[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان 5 س youالی که باید هر بار شروع نسخه جدید از داروساز خود بپرسید

عکس: SofikoS (شاتر استوک)

ممکن است شروع یک داروی تجویز شده جدید اینگونه نباشد به نظر می رسد مانند یک کار عالی است ، اما وقتی به آن فکر می کنید ، ماده جدیدی را وارد بدن خود می کنید و باید تا آنجا که ممکن است مطلع شوید. در حالت ایده آل ، ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی شما تمام عوارض جانبی احتمالی دارو را با شما بررسی می کند ، اما شما باید بیشتر از این بدانید – و همه چیز روی برچسب نسخه نوشته نشده است.

به همین دلیل بهتر است هنگام تهیه نسخه جدید با داروساز خود صحبت کنید. این فرصت شماست که از تجربه آنها بهره مند شوید –بنابراین اگر از شما سالی پرسیده شد ، پیش بروید و بپرسید.

اما اگر ذهن شما افت کند و مطمئن نباشید چه چیزی را بپرسید ، چه می کنید؟ ایمیل به Lifehacker ، سوزان پپرز ، RPh ، داروساز و معاون رئیس جمهور اسکریپت های سریع داروخانه، پنج سوال اساسی را که باید قبل از شروع مصرف داروی جدید از داروسازان بپرسیم ، به اشتراک گذاشت. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

س takingالاتی که می توانید هنگام استفاده از نسخه جدید از داروساز خود بپرسید

اگر می خواهید از وقت خود با داروساز خود بیشترین استفاده را کنید – مخصوصاً هنگام شروع مصرف داروی جدید – پپرز توصیه می کند س theالات زیر را بپرسید:

1. آیا این دارو می تواند با ویتامین ها و مکمل های غذایی من ارتباط برقرار کند؟

هنگام بحث در مورد داروی جدید خود با داروساز ، حتماً به هر یک از ویتامین ها و مکمل هایی که در حال حاضر مصرف می کنید ، اشاره کنید.. پپرز می گوید: “در مورد تمام داروهایی که مصرف می کنید ، با داروساز خود صحبت کنید ، به ویژه هنگامی که داروهای جدید برای شما تجویز می شود ، تا تأیید کنید که داروهای بدون نسخه یا مکمل ها روی داروهای شما تأثیر می گذارند.”

2. من چندین دارو مصرف می کنم. چه باید بدانم؟

همان مورد در اینجا: داروساز شما نمی تواند دقیق ترین اطلاعات را در مورد نسخه جدید شما به شما بدهد ، مگر اینکه به آنها بگویید که از قبل چه چیزی مصرف می کنید. “اگر چندین دارو برای یک بیماری مزمن استفاده می کنید ، شما باید هر زمان که تغییر در رژیم درمانی برای بررسی تداخلات بالقوه دارویی ، هم پوشانی داروها یا عدم استفاده از مراقبت وجود دارد ، با داروساز صحبت کنید. “

3. آیا این دستورالعمل باعث می شود روی پاهایم ثابت نباشم؟

مهم است که بدانید داروی جدید ممکن است باعث سرگیجه یا خواب آلودگی شما شود. و این تمام نیست: پپرز گفت: “خطرات دیگری نیز در خانه وجود دارد که می تواند باعث زمین خوردن شود ، به ویژه هنگامی که پیرتر می شوید و مجبورید اغلب شب ها از خواب بیدار شوید.” “یک داروساز می تواند برای جلوگیری از حادثه توصیه های ایمنی در خانه را ارائه دهد.”

4- بعضی اوقات مصرف داروها را فراموش می کنم. چه یادآوری ای مفید است؟

هرکسی روش های خاص خود را برای بالا نگه داشتن چیزها دارد ، اما اگر در یادآوری مصرف داروی خود مشکلی دارید ، پپرز می گوید داروساز شما ممکن است ابزار دیجیتال را به عنوان یک برنامه یادآوری ارائه دهد تا فراموش کنید مصرف دارو را فراموش کنید.

5. آیا گزینه مقرون به صرفه تری برای دستور العمل من وجود دارد؟

داروهای تجویزی می توانند بسیار گران قیمت باشند – به ویژه بدون بیمه درمانی. بنابراین اگر توانایی تهیه نسخه پزشکی را ندارید ، از داروساز خود س askال کنید که گزینه های دیگری وجود دارد – مانند داروهای عمومی ، فرمول های ارزان تر یا کد تخفیف..

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir