[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان صفحه کاغذی خود را روی یخ خرد شده بریزید

عکس: دختر

سلام ، ساعات خوش کمی من. من می خواستم به شما اطلاع دهم که بعد از چهار سال و بیش از 200 کوکتلکمی از این ستون استراحت خواهم کرد. حقیقت این است که ، من فقط به اندازه گذشته نمی نوشم و اشتیاقم به کوکتل ها کم شده است. این از نظر شما منصفانه نیست ، بنابراین من ساعت شاد 3 قسمته را به شخصی تبدیل می کنم که می تواند به موضوع موضوع فکر و مراقبت شایسته خود را بدهد.

من تو را در دستان بسیار توانا رها می کنم. من این را می دانم نه به این دلیل که دختر در Attaboy آموزش دیده است (اگرچه صدمه ای نمی بیند) ، بلکه به این دلیل که از چند نوشیدنی ساخته شده توسط دستان ماهر او لذت بردم – بعضی از آنها به این ستون راه پیدا کردند – و همه بسیار خوشمزه بودند.

ما همچنین تعداد مواد تشکیل دهنده را تغییر می دهیم. من تقریباً از سه بخش آزاد شدم ، بنابراین برای راه اندازی مجدد به چهار نفر افزایش یافتیم و اجازه دادیم Devojka با یک ورق جدید شروع کند. نمی توانم قول بدهم که هرگز دستور دیگری برای کوکتل نخواهم نوشت – و هنوز هم در این مکان حضور خواهم داشت ، اما هیجان زده ام که می بینم Devojka و ماده اضافی چه کاری می توانند انجام دهند.

به سلامتی و عشق ،
کلر


در حال بزرگ شدن ، برادران و خواهرانم تابستان دیگر خانه خود را در کالیفرنیا ترک می کردند تا به دیدار اقوام خود در اسکوپیه ، مقدونیه بروند. من به یاد دارم 7 ساله بودم ، هنگام ناهار یکشنبه خاله ام ، بی قرار روی صندلی ام حرکت می کردم ، از سلام و احوالپرسی که به من داده بود رژ لب جیر اوریف لیم را روی گونه ام پاشیدم خاله ها و خوک. میز بعد از غذا با فنجان های قهوه ترک پراکنده شد ، هوا غلیظ از دود دست دوم و عطر زیبایی بود ، در حالی که بزرگسالان زنجیر زده اطراف من صحبت می کردند و غیبت می کردند ، گاهی اوقات می ایستادند و به من گفتند: “آبه زمی کسنی ، دون خجالت نمی کشید “(خجالتی نباشید ، غذا بخورید)

تابستان در اسکوپیه دلگیر و گرم است و آرام کردن کام کودک را که از قبل انتخاب شده است دشوارتر می کند. کاکائو خیلی تلخ است ، مارمالاد – خیلی شربت ، شیرین ، سالاد مایوی مملو از روسیه در ظروف چینی عروسی عرق می کند – یک نمایش وحشتناک. یادم می آید که ناامیدانه ، توجهم را به یک کاسه کریستالی پر از آب نبات های سخت فویل نئون معطوف کردم – برای این جانباز در مسیر آب نبات Walgreens بسیار هیجان انگیز است. نیمی از دهانم ، انتخاب او را از طعم های ناشناخته اسکن کردم. به جای تمشک آبی ، سیب سبز یا هندوانه ، گیلاس ، زردآلو ، زغال اخته وحشی و توت فرنگی کوهی وجود داشت. من به یاد دارم که زردآلو را بیرون آوردم ، و آن را به طور ناخواسته در دهانم بیرون آوردم و کاملاً از عجله طعم و مزه ای که با آن مواجه شدم شوکه شدم.

من حدس می زنم که این باید تجربه اولین جرعه هواپیمای کاغذی برای بسیاری از افراد باشد – یک ضربه کالیدوسکوپی شهد لاکی که یکباره تازه ، آبدار ، روشن ، شیرین ، ترش ، تلخ و غیرمنتظره پیچیده است.. قطعاً برای من بود. در ژانر آنچه دوست دارم درباره “کوکتل های شربت” فکر کنم ، کلاسیک مورد علاقه سام راس قابل توجه است. و مانند همسالان خود ، باید در اتاق او تکان خورده ، هیس و خنده بازی کرد ، آماده است تا در حالی که هنوز خیلی خوب است زنده. اما تکان دادن یک کوکتل به کمال کار سختی است. این به انرژی نیاز دارد که (حداقل برای من) به راحتی توسط گرمای ماه جولای و ، می دانید ، وزن زندگی در دنیای مدرن جذب می شود. برای یک کوکتل که با چند جرعه آسان جمع می شود ، گاهی اوقات آب آن ارزش فشردن را ندارد.

بنابراین برای یک شب تنبل که در آن به تازه سازی نیاز دارید و مهم نیست – در واقع شاید حتی لذت بردن– نوشیدن باقیمانده نوشیدنی که سالهاست وجود دارد (من دوست دارم چیپس یخ با طعم داشته باشد ، لعنت بر آن) ، آیا می توانم پیشنهاد کنم هواپیمای کاغذی خود را روی یخ خرد شده قرار دهید؟ نسخه مورد علاقه من در این مورد تغییر کوچکی دارد: من به جای جانشین Aperol از نسخه اصلی Campari استفاده می کنم – البته اگر بخواهید می توانید از Aperol استفاده کنید. هر دو نسخه به یک اندازه الهی هستند. برای ساخت هواپیمای کاغذی به موارد زیر احتیاج دارید:

  • 3/4 لیمو (فقط تازه ، لطفا)
  • 1/2 اونس کمپاری با یک شربت ساده یا per آپرول
  • 3/4 آمارو نونینو *
  • 3/4 بوربن

* بدون تغییر ، می ترسم. اگرچه من این کار را با آماروهای دیگر دیده ام ، اما راهی برای نزدیک شدن به آنچه در قلب این کوکتل است وجود ندارد. همانطور که از میزان علامت گذاری سالانه چیزها غر می زنم ، یافتن بطری Amaro Nonino نسبتاً آسان است و افزودنی خوبی برای نوار خانه شما است.

مواد را به یک طبل اضافه کنید و آن را خوب بچرخانید. یک لیوان را با یخ خرد شده پر کنید و یک چهارم مخلوط را در آن صاف کنید ، سپس یخ را با کف طبل زیر پا بگذارید (مایع یخ را کمی ذوب می کند و فضای بیشتری در لیوان ایجاد می کند تا حداکثر ظرفیت یخ خرد شده را بدست آورید.) یخ بیشتری اضافه کنید و مایع باقی مانده را در لیوان یخ صاف کنید. یخ خرد شده بیشتری روی آن قرار دهید. هیچ تزیینی لازم نیست ، اما اگر شما نیاز به ساخت لوازم جانبی دارید ، یک تکه نارنجی این کار را انجام می دهد.

یادداشت یخی: اگر از یخ خرد شده تولید شده توسط فریزر خود استفاده می کنید ، لطفاً قبل از تهیه نوشیدنی ، طبل بالایی را پر کنید. قبل از اتمام ریختن آخرین مخلوط ، این چیزها کند هستند و کوکتل شما خشک شده و می ریزد. غم انگیز

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir