[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه تهیه کوکی اضطراری در سرخ کن خود

عکس: کلر لاور

در مورد کوکی های شکلاتی ، من با فرصت های برابر غذا می خورم. Gمن یک توده خمیر داغ که به اندازه کافی پخته شده است تا شکل آن حفظ شود ، یا یک دیسک نازک و ترد به من می دهم ، و من بیش از حد خوشحال خواهم شد. من حتی آن چیزهای کم رنگ و شیرین را در نیمه راه بین یک کوکی و شیرینی دوست دارمبه با این حال ، من هرگز فراموش نمی کنم که یک کوکی با تابه سفارش دهید – که در برخی رستوران ها به عنوان “کوکی پیتزا” شناخته می شود.

این نوع کوکی ها جویدنی هستند و ترد ، با یک مرکز نرم و خمیری. شما آن را با قاشق می خورید. عالی است شما می توانید آنها را در خانه بسازید با شکستن خمیر در یک قالب کوچک چدنی و پختن آن در فر ، اما شما نیز می توانید نسخه کوچکتری به اندازه رامکین در سرخ کن خود تهیه کنید.

این کوکی با سرخ کن عمیق به شش ماده معمولی و حدود دو دقیقه از وقت شما نیاز دارد. می توان آن را فوراً ، در شرایط اضطراری خورد ، اما هنوز طعم تندی ندارد. طعم آن بسیار شبیه به یک پیتزا فروشی است – از وسط نرم و از بالا و کناره ها ترد است. او به شدت از این دستور مایکروویو و این دستور فر توستر، و شما باید با خیال راحت با آن بازی کنید و آن را برای خود بسازید. (به عنوان مثال ، کمی شکر قهوه ای به آن حالت بلوند می دهد.)

برای تهیه این کوکی فوری اما دقیق ، به موارد زیر نیاز دارید:

  • 1 قاشق غذاخوری کره (می توانید از نمک یا بدون نمک استفاده کنید – واقعاً مهم نیست).
  • 1 قاشق غذاخوری شکر قهوه ای تیره
  • 1/4 قاشق چایخوری وانیل
  • 1 پیمانه نمک دریا (بله ، حتی اگر از روغن نمک استفاده کرده اید)
  • 2 قاشق غذاخوری آرد جهانی (من همچنین از افزایش خود برای نتایج عالی استفاده کردم)
  • شکلات چیپس 1 قاشق غذاخوری

اگر کره شما مستقیماً از یخچال می آید ، آن را در یک کاسه مناسب برای مایکروویو قرار دهید و حدود 10 ثانیه آن را گرم کنید. تا کاملا نرم شود. شکر ، وانیل و نمک را اضافه کنید و با چنگال هم بزنید. مخلوط می کنند در آرد مخلوط خواهد شد ظاهری شکننده دارند اما وقتی به هم فشرده می شوند شکل خود را حفظ می کنند. تراشه های شکلات را مخلوط کنید ، سپس آنها را در 5 یا روغن چرب شده فشار دهید رامکین 6 اونس را در یک سرخ کن به مدت 350 درجه به مدت حدود 10 دقیقه سرخ کنید تا روی آن قهوه ای شود (اما نسوزد). اجازه دهید پنج دقیقه قبل از غذا خنک شود زیرا بسیار گرم خواهد بود. برای تجربه کامل پیتزا ، با بستنی سرو کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir