عملکرد چراغ راهنما و فلاشر خودرو چگونه است ؟

چراغ راهنما یکی از مهم‌ ترین سیستم‌های ایمنی خودرو در هنگام راننده است . شاید چراغ راهنمای خودرو ، وسیله ‌ای کم‌ اهمیتبه نظر رسد ؛ با این حال استفاده از چراغ راهنما ، مهم ترین کاری است که راننده برای آگاه کردن دیگران از حرکت احتمالی خود با هدف به حداقل رساندن غافلگیری‌ های خطرناک ، انجام می ‌دهد .

شما احتمالا خودرویی که در نقطه کور دیدتان است را نمی ‌بینید ، اما راننده آن خودرو ،  چشمک زدن چراغ راهنمای شما را قبل از آن ‌که تغییر مسیر دهید ، خواهد دید . خودداری از به کار بردن چراغ راهنما ، دلیل بسیاری از حوادث رانندگی است و احتمالا سرچشمه بسیاری از خشونت ‌های خیابانی نیز قلمداد می ‌شود . برای اکثر رانندگان ، چراغ‌ های راهنما بسیار ساده به نظر می‌ رسند ؛ شما اهرمی را به سمت پایین یا بالا فشار می‌ دهید ، که باعث چشمک زدن چراغ راهنمای خودرو می ‌شود . در واقع پشت حرکت ساده دسته راهنما ، فناوری جالبی وجود دارد .

مدار راهنما و فلاشر به عنوان زیر مجموعه سیستم ایمنی خودرو فعالیت می ‌کنند و بخشی از آن به شمار می ‌روند . سیم ‌کشی مدار راهنما بیایید در ابتدا ببینیم نحوه سیم‌ کشی مدار چراغ راهنما چگونه است . ابتدا به چگونگی ارتباط و اتصال مدار چراغ راهنما نگاهی می ‌اندازیم . مدار چراغ راهنما ، وقتی روشن خواهد شد که  سوئیچ خودرو در حالت روشن (IG) قراردارد . این مجموعه در ترکیب با مدار فلاشر ( جفت راهنما ) ، به عنوان بخشی از سیستم ایمنی خودرو عمل می ‌کنند . یکی از تفاوت ‌های مدار راهنما با فلاشر این است ، که فلاشر در حال خاموشی خودرو نیز کار می ‌کند ( برق خود را بدون واسطه از باتری یا رله دوبل دریافت می‌ کند ) . اما مدار راهنما تنها هنگامی فعال است که سوئیچ خودرو روشن و در حال IG باشد .

انرژی برق ، از میان پنل فیوز به اتومات راهنما یا چشمک ‌زن حرارتی می‌ رسد . از آن‌جا به دسته راهنما در پشت غربیلک فرمان می ‌رود . بسته به موقعیت دسته راهنما ، انرژی برق در سوئیچ متوقف شده یا به هر یک از چراغ‌های راهنمای سمت چپ و راست فرستاده می ‌شود ( که این مورد شامل چراغ ‌های نمایشگر راهنما در صفحه داشبورد نیز خواهد شد ) . برق از میان رشته چراغ‌ ها عبور می ‌کند و نهایتا به بدنه (Ground)  منتقل می ‌شود . این موضوع تا حدودی ساده به نظر می‌ رسد ، اما مطمئنا کمی متعجب خواهید شد اگر بدانید که اتومات راهنما چگونه کار می‌ کند .

 لامپ ها و چراغ های مناسب خودرو شما در فروشگاه اینترنتی تاپیک کالا. با ما همراه باشید.