[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان شلیل فقط هلو طاس است

عکس: ویکتور پانچنکو (Shutterstock)

به نظر من طعم هلو همیشه شیرین تر از شهد است. من از احساس تریکوم روی لب هایم لذت نمی برم ، اما همیشه گوشت “شیرین” را پاداش من برای تحمل ناراحتی یک میوه سفت تر می دانم. (من برخلاف همتایان ضعیف شهد دوست دارم که از خوردن هلو مناسب برای خوردن هلو مناسب برخوردار باشم.) این ، همانطور که فهمیدم ، احمقانه بود.

چرا شلیل اینقدر صاف است؟

معلوم شد که من در مورد تفاوت بین این دو میوه نیمی حق داشتم. اگرچه هلوهای فازی می توانند داشته باشند اندکی قند بیشتری نسبت به شهد ، تقریبا از نظر ژنتیکی یکسان است. شلیل هلو است –آنها فقط طاس هستند و بس

برخلاف تصور رایج از میوه های سنگی ، شلیل وجود دارد نه فرزند عاشق هلو و آلو. شلیل هلوهای صاف و بدون هلو است ، به این دلیل که ژن منفرد در اولی مغلوب و در دومی غالب است.

این چگونه چیزها را تغییر می دهد؟

این برای شما و مصرف میوه های سنگی چه معنایی دارد؟ علاوه بر اینکه به مردم می گویید “شلیل در واقع هلو است” ، می توانید آنها را تقریباً در دستور غذا به جای یکدیگر استفاده کنید. شلیل ها معمولاً کمی سفت تر هستند ، که اگر آنها را کباب کنید یا در آرد سوخاری قرار دهید ، مزیت اندکی به آنها می دهد (آنها شکل خود را بهتر حفظ می کنند و الگوی زیبای شما را حفظ می کنند). ولی صادقانه پودر هلوهای کبابی را به نتایج عالی برسانید ، بنابراین در مورد آن استرس نداشته باشید. برعکس ، هلوها کمی راحت تر از دوستان خود بدون پرز تجزیه می شوند ، اما هر میوه ای را می توان با گرمای کافی یا نیروی بی رحم پوره کرد.

هلو و شلیل هر دو در رنگهای زرد و سفید موجود هستند و نسخه های گوشت سفید هر کدام به دلیل دارا بودن اسید کمتری شیرین تر هستند. هر دو میوه می توانند سنگ رایگان ، سنگ و (به ندرت) سنگ نیمه آزاد باشند ، در حالی که سنگ میوه رایگان راحت ترین و سنگ مروارید سخت ترین آنها هستند. (این ترفند می تواند به گودال های سرسخت کمک کند.)

از حواس خود استفاده کنید

مانند بیشتر میوه ها ، عطر هلو – مه آلود یا نرم – عمدتا به میزان رسیده بودن آن بستگی دارد. هلو سفید نارس به اندازه یک شهد زرد کاملا رسیده شیرین نخواهد بود ، بنابراین میوه ای سنگین و سفت با مقدار کمی انتخاب کنید. هدیه. و به ظاهر آن بروید و بو می دهد خوب است ، به خصوص اگر میوه خود را در پایان فصل (که ما به سرعت به آن نزدیک می شویم) بردارید. دستور شما که به هلو نیاز دارد با هلوهای طاس خوب عمل می کند ، به خصوص اگر هلوهای طاس رسیده و آبدار باشند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir