[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان عباراتی را که مانند گاز بنظر می رسند را تشخیص دهید اما واقعاً نیستند

عکس: موج شکن (شاتر استوک)

شايد هيچ نوع عذاب روانشناختي به جز انقراض ، در رسانه هاي معروف امروز شناخته شده يا بيشتر از آن ياد نشده باشد. تجربه به معنای کنار گذاشتن احساس واقعیت استاما مهم است که دریابید آیا شخص مخالف شما واقعاً استفاده می کند یا خیر بر دست هایک ابزار تنبیهی با قصد یا اگر آنها به راحتی مخالف باشند. قبل از انداختن شارژ، مهم است که بدانیم واقعاً چه چیزی به عنوان روشنایی گاز واجد شرایط است – و چه چیزی می تواند من حسش میکنم مانند روشن کردن گاز در گرمای لحظه، اما در واقع اینطور نیست.

روشنایی گاز چیست؟

چراغ روشنایی سو abuse استفاده عاطفی است که احساس واقعیت را انکار می کند ، به ویژه هنگامی که شخصی با قصد عمل می کند. این رفتار می تواند به طرق مختلف نمایان شود ، اما در نهایت مسئله پنهان سازی واقعیت است. همانطور که آهونا گوها روانشناس نوشت روانشناسی امروز در سال 2018 ، این معمولاً “الگویی از رفتار استr ، معمولاً به طور عمدی طراحی می شود تا باعث شود کسی واقعیت ، خاطرات یا تجربیات خود را زیر سال ببرد. ”

ریشه این اصطلاح را مدیون فیلم 1944 است. چراغ گاز، که بیانگر رابطه بین یک مرد و همسرش است ، که وی به آرامی متقاعدش می کند او داشت ذهن خود را از دست می داد ، کپسوله سازی نور گاز در خالص ترین شکل آن است. این یک فرم ارتباطی به ویژه دستکاری است که در آن یک شخص دائماً سعی می کند طرف مقابل را متقاعد کند که تفسیر آنها از واقعیت نادرست است.

برخی از عبارات نشان دهنده روشنایی گاز چیست؟

هر چیزی که تمایل به تضعیف آن داشته باشد بدون اینکه به دنبال درک عمیق تری باشد ، می تواند در آن قرار گیرد اردوگاه موذیانه. این مأمور بنزین سلاح های گفتاری زیادی دارد ، نه تنها:

 • “شما خیلی حساس هستید.”
 • “من هیچوقت این رو نگفتم.”
 • “حافظه شما خیلی بد است.”
 • “تو دیوانه ای.”
 • “شما خیلی چیزها را شخصی می گیرید.”
 • “آروم باش.”
 • “متاسفم که احساس می کنی به تو آسیب رسانده ام.”

البته ، این فقط طعم چیزی است که فردی که در معرض روشنایی گاز است تحمل می کند. همانطور که روانشناس توضیح می دهد ، رفتارهای دیگری نیز وجود دارد که می تواند مورد استفاده قرار گیرد Stephanie A. Sarkis در مقاله روانشناسی امروز 2017. اول ، افراد مستعد این نوع سو abuse استفاده ممکن است اقدامات خود را انکار کنند ، حتی اگر خلاف آن ثابت شود. یا ممکن است برخی از رفتارهای منفی خود را به شما نشان دهند. لیست طولانی است ، و هرکسی که یک شریک روشنایی گاز را آزمایش می کند با همین روش ها آشنا نخواهد بود.

از کجا بفهمم واقعاً گاز نیست

آنها باید سطح مشخصی از قصد را داشته باشند ، یا حداقل اکراه سرسختانه ای برای شنیدن طرف مقابل مکالمه داشته باشند ، تا استانداردهای روشنایی گاز را رعایت کنند. همانطور که گوها نوشت ، در مثال آخر روشنایی گاز ، سطح سو of نیت همراه با قصد وجود دارد ، گرچه غالباً ناخواسته انجام می شود. وی می نویسد: “این انگیزه ها لزوماً توسط فندک قابل درک نیستند و مورد توجه قرار نمی گیرند و گاهی اوقات آنها می توانند سخنان خود را باور کنند.”

با این حال ، تشخیص نور روشنایی گاز و اختلاف نظر ساده آسان است. اگر تغییر واضحی در عبارت برخی از عبارات ایجاد شود ، دیگر از استاندارد روشنایی گاز مطابقت ندارد. گووه عباراتی را ذکر کرد که تأکید برانگیز و متناقض هستند ، اما لزوماً روشن کننده نیستند.

 • “شما مرا اشتباه فهمیدید ؛ فکر نمی کردم “
 • “این چیزی نیست که من به یاد می آورم.”
 • “من نمیخواستم.”
 • “آنچه من گفتم چندان بد نبود.”

اگر این جنگ فقط یک بن بست لحظه ای است – و هر زوجی درگیر آن هستند – و نه یک سطح ثابت دستکاری یا تحریک عاطفی ، پس شاید بهتر باشد که شارژ گاز را تراز نکنید. اگر مشخص است که شریک زندگی شما کمترین تمایل به شنیدن جنبه های شما را دارد – ممکن است با هم اختلاف نظر داشته باشند ، اما باید سعی کنند طرف شما را بفهمند – بدون این که احتمالاً شما را رانندگی نمی کنند و شما می توانید شاید مکالمه را در جستجوی نقاط مشترک ادامه دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir