[ad_1]

افرادی که دست یکدیگر را گرفته اند ، دلداری می دهند

عکس: Chanintorn.v (شاتر استوک)

طبق یک تجزیه و تحلیل جدید ، افرادی که از COVID-19 بهبود می یابند بیشتر از افرادی که از آنفلوانزا یا سایر بیماری های تنفسی بهبود می یابند ، دچار بیماری هایی می شوند که بر سلامت روان یا مغز و سیستم عصبی آنها تأثیر می گذارد. به عبارت دیگر ، اگر بعد از COVID به مشکلات روحی و روانی مبتلا شده اید ، تنها نیستید.

این مطالعه چه نتیجه ای پیدا کرده است؟

مطالعه جدید ، در روانپزشکی لنست منتشر شده است، میلیون ها پرونده پزشکی را مطالعه کرد تا ببیند چه تشخیصاتی در انسان انجام شده است بعد از یک مورد COVID. محققان نتایج گسترده ای از “عصب شناختی و روانپزشکی” را از سکته مغزی گرفته تا اضطراب و افسردگی دریافتند. بسیاری از این مشکلات در افرادی که موارد شدید COVID دارند اتفاق می افتد ، اما هنوز هم در افراد با موارد خفیف تا متوسط ​​این بیماری وجود دارد.

حدود یک سوم بیماران COVID یکی از این تشخیص ها را داشته اند و 12.8٪ بیماران COVID آن را تشخیص داده اند جدید تشخیص بعد از حمله ویروس کرونا. بقیه شامل افرادی است که شرایط فعلی داشته اند یا در گذشته به یک بیماری مبتلا بوده اند و بازگشت آن را دیده اند.

احتمالاً همه آنها ارتباط مستقیمی با COVID ندارند. به عنوان مثال ، اگر در گذشته افسرده بوده اید ، خواه در این میان بیمار شده باشید یا نه ، ممکن است دوباره افسرده شوید. اما از طرف دیگر ، به نظر می رسد چیز خاصی در مورد COVID وجود داشته باشد و در اعداد منعکس شود.

ما این را می دانیم COVID خطر سکته را افزایش می دهد، و این گذراندن وقت در بخش مراقبت های ویژه خطر ابتلا به هذیان را افزایش می دهدکه می تواند شامل سردرگمی و مشکلات حافظه باشد. ما همچنین از افرادی که به COVID مبتلا بوده اند اما برای درمان به پزشک یا بیمارستان مراجعه نکرده اند ، نمی دانیم. آنها در این مطالعه گنجانده نشده اند.

برخی از افرادی که از عفونت COVID بهبود یافته اند نیز مشکلات شناختی را توصیف کرده اند “مه مغز” نامیده می شوند ، و این ممکن است به نحوه تأثیر ویروس کرونا در مغز یا پاسخ سیستم ایمنی بدن مربوط باشد.

یک زن و شوهر روانپزشک در نسخه همراه که برخی از شرایط بهداشت روانی که COVID را دنبال می کنند ممکن است “روانی – اجتماعی” باشد. به عبارت دیگر ، شما ممکن است در اثر تجربه خود در جهان با چیزی مانند افسردگی یا اضطراب روبرو شوید – ویزیت بیمارستان ، انزوا ، ممکن است مشکلات مربوط به کار یا امور مالی ، و نه فقط به این دلیل که ویروس کرونا باعث ایجاد مشکلاتی در مغز شما شده است.

دلیل دقیق هرچه باشد ، این مطالعه نشان می دهد که بیماری COVID و بهداشت روانی با هم مرتبط هستند ، بنابراین اگر از زمان غلبه بر عفونت مانند خود احساس نکرده اید ، واقعاً تنها نیستید. نگاهی بیاندازید “طولانی COVIDگروه های پشتیبانی اگر می خواهید با دیگران ارتباط برقرار کنید و فکر می کنید زمان آن فرا رسیده است یک درمانگر پیدا کنید برای مقابله با هرگونه مشکلات بهداشت روان طولانی مدت (یا جدید).

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir