[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان I & # 39؛  m لطفا & # 39؛ خود را نادیده نگیرید.  بازنشانی فیلتر & # 39؛  سبک

عکس: خرول مندوزا (شاتر استوک)

کولرهای گازی پنجره ای معمولاً در ساختمانهای مسکونی و خانه های قدیمی و بدون هوای مرکزی استفاده می شوند. اکثر افراد آن را در پنجره خود نصب می کنند ، روشن می کنند و فراموش می کنند ، اما در برخی از مواقع این دکمه “فیلتر تنظیم مجدد” روشن می شود و متوجه می شوید که سر خود را در مورد نحوه تعویض آن خراشیده اید.

مطابق با انرژی.gov، یک فیلتر هوای کثیف 15٪ بیشتر از یک فیلتر تمیز انرژی مصرف می کند ، بنابراین تعمیر و نگهداری منظم فیلترهای هوا باعث صرفه جویی در هزینه و افزایش عمر AC شما می شود. در اینجا نحوه تعویض فیلتر هوای متناوب پنجره هنگام فرا رسیدن زمان تعویض آنها آورده شده است.

چند بار باید فیلتر AC روی پنجره خود را تغییر دهید؟

وقتی یک فیلتر هوای AC گرد و غبار و خاک زیادی را جمع می کند ، مانع جریان هوا می شود و ذرات ناخواسته را به خانه شما می ریزد. در نهایت ، هوا قادر به عبور از فیلتر نیست ، و آن را دوباره به داخل دستگاه می اندازد و انسداد از تهویه هوا سیم پیچ اواپراتور (چیزی که باعث خنک شدن هوا می شود). برای جلوگیری از انسداد ، فراست کینگ فیلترهای هوا را هر شش تا هشت هفته تمیز یا تعویض می کند. این احتمالاً برای بسیاری از ما طرف بلند پروازانه است ، بنابراین حداقل یک یا دو بار در تابستان سعی کنید.

نشانه هایی است که فیلتر AC شما باید تعویض شود

فیلترهای مختلف AC وجود دارد. در مدل های جدید فیلترها شبیه به هم هستند صفحه پنجره اما از مش پلاستیکی ساخته شده اند که توسط یک قاب پلاستیکی احاطه شده اند. بعضی هستند ورق الیاف که می تواند کنار گذاشته شود و جایگزین شود دیگران ساخته شده اند کف شبیه نسخه نرم موج شیب دار است. فیلتر خود را مرتباً بررسی کنید تا ببینید آیا می تواند از پاک کننده خوبی استفاده کند یا خیلی کثیف به نظر می رسد و اصلاً باید تعویض شود.

علائم مورد نیاز شما فیلتر خود را تغییر دهید کاملاً قابل درک هستند: اگر فیلتر شما کثیف به نظر می رسد و مهم نیست که چه کاری انجام می دهید ، وقت آن است که آن را تعویض کنید. همچنین ، یک فیلتر یکبار مصرف پوشانده شده از خاک ، بدون نشانه هایی از رنگ اصلی آن ، باید تعویض شود. اگر نشانه هایی از سوراخ ، پارگی یا قطعات آسیب دیده مشاهده کردید ، باید یک مورد جدید را انتخاب کنید. این مشکلات به عملکرد دستگاه شما آسیب می رساند.

بسته به نوع فیلتر ، تعویض آن کاملاً ارزان است. هزینه فیلتر مش پلاستیکی کمی در زیر خواهد بود 24 دلار ، در حالی که فیلترهای کف یکبار مصرف فقط هستند 2 دلار و 8 دلار (بر اساس نوع کف).

چگونه فیلتر AC پنجره خود را تعویض کنیم

اکثر طاقچه های پنجره دارای سطح شبکه پلاستیکی هستند. بسته به نوع ماژول می توان سطح جلو را جدا کرد تا فیلتر هوا بلافاصله در پشت آن آشکار شود. اگرچه به نظر می رسد صورت به بدنه دستگاه جوش خورده است ، اما از پهلو و بالا جمع می شود. شما می خواهید درپوش را بردارید ، فیلتر را بردارید و یا آن را با حوله تمیز کنید یا اگر قابل تعمیر نیست با یک حوله جدید جایگزین کنید. فیلتر و جلو نیاز دارد در محل کلیک کنید بعد از اتمام کار

سایر فیلترهای منفرد به صورت داخل و خارج می شوند محفظه فوقانی یا کناری. برای هر نوع حذف فیلتر AC ، می خواهید در کتابچه راهنمای کاربر به دنبال مدل و مدل خاص آن بگردید. فیلم آموزش Part Select را برای راهنمایی های دقیق در مورد حذف فیلتر بارگیری شده در جلو مشاهده کنید.

چگونه می توان فیلتر پنجره متغیر را به جای جایگزینی آن تمیز کرد

یک لایه ضخیم از گرد و غبار روی فیلتر AC شما لزوماً به این معنی نیست که باید آن را دور بریزید. اگر قابل استفاده مجدد است ، امتحان کنید تمیز کردن آن قبل از اینكه آنرا جبران ناپذیر بدانید ، این همه آلودگی را از بین ببرید.

ابتدا از خاموش یا خاموش بودن دستگاه خود اطمینان حاصل کنید ، سپس فیلتر را همانطور که در بالا ذکر شد بردارید. پس از برداشتن فیلتر ، یک خلا manual دستی یا یک خلا کامل در آن بگیرید پیوست برای پاک کردن هر چه بیشتر گرد و غبار اگر می توانید در یک اتاق با تهویه مناسب یا بیرون جارو برقی بکشید. سپس فیلتر را به سینک ظرفشویی یا وان برسانید و کمی تکه صابون لباسشویی بزنید. با استفاده از آب ولرم فیلتر را با یک دستمال صابونی پاک کرده و علائم آلودگی را از بین ببرید و بشویید. با استفاده از یک پارچه میکروفیبر ، فیلتر را پاک کنید تا آب اضافی آن گرفته شود ، سپس اجازه دهید خشک شود. قبل از بازگشت فیلتر به واحد AC ، اجازه دهید کاملا خشک شود.

من این روند را اخیراً کامل کردم و پنج دقیقه طول کشید. بسیار آسان است. تعجب خواهید کرد که چرا این مدت چراغ “تنظیم مجدد فیلتر” را نادیده گرفته اید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir