[ad_1]

کاربران اسنپ چت در این هفته با چندین پیام متنی احراز هویت دو عاملی غیر منتظره (2FA) بمباران شده اند ، اما مشخص نیست که دلیل آن خطایی در انتهای اسنپ چت است یا هکرهایی که به طور دسته جمعی اقدام به هک حساب های محافظت نشده اسنپ چت می کنند. در هر صورت ، فکر بدی نیست که بلافاصله رمز عبور Snapchat خود را به روز کنید.

در زمان نوشتن مقاله ، اسنپ چت هنوز توضیحی نداده است در مورد موضوع من کاملا حدس می زنم ، اما به نظر می رسد محتمل است اگر سیگنالها به هر نوعی تحریک می شدند ، تاکنون از شرکت می شنیدیم سیستم تصادفی ، گسترده حشره.

برخی معتقدند که این ممکن است به معنای شروع مشارکت کنندگان مخرب باشد در مقیاس بزرگ تلاش فیشینگ 2FA، اما بر اساس تصاویر صفحه ای که کاربران دارند در توییتر و سایر سایت های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است ، من نیز در مورد این توضیح مطمئن نیستم.

متن های آنلاین به اشتراک گذاشته شده به عنوان کدهای رسمی 2FA ارسال شده توسط Snapchat خوانده شود ، که برای کلاهبرداری فیشینگ 2FA غیر معمول است. یک روش معمول برای فیشینگ 2FA این است که از کاربر بخواهید کدهای 2FA و سایر اطلاعات حساب خود را از طریق متن یا ایمیل “تأیید” کند ، که این نحوه ورود 2FA در Snapchat یا هر جای دیگر نیست. (هیچ شرکتی هرگز از شما اطلاعات حساب شما را نمی پرسد.) پیام های کلاهبرداری 2FA دیگر می توانند پیوندی به صفحه ورود جعلی اضافه کنید که واقعی به نظر می رسد اما در واقع معیارهای ورود به سیستم شما را جمع آوری می کند.

nیکی از متن های تصادفی اسنپ چت 2FA که در شبکه های اجتماعی مشاهده کرده ام این پرچم های قرمز را روشن کنید ، که در تئوری کلاهبرداری فیشینگ شک و تردید ایجاد می کند. با این حال ، این به این معنی نیست نبود نوعی تلاش برای هک کردن.

Snapchat هنگام ورود کسی که به دستگاه جدیدی وارد می شود ، کدهای 2FA را ارسال می کند ، بنابراین پیام ها می توانند گواه تلاش ورود به سیستم خارجی باشند. منf این gl نیستسپسch ، آنها می توانند نشانه ای باشند شخصی در آنجا لیستی از نامهای کاربری و گذرواژههای Snapchat دریافت کرده است ، از آنجا که کدهای 2FA فقط ارسال می شوند بعد از اطلاعات ورود صحیح را وارد کنید. این همچنین می تواند به این معنی باشد که حساب هایی که 2FA را فعال نکرده اند از قبل به خطر بیفتند – با این فرض که این هک است.

دلیلش هر چه باشد، این مشکل با 2FA بهانه خوبی برای بررسی امنیت حساب Snapchat شما است. کاربران باید رمز ورود خود را تغییر دهند و دوباره بررسی کنند که از حساب های خود به طور ایمن استفاده می شود HaveIBeenPwned. و اگر دیگر از 2FA در Snapchat استفاده نمی کنید (و صادقانه بگویم ، برای تمام حساب های ایمیل و اجتماعی دیگر) ، بهتر است آن را فعال کنید در اسرع وقت.

[PiunikaWeb][ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir