شما چه نوع سوختگی هستید؟ (و چرا مهم است)


تصویری برای مقاله با عنوان شما چه نوع سوختگی دارید؟  (و چرا مهم است)

عکس: محصولات شاتر (شاتر استوک)

تاکنون بسیاری از ما سوخته شده ایم. علاوه بر استرس به سلامتی و ایمنی ، ما باید نگران از دست دادن شغل خود باشیم ، تغییر در شرایط کار ، و همچنین دست و پا زدن در خانواده و کار به روشی حتی بیش از حد معمول طاقت فرسا. (و معمول خیلی عالی نبود یا.)

وقتی تو’دوباره سوخته ، بهبود تقریباً غیرممکن به نظر می رسد. متأسفانه فرسودگی شغلی یکی از شرایطی است که در آن بهبود مدت زمان بیشتری نسبت به پیشرفت آن طول می کشد ، در حالی که محلول های فرسودگی شغلی اغلب مورد اصابت قرار می گیرند یا از دست می روند. برای بهبودی ، مهم است که به منبع و نوع سوختگی خود فکر کنید ، زیرا این امر تفاوت در نیاز شما را تغییر می دهد.

وی گفت: “خستگی به تنهایی هرگز سوختگی نیست.” Kira Shabram، استادیار دانشگاه واشنگتن که در حال تحقیق درباره فرسودگی شغلی است. علاوه بر خستگی ذهنی یا جسمی ، سوخته همچنین شامل بدبینی است که غالباً احساس بیگانگی با دیگران است و همچنین احساس کاهش تأثیر ، مانند احساس ناتوانی یا بی کفایتی. شبرام گفت: “سوختن ترکیبی از این سه مورد است.”

بهبودی همه متفاوت خواهد بود

این بدان معنی است که سوختگی همه کمی متفاوت خواهد بود ، در حالی که نیازهای بهبودی آنها یکسان است. اگر این برای شما گیج کننده به نظر می رسد ، چنین است. سوختن هم

وی گفت: “همه ما می فهمیم که سوختن چیست زیرا آن را می بینیم.” شریل زیگلر، روانشناس و نویسنده مادر سوزان. با این حال ، از آنجا که نوع سوختگی در افراد مختلف متفاوت است ،توسعه درک دقیق تر از مال شما سوختن تا فکر بهتری از چی داشته باشم شما باید. زیگلر گفت: “درک آنچه باعث سوختن شما می شود می تواند به شما در تصمیم گیری های آینده خود کمک کند ، تصمیماتی که می توانند بازتابنده و فعال باشند.”

برای داشتن ایده بهتر از چگونگی این سه م componentsلفه –خستگی ، بدبینی و کاهش کارایی –مربوط به فرسودگی شغلی شما ، روانشناسان پرسشنامه ای به نام موجودی احتراق Maslachکه می تواند به شناسایی الگوهای سوختگی در بیماران کمک کند. هبستگی به این دارد که کدام علامت برای اولین بار و کدام یک از علائم قوی تر باشد پیشنهاد می کند چه چیزی می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد.

برای سه جز following زیر احتراق ، در اینجا برخی از موارد ذکر شده است استراتژی هایی که اثبات شده اند مثر هستند:

چگونه می توان از فرسودگی شغلی به دلیل خستگی بهبود یافت

“[The] حالت کلاسیک فرسودگی شغلی الگویی است که در آن ابتدا خستگی و سپس دو مورد دیگر را تجربه می کنید. ” معمولاً وقتی به فرسودگی فکر می کنیم ، به فرسودگی فکر می کنیم. بهترین روش برای بهبودی از این سوختگی در واقع از طریق استراحت است. این ممکن است شامل استراحت ، یافتن راهی برای کاهش مسئولیت های خانواده یا استراتژی دیگری باشد که منجر به استراحت بیشتر شود.

چگونه می توان از فرسودگی شغلی ناشی از بدبینی بازیابی کرد

بدبینی نتیجه احساس بیگانگی با افراد دیگر است. این ممکن است به دلیل محیط کار یا زندگی شخصی باشد ، اما wبدبینی مرغ موتور اصلی فرسودگی شغلی است ، پاسخ اصلی استراحت نیست. درعوض ، یافتن راهی برای برقراری ارتباط با مردم از طریق معنادار مهم است. به عنوان مثال می توان به مشاوره دادن به دیگران ، داوطلب شدن در جایی ، انجام کارهای کوچک مهربانی ، یا روی آوردن به دیگران است. از هر راهی که اتصال برای شخص مهمتر باشد ، این “آنچه بیشتر به آنها کمک خواهد کرد

چگونه می توان از فرسودگی شغلی به دلیل کاهش حس کارایی بهبود یافت

کاهش احساس کارآیی معمولاً به دلیل احساس کسالت یا ناکارآمدی رخ می دهد. در محیط کار ، این ممکن است این احساس باشد که شما را به چالش می کشند یا در موقعیتی قرار می گیرد که برای مهارت شما مناسب نیست. شبرام گفت: “شما فقط احساس می کنید که کار خوبی انجام نمی دهید یا کارهایی که قبلاً برای شما آسان بود اکنون دشوار هستند.”

اگر احساس کاهش کارایی عامل اصلی فرسودگی شغلی شما باشد ، پس یک راه حل ممکن است تغییر نقش در شرکت شما ، تغییر شغل ، شروع یک سرگرمی ، تعیین زمان آموزش یا چیز دیگری باشد که می تواند به شما احساس موفقیت دهد.

بهبودی شامل انجام بیش از کارهای درست است

برخی از این پیشنهادها بی فایده هستند. وقتی خسته شده اید و سوخته اید ، آخرین چیزی که به آن فکر می کنید افزودن چیز اضافی است. با این حال ، اگر فرسودگی شغلی شما با بدبینی یا کاهش احساس کارآیی همراه است ، یافتن اقداماتی که می تواند به خنثی کردن این احساسات کمک کند مهم است. شبرام گفت: “برای کاهش بدبینی و ناکارآمدی ، ما در مورد موارد درست تری صحبت می کنیم.”

از آنجا که هیچ راه حل بهبودی واحدی وجود ندارد ، شناسایی منبع سوختگی شما می تواند مراحل بعدی را شناسایی کند. “وقتی می فهمی [your] سوختن ، شما می توانید فرصت ها و راه حل ها و ایده های بیشتری را ببینید ، “اضافه می کند زیگلر.

پیش قدم باشید

زیگلر و اسکرام هر دو از افرادی که فرسودگی شغلی را تجربه می کنند ، می خواهند تا حد امکان فعال باشند ، زیرا این امر می تواند به سایر جنبه های زندگی شما سرایت کند. زیگلر گفت: “شما شروع به از دست دادن عطش خود نسبت به چیزهایی می کنید ، احساس بدبینی یا افسردگی در مورد مسائل را شروع می کنید و این خلاصه آن است.” “خون در مناطق دیگر [your] زندگی “با توجه به همپوشانی علائم آنها ، فرسودگی شغلی اغلب با افسردگی اشتباه گرفته یا اشتباه گرفته می شود.

زیگلر گفت: در مراحل اولیه فرسودگی شغلی ، “خلاقیت در تفکر شما هنوز وجود دارد.” “اما اگر در مسیر بدبینی بیش از حد پیش بروید ، دیگر به آن دسترسی نخواهید داشت.”


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes