هلیله سیاه در اثر خشک شدن به طور کلی تغییر رنگ داده و به رنگ سیاه تبدیل شده و آماده برای مصرف می شود. سیر سیاه همچنین حاوی یک ترکیب بسیار خاص به نام S-Allycysteine در غلظت های بسیار زیاد است ، در مقایسه با سیر سفید که محلول در آب است و بنابراین به راحتی در بدن جذب می شود. این دستگاه نه تنها می تواند سیر کامل سیاه و سفید را تحریک کند، بلکه باعث تغذیه و اضافه وزن نیز می شود. چنانچه مشکل بدبویی دهان دارید، می توانید به مدت یک هفته به طور دائم یک دانه کوچک هلیله سیاه در دهان بمکید. همجنین اگر ناراحتی های چشمی دارید، برای درمان مشکل خود، چشمتان را با دم کرده هلیله سیاه شست و شو دهید. درخت هلیله سیاه، بومی هندوستان است اما در بنگلادش و پاکستان هم وجود دارد. از ترکیبات هلیله ها میتوان تانن را نام برد که مادهای است که در عصارهٔ بسیاری از گیاهان وجود دارد.

با بررسی هلیله سیاه کابلی وجود ۳۰ درصد ماده قابضی که اثرش را از کبولینیک اسید میگیرد و ۲۰ درصد تانیک اسید، گالیک اسید و رزین تایید شد. تصفیه خون: مصرف پودر شده هلیله سیاه خون را تصفیه می کند. مصرف هلیله سیاه به این روش، سیستم گوارشی را برای هضم غذا تحریک می کند. درجه کیفیت و مرغوبیت سیر سیاه یکی از فاکتور های موثر در تعیین قیمت آن می باشد. با کیفیت ترین سیر سیاه مرغوب را می توانید از عطاری آنلاین خریداری کنید و توجه داشته باشید وقتی بسته آن را باز می کنید در یخچال نگهداری کنید و به مدت ۸ ماه این محصول ماندگاری دارد. نشان داده شده است که S-Allylcysteine در جذب آلیسین کمک می کند. جویدن روزانه مقداری هلیله سیاه به صورت ناشتا بواسیر، قولنج و یبوست و آسم را درمان می کند. میوه هلیله سیاه اندکی دراز و نوک تیز بوده و اول به رنگ سبز است، بعد به مرور تبدیل قرمز گرویده و در آخر مرداد ماه که به طور کامل می رسد، قهوه ای سیر مایل به سیاه است. هلیله سیاه برطرف کننده موی سپید است : چنانچه دچار سفیدی مو در سر هستید می بایست به مدت یک الی یک و نیم سال، هر شب، نیم ساعت بعد از هر غذا یک قاشق کوبیده آن را در دهان بریزید بعد آب میل کنید به طور حتم جواب قطعی می باشد.

هلیله سیاه باعث تقویت چشم می شود : برای تقویت نور چشم هلیله سیاه را کوبیده به مدت سه الی چهار هفته هر صبح قبل از طلوع آفتاب ناشتا یک قاشق مرباخوری سر پر آن را در دهان ریخته بلافاصله روی آن آب میل کنید. به این منظور، ۳ گرم از دانه هلیله را کوبیده، به مدت سه روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری آن را روی زبان ریخته روی آن مقداری آب گرم میل شود. اسهال: برای بند آوردن اسهال آن را کمی برشته کنید آن طور که سوخته شود سپس کوبیده یک قاشق سوپ خوری روی زبان ریخته روی آن آب گرم میل کنید. یک فنجان سیاه دانه آسیاب شده را با دو قاشق عسل مخلوط کرده، سه حبه سیر له شده را به آن اضافه و کاملا هم بزنید. تقویت کبد: برای تقویت کبد،به مدت ده روز، یک قاشق سوپ خوری هلیله سیاه نرم شده را در یک پیاله کوچک ماست خوری حل کرده بعد از هر غذای ظهر و شب میل کنید. بعد از شب چهلم حالا به مدت ۴۰ شب هر شب یک عدد از هلیله ها کم کنید. برای برطرف کردن یبوستهای مزمن میتوانید به مدت چهل شب بدون وقفه از هلیله سیاه استفاده کنید.

سیر سیاه برای کبد چرب بسیار مفید بوده و میتواند تا این بیماری را به راحتی ریشه کن کند که البته برای از بین بردن بیماری کبد چرب با استفاده از سیر سیاه باید با دستور پزشک عمل کرده و از این داروی گیاهی به شیوه صحیح مصرف کنید. هلیله سیاه موجب کارکرد صحیح معده شده و برای تقویت کردن معده، درمان سستی معده و درمان یبوست موثر است. 2. استفاده از هلیله برای تقویت معده و به تبع آن کارکرد صحیح دستگاه گوارش و در نتیجه لاغری اصولی است. 1. یکی از راههای مصرف هلیله سیاه برای لاغری استفاده از آن برای کاهش چربیهای شکم و پهلو است.برای لاغری با هلیله سیاه به مدت ۴۰ شب باید به تعداد عدد آن شب (مثلا شب اول یک عدد هلیله سیاه، شب دوم ۲ عدد … شب چهلم ۴۰ عدد) هر شب هلیله سیاه را نیم کوب کرده و میل کنید. دقت داشته باشید که سیر سیاه دکتر بیز همواره از کیفیتی عالی و تضمین شده برخوردار بوده و این شرکت توانسته است که ظرف مدت کوتاه از مراجع ذیصلاح داخلی و بین المللی گواهینامه های معتبر تولید این محصول مغذی و پر فایده را برای فروش در داخل و خارج از کشور اخذ نماید.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با سیر سیاه عطاری وب سایت خود باشید.