رله خصوصی جدید اپل چیست و چگونه کار می کند؟


اپل به اشتراک گذاشت دسته ای از افشاگری های بزرگ در ارائه WWDC امسال ، بیشتر آنها بودند بلافاصله. مستقیما سایه دار توسط رژه ویژگی های جدید iOS 15. یکی از بزرگترین ها اعلامیه بود رله خصوصی ، سرویس جدیدی برای مشترکان + iCloud که قول انجام آن را می دهد حتی سافاری بیشتر خصوصی بعد از اینکه به چهارمینمی آید iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS Monteray.

نحوه کار به این صورت است: وقتی فعال است ، R خصوصیروغن خواهد شد رمزگذاری اطلاعات مرور خود را ارسال و ارسال کنید از طریق دو رله (یا اساساً سرور). اولین آدرس IP شما را به حالت تصادفی تغییر می دهد بر اساس محل زندگی خود ، مخفی م effectiveثر هویت دستگاه شما از ISP (و شخص دیگری).

پس از رمزگذاری داده های مرور و رمزگذاری آدرس IP شما در اولین رله ، داده ها پس از آن هستند به رله دوم و جداگانه ای ارسال می شود که در آن رمزگشایی می شود ، که اجازه می دهد همچنین شما به داده ای متصل شوید سایت اینترنتی.

نحوه کار در اپل رله خصوصی در مقایسه با a VPN؟

اگر به نظر می رسد آ VPN برای شما، دقیقاً اشتباه نمی کنید ، اما تفاوت های اساسی بین این دو وجود دارد. اول ، بر خلاف VPN ، Apple Relay اطلاعات مرور شما را بر روی سرور دوم رمزگشایی می کند. VPN ها داده های شما را همیشه رمزگذاری می کنند.

که گفت ، تنظیم Apple Private Relay با دو سرور ، یک لایه اضافی از حریم خصوصی را می دهد که بسیاری از VPN ها از آن بی بهره اند. مقداری-اما نه همه—VPN ها سوابق مربوط به خود را حفظ می کنند که به سرورهای خود متصل می شود. از آنجا که همه فعالیتها روی یک سرور اتفاق می افتد ، کسی می تواند با استفاده از گزارشهای VPN فعالیت کاربر را در سرور خود ردیابی کند. رله سیب شبیه همه چیز را بین دو رله تقسیم می کند Tor داده های مرور را ناشناس می کند ، اما با رله های کمتر. در تئوری این بدان معنی است رله خصوصی نباید سرعت مرور را تحت تأثیر قرار دهد. بعد از اولین سرور اطلاعات شما را رمزگذاری می کند ، هیچ کس – حتی اپل – نمی تواند یک بار آنها را ردیابی کند این است به سرور دوم ارسال می شود. حداقل این چیزی است که اپل می گوید کار می کند.

تفاوت دیگر در راه است Apple Relay از پوشش IP استفاده می کند. بیشتر VPN ها به شما امکان می دهند منطقه ای از سرور پروکسی را انتخاب کنید تا بتوانید geoblocking را دور بزنید – یعنی چگونه می توان vpn کرد اجازه می دهد Uاس مصرف کنندگان به محتوای Netflix را به طور انحصاری برای سایر کشورها مشاهده کنید. Apple Relay IP شما را درست مانند VPN ماسک می کند ، اما آدرس جعلی با مکان فعلی شما مطابقت دارد ، یعنی شما نمی تواند از آن برای دور زدن geoblocks منطقه استفاده کند. R خصوصیelay نیز در برخی از کشورها در دسترس نیست –به خصوص چین و عربستان سعودی.

سرانجام ، رله خصوصی اپل است فقط در دسترس است سافاری به کاربران iOS 15 ، iPadOS 15 و macOS Monteray. VPN ها در هر دستگاه و مرورگری که پشتیبانی می کنند کار می کنند.

برای اعتبار اپل ، این شرکت شفاف سازی کرده است این یک رله خصوصی است نه VPN. ولی مگر شما به ویژه ، برای پیمایش باید از VPN استفاده کنید geoblocking یا فقط شما از مرورگرهای غیر Safari استفاده کنید ، ممکن است Private Relay جایگزین VPN پرداخت شده برای مشترکان iCloud + شود – حداقل بعد از راه اندازی iOS / iPadOS 15 و macOS Monteray در اواخر امسال.

[HowToGeek]


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes