[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان شما می توانید یک سس شگفت آور خامه ای برای سالاد با کدو سبز خام تهیه کنید

عکس: کلر لاور

برخلاف نظر عموم ، I. انجام دادن سبزی خوردن. من اغلب سالاد می خورم و امسال پرورش سبزیجات (و از نظر فنی میوه ها) را شروع کردم ، که سالم ترین آنها کدو سبز بود.

من تا تابستان این کار را نکردم من فکر می کنم خوشش آمد کدو سبز زیاد است ، اما من جرات نمی کنم میوه های واقعی کار خود را هدر دهم ، بنابراین از کشف همه اشکال یک کدو سبز لذت بردم. من هستم مرزهایی را که کدو سبز می تواند بیرون بیاورد بودن، و من بخاطر آن غذاخور بهتری هستمبه

کدو سبز می تواند یک غذای عالی عالی و ساده باشد ، بله. منt نیز می تواند a باشد سس ماکارونی سکسی و کره ای، یا یک پانسمان پر جنب و جوش اما به طرز باورنکردنی خامه ای. فقط کدو را برش دهید و آن را با کره ، سرکه و ادویه های دلخواه مخلوط کنید. این به معنای واقعی کلمه است.

کدو سبز خام رنگ زیبایی به پانسمان می بخشد و بدنی شگفت آور غنی و خامه ای دارد. (اکنون که به آن نگاه می کنم ، متوجه می شوم که در واقع “Lifehacker green” است. مردم هم افزایی دارند.) وقتی مخلوط می شود به اندازه کافی معطر است. با روغن زیتون ، سرکه و نمک و فلفل ، اما به همین سادگی می توانید اضافه کنید گیاهان دارویی یا ادویه جات دیگر به نتایج عالی (من ، به حکمت بی نهایت خود ، یک حبه کامل سیر خام اضافه کردم.) من فکر می کنم کمی مخمر خوراکی یا سیر پودر شده نیز سرگرم کننده خواهد بود ، اگرچه هنوز آن را امتحان نکرده ام زیرا از هر دو خارج شده ام.

از آنجا که این یک پانسمان سازگار است ، من می خواهم که شما موارد زیر را به عنوان یک الگو و نه یک دستور العمل دقیق در نظر بگیرید. با نسبت استخوان برهنه زیر شروع کنید ، بگیرید طعم دهید ، سپس گیاهان تازه ، ادویه جات ترشی جات یا سایر افزودنی ها را اضافه کنید شما فکر می کنید “نیاز” وجود دارد ، نمونه برداری بعد از هر اضافه من فکر می کنم شما متوجه خواهید شد که به چیزی که فکر می کنید نیاز دارد. برای تهیه سس تازه برای سالاد کدو سبز ، به موارد زیر نیاز دارید:

  • 1 کدو سبز متوسط ​​، به قطعات 3/4 اینچ برش دهید
  • 1/4 فنجان نوعی اسید ، خواه یا نه آب لیمو ، آب لیمو یا سرکه مورد علاقه شما برای سالاد (من از سرکه سیب استفاده کردم.)
  • 3 قاشق غذاخوری روغن زیتون
  • 1 قاشق چایخوری شکر
  • 3/4 قاشق چایخوری نمک
  • فلفل تازه به مزه (من از 20 آسیاب فلفل خود استفاده کردم.)
  • 1/2 حبه سیر تازه (من کامل استفاده کردم و بود تهاجمی سیر ، که من دوست دارم ، اما ممکن است برای برخی از افراد زیاد باشد.)
  • اختیاری: نعناع ، شوید ، ریحان ، پیازچه ، پیاز سبز ، مخمر ، زردچوبه ، MSG یا هر مکمل دیگری که دلتان می خواهد

همه چیز را به جز مواد اختیاری را در مخلوط کن عمودی اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. طعم را به پانسمان اضافه کنید و گیاه یا ادویه دلخواه خود را اضافه کنید. دوباره مخلوط کنید و در صورت لزوم نمک یا شکر را تنظیم کنید. با هر مورد اضافی این کار را تکرار کنید ، مراقب باشید بعد از هر افزودنی امتحان کنید. هنگامی که چیزهایی دارید همانطور که می خواهید ، سس سبز خامه ای را روی سالاد ، کاسه عدس ، کاسه برنج ، پروتئین کبابی بریزید – می دانید. (نمی توانم تصور کنم که نمی دانم چگونه استفاده کنم سس سالاد ، اما من همیشه دوست دارم چند پیشنهاد بدهم.)

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir