[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: سام بیتنی

روز کارگر به سرعت نزدیک می شود و در حالی که من هستم همیشه برای خوردن 30-50 هات داگ وحشی ، اواخر تابستان به آشپزخانه من سرازیر شد. از سبزیجات تابستانی و کباب و پختن گوشت خسته شده ام. حوصله ندارم سالاد ماکارونی درست کنم. من غذای راحت می خواهم ، اما همان غذای قدیمی نیست.

معلوم شد من شاورما می خواهم.

چرا اکنون زمان shawarma است؟

در سراسر جهان یافت می شود ، به اندازه انواع shawarma در گوشه خیابان هایی که در آن به فروش می رسد وجود دارد. تنوع منطقه ای مانند دونر کباب ترکی ، ژیروس یونانی ، و مکزیکی آل پاستور ، که از انواع گوشت ، ادویه جات ، برش ، سرو غذاها ، سس ها ، و واشرها اما علیرغم روش های زیادی که می توانید این غذا را در خانه طبخ کنید ، بهترین راه همیشه روی کباب پز است.

همچنین کاربردی است در ماه سپتامبر و تا به حال هر نوع مرغ دیگری را که باید در تابستان دوازده بار مصرف شود ، خورده اید. از آنجا که COVID-19 هنوز زنجیره های تأمین و تولید غذا را خراب می کند ، مرغ همچنان پادشاه گوشت های ارزان قیمت (و مهمتر از همه ، موجود) است. این یک ساندویچ عالی است که برای تغذیه بسیاری از مردم تلاش بسیار کمی می طلبد ، با این تفاوت که مهمانان شما وقتی به آنها می گویند که شاورما درست می کنید چقدر هیجان زده می شوند. یا به هیچ کس نگویید و خودتان 15 عدد از این چیزها را بخورید. تنها چیزی که نیاز دارید مرغ زیاد ، ماریناد و یک صندلی راحت است.

شما به یک چوب احتیاج دارید

حالا آنجا است نیاز کمی: برای گریل خود به گریل احتیاج دارید. همانطور که قبلاً اشاره کردم، تیبسته به نوع و مدل کباب پز شما بستگی به در دسترس بودن آن دارد کیت های جهانی وجود دارد و هزینه ای برای دست و پای شما ندارد ، یا بال اگر متوجه شدید که این چیزی است که به شما علاقه دارد ، می توانید اضافه به سبد خرید برای بال ، سبزیجات ، و حتی یک ماهی کاملبه این یک سرمایه گذاری خوب است که انعطاف پذیری را به یک دستگاه همه کاره اضافه می کندبه

تصویر مقاله ای با عنوان شما واقعاً باید Shawarma را کباب کنید

عکس: سام بیتنی

ترشی شاورما در برابر استفاده از مالش خشک

من به شما نمی گویم چگونه این کار را انجام دهید معتبر shawarma در خانه زیرا من در این زمینه حرفه ای نیستم ، بنابراین به شما نمی گویم که باید استفاده کنید معتبر marinade shawarma یا مالش در خانه. برخی از دستور العمل ها به هر دو نیاز دارند ، برخی به هر دو نیاز دارند. اگر به دنبال آب میوه هستیدتکه مرغ ، به ماریناد بروید. اگر چند تکه ترد می خواهید ، مالش سریعتر شما را می گیرد. مالش کباب کار می کند واقعا خوب است ، اما مراقب هر چیزی که قند بالایی دارد باشید. کارامل شدن خوب است ، اما سوزاندن این قند راحت تر از آن است که فکر می کنید. سس را برای میز ذخیره کنید ، همچنین – هنگام چرخش فقط از سیخ می چکد.

تصویر مقاله ای با عنوان شما واقعاً باید Shawarma را کباب کنید

تصویر: سام بیتنی

من دوست دارم این ماریناد خاص چون من مکنده فلفل قرمز دودی هستم. ادویه های سنتی شامل دارچین ، فلفل دلمه ای ، هل ، میخک ، و مقدار باورنکردنی سیر برای داشتن نمای شیرین / تند. اگر به دنبال تنوع واقعی غذاهای خیابانی هستید ، نمی توانید اشتباه کنید روی مامان مخلوط

چگونه تف خود را جمع آوری کنید

متاسفم ، اما موضوع اینجاست. برخلاف مرغ بریان ، هیچ پای مرغی وجود ندارد که آنها را در کنار هم نگه دارد. می توانید سعی کنید چنگال های برشته خود را برای گرفتن هر ران قرار دهید ، اما این کار تنها عرض کمی از سیخ را برای قرار دادن مرغ در اختیار شما می گذارد. در عوض ، مرغ خود را رنده کرده و روی سیخ بگذارید. تا جایی که می توانید چنگال های خود را به لبه ها بکشید و پیچ ها و پیچ ها را محکم کنید تا در جای خود قفل شوند.

از آنجا که وزن و شکل پای مرغ بیش از هر گوشت دیگری است ، توصیه می کنم سیخ های اضافی را در طرفین قرار دهید. این به جلوگیری از تف شدن موتور کمک می کند ، این نشانه این است که موتور در تلاش برای چرخاندن سیخ است و شما قصد پخت ناهموار را دارید. نگاه کن این ویدیو برای جزئیات بیشتر

پس از اتمام کار ، گوشت خود را به گریل منتقل کرده و سیخ را در کباب خود قفل کنید. با توجه به محتوای چربی بالا و تراکم ماهیچه ای ران مرغ ، فقط باید هر 30 دقیقه یکبار آن را بررسی کنید تا تمام شود ، یعنی حدود 90 دقیقه از زمان شروع. به خاطر داشته باشید که ماریناد خواهد بود هنگام آماده سازی و در حالی که چرخش در حال چرخش است ، چکه کنید ، بنابراین مراقب تابه خود باشید.

کباب پز خود را آماده کنید

این بسته به کوره و کوره ای که استفاده می کنید متفاوت است ، اما در بیشتر موارد این فرایند استاندارد است: شبکه ها را بردارید ، و برای مدل های وبر ، طعم ها را در جای خود بگذارید

تصویر مقاله ای با عنوان شما واقعاً باید Shawarma را کباب کنید

عکس: سام بیتنی

دومین مهمترین جزء شما به یک تابه نیاز دارید تابه آلومینیومی یکبار مصرف بهترین کار را می کند ، اما سعی کنید انواع مختلفی از ارتفاع نصف داشته باشید: Tتابه های بلندتر می توانند از چرخیدن مرغ جلوگیری کرده و باعث برخورد غذا و حتی چرخاندن آن شوند. تیپر از چربی مرغ و تا آتش خواهد شد ، آو ما قبلاً بررسی کرده ایم که چرا این یک چیز بد استبه

مشعل های خود را روی درجه حرارت متوسط ​​متوسط ​​تنظیم کنید ، با هدف 375-400 ℉ ، و دستکش ها را به فر ببرید. تا زمانی که گریل از قبل گرم شده است ، هنوز کمی کار است.

اگر shawarma ندارید ، آن را ندارید مشعل مشعل!!

ما بیشتر با حرارت تابشی می پزیم ، اما سیخ های عمودی سنتی که برای شاورما استفاده می شوند ، به لطف مشعل های بزرگ با گرمای مستقیم احاطه شده اند. اگر یکی از آنها را در کباب پز دارید ، بروید! همچنین می توانید از a استفاده کنید مشعل پروپان با همان اثر ، به سادگی لطفا مراقب باش استفاده از آن. اگر از مشعل استفاده می کنید ، مطمئن شوید که منبع سوخت در فاصله ایمن قرار دارد و هیچ چیزی در نزدیکی کوره شما وجود ندارد که اثرات این گرمای شدید را احساس کنید.

اگر یکی از گزینه های هسته ای را انتخاب کردید ، حرارت را ادامه دهید تا قسمت خارجی گوشت کاملاً ترد شود. باید خیلی زود سوخته شود ، اما نسوزد. جستجوی خود را متوقف کنید ، مشعل خود را خاموش کنید ، و ساده تراشیدن ذرات سوخته قبل از بستن درب و از سرگیری پخت کم و کند پوست کنده می شود. با کمی تمرین ، این حالت یکنواخت تری به شکل ران مرغ شما در سراسر آشپزی می بخشد. اگر یک لحظه از دست رفته را اینجا یا آنجا از دست داده اید ، از پریدن با یک قیچی آشپزخانه دریغ نکنید.

تصویر مقاله ای با عنوان شما واقعاً باید Shawarma را کباب کنید

تصویر: سام بیتنی

در دمای هوای مورد نظر 375 درجه فارنهایت-400 درجه فارنهایت ، بسته به ضخامت ران ها ، باید زمان پخت 75-90 دقیقه را مشاهده کنید. یک را بگیرید دماسنج پروب خوب و دما را بررسی کنید – تا زمانی که دماسنج شما 165 نشان می دهددرجهF ، می توانید بزاق را خارج کرده و بگذارید مدتی استراحت کند. کاهش این امر اکنون سیل بزرگی را آزاد می کند بلهکه داخل مرغ بسیار بهتر از گودالی روی تخته برش سرو می شود.

مرغ چیزی است که می توانید روی میز شام حک کنید ، قطعات بزرگتر و آبدارتر. این مسیر خوبی برای اکثر مردم است ، به خصوص که قبلاً تقریباً دو ساعت برای شام منتظر بوده اید. کاهش گرما ، پوشیدن تجهیزات حفاظتی ، و بزاق را به سطح بردارید تا چند دقیقه قبل از حفاری استراحت کند.

برای تجربه معتبرتر ، کارهای معتبر بیشتری گنجانده شده است. تف را متوقف کنید ، مشعل ها را خاموش کنید و یک را بگیرید تابه جدیدبه هدف شما در اینجا این است که قسمت بیرونی مرغ را بتراشید تا یک لایه جدید در معرض دید قرار گیرد. برای افتادن گوشت روی تراشیدن روی حرکت افقی و برش بین تکیه گاه و قسمت میانی تیغه تمرکز کنید ، نه نوک آن. به یک متخصص حرفه ای مراجعه کنید.

و بس! آن را بپوشید برای شادی قلبت من از طرفداران بزرگ کاهو ، گوجه فرنگی ، و پیاز با شلنگ خوب سس سفید چرخ دستی حلالبه پس از برداشتن آنچه از سیخ می خواهید ، دوباره اجاق گاز را روشن کنید ، درب آن را ببندید ، و به چرخش ادامه دهید تا زمانی که برای یک ساندویچ جدید آماده باشید. زودتر از آنچه فکرش را بکنید خواهد بود.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir