[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان روشنایی جنسی چیزی است (و نحوه تشخیص آن)

عکس: استیسی نیومن (Shutterstock)

روشن ساختن کسی به معنای نفی حس واقعیت است. این یک اصطلاح کلی است و معمولاً یک نام تجاری خاص از ناراحتی های احساسی را توصیف می کند. افرادی که نور افراد مهم خود را تغییر می دهند ، معمولاً این کار را به صورت شفاهی انجام می دهند و کل حوزه های واقعیت کاذب را برای قربانیان خود ایجاد می کنند که به دنبال دستکاری آنها هستند. اما روشنایی گاز همچنین می تواند جنبه جنسی پیدا کند ، با چنین احساس دستکاری در پی یک عمل جنسی بدون رضایت.

گاز زدایی جنسی چیست؟

احتمالاً شما با مفهوم روشنایی سنتی گاز آشنا هستید ، که شامل می شود یک نفر احساس واقعیت دیگر را انکار کند. این امر اغلب از طریق یک سری تاکتیک های شفاهی رخ می دهد ، مانند انکار اتفاقی یا انکار تفسیر کسی از یک رویداد.

برای جمع بندی این مفهوم در قدیمی ترین شکل آن ، احتیاط این است که در اواسط قرن بیستم به ریشه های آن بازگردیم. پسندیدن جان نجات ماه گذشته نوشت:

این اصطلاح مدیون فیلم 1944 است. چراغ گاز، که رابطه بین یک مرد و همسرش را توصیف می کند ، زیرا او به آرامی متقاعد می شود که عقل خود را از دست می دهد ، چراغ های گاز را در خالص ترین حالت خود قرار می دهد. این یک نوع ارتباطات دستکاری شده است که در آن یک شخص دائماً سعی می کند طرف دیگر را متقاعد کند که تفسیر آنها از واقعیت نادرست است.

روشنایی جنسی دارای ابعادی مشابه است ، اگرچه همیشه شامل رابطه جنسی می شود. این معمولاً منجر به متقاعد کردن – یا مجبور کردن – کسی برای انجام کاری می شود که با آن موافقت نکرده اند ، و سپس در آینده اصرار می کند که می خواهد آن را انجام دهد. روانشناس دیوید وال اخیراً به یک مثال قانع کننده از نحوه عملکرد این روش اشاره کرده است. روانشناسی امروز:

یکی از شرکت کنندگان در یکی از مطالعات من (وال ، 2020) شریکی داشت که از آن استفاده می کرد الکل تا زمانی که او بتواند بر محیط اطراف خود تمرکز کند ، در آن زمان او با او رابطه مقعدی داشت. رابطه جنسی مقعدی یک رفتار جنسی نیست که او با آن موافقت کند. صبح روز بعد ، وقتی از نظر جسمی برایش واضح بود که چه اتفاقی افتاده است ، شریکش بحث می کند که او می خواهد رابطه مقعدی داشته باشد و او این درخواست را کرد.

در برخی موارد – و اگر نور به اندازه کافی قوی باشد –قربانیان ممکن است معتقد باشند که ممکن است در هنگام درخواست رابطه جنسی یا رضایت آنها آنها، در حقیقت، نبود. به یک معنا ، این وسیله ای برای پنهان کردن خشونت جنسی از طریق یک ابزار روانی موذیانه است.

روشنگری جنسی همچنین می تواند در هنگام خیانت رخ دهد ، به عنوان مثال هنگامی که یک شریک کافر اصرار دارد که همسرشان آنها را مجبور به انجام این عمل کرده است. البته این می تواند احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی را افزایش دهد، و سایر پیامدهای زشت خیانت. اما همچنین باعث شرمساری شخص می شود فریب خورده ، با فرض اینکه رابطه اشتباه در واقع باشد تقصیر آنها

در صورت مشاهده نور گاز جنسی چه باید کرد

همانطور که وال می نویسد ، همه پمپ بنزین ها نمی دانند چه کار می کنند ، و نه همه آنها قصد دستکاری دارند. به همین دلیل مهم است تا به طور مستقیم روشن شود که احساس می کنید گازدار هستید. این است ممکن اینکه شریک شما از آگاهی از احساسات شما شوکه و وحشت زده شود و بنابراین مستعد تغییر است.

با این حال ، روشنگری جنسی می تواند بسیار مخرب باشد و می تواند باشد راهی برای سرپوش گذاشتن خشونت و تجاوز جنسی ؛ مناگر احساس می کنید این اتفاق افتاده است برای شما ، می توانید جستجوی کمک. وجود دارد منابع بیشماری از جمله ، بر شبکه ملی تجاوز ، خشونت و محارم (RAINN)، که می توان در 800-656-4673 به آن رسید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir