[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان راه درست پرسیدن چرا شغلی پیدا نکردید

عکس: هیکل (شاتر استوک)

روند مصاحبه شغلی می تواندn من خودم احساس شغل می کنم، مخصوصاً وقتی است هفته ها کشیده شده یا ماه و شما را ملزم به توجه به انجام کارهای بی شماری می کند شما امیدوارید که ارزش خود را ثابت کنید.

و وقتی که این پیگیری امیدوار کننده به ناامیدی ختم می شود ، شما ممکن است احساس کنید که لیاقت یک توضیح فراتر از نسخه های استاندارد را دارید ، از تحقیر “Wکاندیدایی را با انتخاب کرده است این را بهتر تجربه کنید مطابق با موقعیت ، “به ترس “ما راه دیگری رفتیم.”

حقیقت ، این است شما انجام دادن آنها مستحق توضیحاتی برای استخدام نکردن شما هستند. و در حالی که شما احساس می شود غم انگیز برای درخواست از جمله، روش هایی برای انجام آن وجود دارد که می تواند به شما در انجام مصاحبه کمک کند و در راه یک کنسرت جدید برگزار کنید.

چگونه می توان پرسید که چرا استخدام نشده اید؟

این آقایاوه ، بدون اینکه بگویید دقیقاً نمی توانید مدیر استخدام را غافلگیر می کند یا جرم عمومی بکنید که در تصمیم آنها (زیرنویس یا در غیر این صورت پست های عصبانی در شبکه های اجتماعی هنگام جستجوی شغل ظاهر خوبی نیستند)

در عوض ، به روند کار فکر کنید تمرینی برای جذب غرور شما ، به خصوص اگر روند مصاحبه طولانی و طاقت فرسا باشد. مال شما بهترین راه ارسال ایمیل پیگیری با تشکر از مدیر استخدام برای وقت خود و من می پرسم چندین سوال هدفمند فکر می کنید این به شما کمک می کند تا خلأهایی را در مهارت های مصاحبه خود که می توانید بهبود دهید ، شناسایی کنید.

t را در نظر بگیریداو لیست پیشنهادها را دنبال می کند به عنوان نقطه شروع ؛ آنها کمی رایج هستند ، اما دریافت بازخورد محکم در مورد این موضوعات قطعاً به نفع شما خواهد بود همانطور که جستجوی شغل خود را ادامه می دهید:

  • “نقاط ضعف من به عنوان یک نامزد چه بود؟”
  • “چه چیزی را در مورد کاندیداهای قوی تر از دست دادم؟”
  • “آیا روشهایی برای بهبود رفتار من وجود دارد؟”
  • “چه چیزی در مورد من و نامزدی من دوست داشتید؟”
  • “آیا کاری می توانم برای بهبود رزومه و نامه خود انجام دهم؟”
  • “آیا چیزی وجود داشت که من به ویژه در طول مصاحبه به خوبی انجام داده باشم؟”

خیاط خانمسوالات ما برای پاسخ دادن به موقعیتی که متقاضی آن هستید ، واضح است ، اما آنها را انجام ندهید بیش از حد پیچیده. من می پرسم مسائل کلی به همین ترتیب افزایش می یابدکه درهود شما پاسخی دریافت خواهید کرد و امیدوارید که ارائه دهید تو با نکات مفید و واضح

ممکن است به مصاحبه بازخورد نیاز داشته باشید

شرکتی که با آن مصاحبه کرده اید ممکن است مراقب باشد تا کاستی های شما را به صورت کتبی بیان کند، از ترس خواستگاری در یک اختلاف حقوقی. اگر متقاضی بخاطر منشأ اقتصادی-اجتماعی ، نژادی یا مذهبی مورد تبعیض قرار گیرد ، وی می تواند کمیسیون فرصت های شغلی برابر آمریکا.

آs تعادل یادداشت های شغلی، کارفرمایان با احتیاط بیشتری می توانند با تنظیم مصاحبه بازخورد با شما ، از این نتیجه جلوگیری کنند. این یکی از دلایل دعوای احتمالی است یک شرکت ممکن است از دادن بازخورد در مورد مصاحبه مانند تمرین عمومی ، اما ارزش انجام آن را دارد ، حتی اگر نتیجه فقط یک باشد مکالمه تلفنی.

اگر می توانید این نوع را تنظیم کنید مصاحبه پس از مرگ ، شما مستقیماً قادر خواهید بود س theالاتی را که در بالا ذکر شد بپرسید. ایده خوبی است که تشخیص تلاش های مدیر استخدام برای این منظور ؛ از نظر فنی آنها این کار را نمی کنند دارند در نهایت پرش به صحبت با شما. حتی اگر روند مصاحبه یک شعار خسته کننده و پر از تشنج و سیگنال های مخلوط باشد، بحث هنوز یک سرویس فنی برای شماست.

و چه کسی می داند – شما ممکن است به اندازه کافی احساس خوبی ایجاد کنید که دفعه دیگر استخدام آنها به شما فکر کنند. درخواست این نوع بازخورد شما را نشان می دهد پشتکار ، میل به پیشرفت ، و مال شما تمایل به یادگیری – خصوصیاتی که شایسته تحسین و تمجید از هر فرد صالح است مدیران این هرگز ایده بدی نیست از آنها بخواهید که شما را برای فرصتهای آینده در ذهن داشته باشند ، الفو حتی اگر آن مکالمه مصاحبه شغلی جدیدی نداشته باشد در همان شرکت ، درسی که از آن می آموزید می تواند به شما کمک کند شرکت بعدی را بدست آورید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir