شما باید تنظیمات را در رایانه ویندوزی جدید خود تغییر دهید


تصویری برای مقاله با عنوان شما باید تنظیمات را در رایانه شخصی ویندوز جدید خود تغییر دهید

عکس: لوکمانازیس (شاتر استاک)

ارتقاء ماشین‌ها اغلب به معنای عملکرد بهتر، فضای ذخیره‌سازی بیشتر و طراحی جدید شیک است. ولی حتی در سال 2022، راه اندازی یک رایانه شخصی جدید همچنان دردسرهای خود را دارد. قبل از اینکه خود را راه اندازی کنید کامپیوتر جدید، این شش مرحله را دنبال کنید تا مطمئن شوید کامپیوتر جدید شما دقیقا همانطور که دوست داری.

تغییر دادن تنظیمات آپدیت ویندوز

اول از همه، شما باید فوراً به روز رسانی های ویندوز را نصب کنید. به‌روزرسانی‌ها رایانه شما را در اینترنت ایمن نگه می‌دارند، همانطور که مایکروسافت به طور منظم آسیب پذیری های امنیتی را در سیستم عامل خود اصلاح می کند. جیاوه اون Settings > Updates & Security > Windows Update. همه به‌روزرسانی‌هایی که در اینجا نشان داده می‌شوند را نصب کنید.

پس از اتمام به‌روزرسانی، چند دقیقه وقت بگذارید و تنظیمات به‌روزرسانی ویندوز را مرور کنید، که باعث می‌شود رایانه‌تان به‌طور خودکار به‌روزرسانی نشود. زمان های نامناسب. فقط آقایo دوباره به همان صفحه تنظیمات Windows Update بروید، سپس انتخاب کنید تغییر ساعت فعال. این تنظیم زمانی را مشخص می‌کند که معمولاً روی رایانه خود کار می‌کنید، که نصب به‌روزرسانی‌های ویندوز را در این ساعات مسدود می‌کند. آربه صفحه قبل برگردید و انتخاب کنید گزینه های پیشرفته. Yاحتمالاً می خواهید غیر فعال کردن این دستگاه را در اسرع وقت راه اندازی مجدد کنید که به محض دانلود به‌روزرسانی، رایانه خود را از راه‌اندازی مجدد متوقف کنید.

ویندوز را حذف کنید bloatware

پس از اتمام به‌روزرسانی‌های ویندوز، وقت آن است که چیزهای ناخواسته را از رایانه خود حذف کنید. اگر رایانه شخصی خود را مونتاژ کرده اید، جای نگرانی نیست. اما اگر لپ تاپ یا رایانه شخصی از پیش ساخته شده ای خریداری کرده اید، احتمال زیادی وجود دارد که سازنده مجموعه ای از برنامه ها را نصب کرده باشد که هرگز از آنها استفاده نخواهید کرد، از جمله برنامه های آنتی ویروس، برنامه های رسانه های اجتماعی و سایر برنامه های ناخواسته. باید بری تنظیمات > برنامه ها روی رایانه شخصی خود و مواردی را که نیاز ندارید حذف کنید.

همه برنامه های مورد علاقه خود را همزمان نصب کنید

تصویری برای مقاله با عنوان شما باید تنظیمات را در رایانه شخصی ویندوز جدید خود تغییر دهید

اسکرین شات: خاموش پاتک

پس از حذف bloatware از رایانه شخصی خود، می خواهید برنامه های خود را نصب کنید انجام دادن می خواهند استفاده کنند. با این حال، نیازی نیست که آنها را تک به تک نصب کنید: می توانید استفاده کنید نینیت برای انتخاب همه برنامه های مورد نیاز و نصب همه موارد به طور همزمان، آن را به یکی از بهترین هک های بهره وری برای رایانه های شخصی ویندوزی جدید.

برخی از برنامه ها (مانند مجموعه برنامه های Adobe CC و مایکروسافت آفیس) از طریق Ninite در دسترس نیستند، بنابراین شما همچنان باید آن را نصب کنید.به صورت دستی در حالت ایده‌آل، باید فهرستی از برنامه‌های مورد نیاز خود را قبل از شروع به راه‌اندازی رایانه شخصی خود تهیه کنید تا کارها سریع‌تر انجام شود. در حالی که در آن هستید، فراموش نکنید ابزار اسکرین شات کامپیوتر خود را ارتقا دهید و از برنامه های کلاهبرداری اجتناب کنید.

برنامه پشتیبان گیری معمولی

شما بدیهی است که داگر کامپیوتر شما خراب شد نمی خواهید اطلاعات خود را از دست بدهید. شما می توانید استفاده کنید ابزارهای داخلی ویندوز برای پشتیبان گیری از رایانه شما، یا خدمات شخص ثالث مانند Backblaze. نگاهی به ما بیندازید راهنمای عمیق برای تهیه نسخه پشتیبان از رایانه شخصی شما و شما خواهید کرد راه حلی را پیدا کنید که برای شما مفید باشد.

تغییر دادن تنظیمات حریم خصوصی کامپیوتر شما

به طور پیش فرض، رایانه شما اطلاعات زیادی را در مورد آن ردیابی و جمع آوری می کند شما. شما باید تنظیمات حریم خصوصی آن را به صورت دوره ای از اینجا مرور کنید تنظیمات > حریم خصوصی که ردیابی سایه در رایانه خود را کاهش دهید. ممکن است مجبور باشید 15 دقیقه یا بیشتر وقت بگذارید تا تمام گزینه های این صفحه را مرور کنید، اما ارزش آن را دارد حریم خصوصی.

بررسی کنید که کدام برنامه ها هنگام بوت شدن کامپیوتر شما شروع می شوند

تصویری برای مقاله با عنوان شما باید تنظیمات را در رایانه شخصی ویندوز جدید خود تغییر دهید

اسکرین شات: پرانای پاراب

تقریباً همه برنامه‌ها سعی می‌کنند هنگام راه‌اندازی رایانه خود در پس‌زمینه شروع به کار کنند. بیش از tزمان، آن باعث می شود رایانه شما برای همیشه روشن شود. به علاوه، آزاردهنده است – yهر بار که کامپیوتر خود را راه اندازی می کنید به اکثر این برنامه ها نیاز ندارید، بنابراین در نهایت بسته می شوید آنها یکی توسط یکی شما می توانید از همه اینها اجتناب کنیدبا کاهش تعداد برنامه هایی که با روشن کردن رایانه شروع می شوند، سردرد را برطرف کنید. آی تی است برای راه اندازی خودکار برخی از برنامه ها، مانند برنامه پیام رسانی که اغلب استفاده می کنید، مفید است، ولی برنامه هایی مانند مایکروسافت اج مطلقاً نیازی به راه اندازی هنگام بوت شدن رایانه شخصی شما ندارد. می‌توانید فهرست برنامه‌هایی را که در هنگام راه‌اندازی راه‌اندازی می‌شوند، با رفتن به آن مرور کنید Settings > Apps > Startup.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

حتما بخوانید:
اگر بخواهید می توانید اینستاگرام را کمتر معتاد کنید