[ad_1]

تصویربرداری مقاله با عنوان غربالگری سرطان روده بزرگ ممکن است به زودی با شروع از 45 سالگی پوشش داده شود

عکس: استودیوهای LightField (شاتر استوک)

گروه ویژه خدمات پیشگیری ایالات متحده (USPSTF) اکنون توصیه می کند که غربالگری سرطان روده بزرگ به جای 50 سالگی از 45 سالگی آغاز شود. این پیشنهاد هنوز نهایی نشده است ، اما اگر پس از اظهارنظر عمومی چهار هفته ای همچنان باقی بماند ، شرکت های بیمه اگر قبلاً این کار را نکرده باشند ، مجبورند هزینه غربالگری یک جوان 45 ساله را متحمل شوند.

نیویورک تایمز یادداشت که این توصیه برای گروه کاری غیر معمول است ، که خواستار غربالگری کمتری نسبت به موارد دیگر مانند غربالگری سرطان دهانه رحم و ماموگرافی است. این منطقی است: کار گروه کاری تعادل بخشیدن به خطرات در برابر مزایای مراقبت های بهداشتی پیشگیرانه است ، که به مشخصات روش ها و همچنین به سن و سایر عوامل خطر بستگی دارد.

همانطور که در راهنمای ما برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ، این بیماری در سنین پایین تر نسبت به گذشته افراد را تحت تأثیر قرار داده است – بنابراین به تعبیری 45 نفر 50 نفر جدید هستند. انجمن سرطان آمریکا توصیه می کند که غربالگری را 45 سال بعد از آزمایش خود شروع کنید رهنمودهای سال 2018و جوامع متعددی توصیه می کنند که غربالگری در 45 سالگی برای سیاه پوستان آمریکایی از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد. USPSTF محدوده سنی مختلفی را بر اساس نژاد ارائه نمی دهد ، اما آنها توجه دارند که غربالگری به خصوص در صورت سیاه پوستی بسیار مهم است:

نتایج مدل سازی CISNET از استراتژی های مختلف غربالگری نژادی پشتیبانی نمی کند. USPSTF میزان بالاتر و مرگ و میر ناشی از سرطان روده بزرگ را در سیاه پوستان بزرگسال تشخیص داده و پزشکان را به شدت تشویق می کند تا اطمینان حاصل کنند که بیماران سیاه پوست خود از غربالگری ، پیگیری و درمان توصیه شده برای سرطان روده بزرگ استفاده می کنند. USPSTF توسعه سیستم های مراقبت را تشویق می کند تا اطمینان حاصل شود که بزرگسالان از طریق غربالگری و درمان مداوم ، مراقبت با کیفیت بالا ، با تمرکز ویژه بر جوامع سیاه پوست که نتایج بهداشتی ضعیف تری دارند ، دریافت می کنند.

چه غربالگری توصیه می شود؟

غربالگری سرطان روده بزرگ می تواند به معنی کولونوسکوپی باشد که باید هر 10 سال یکبار انجام شود ، یا آزمایشات مبتنی بر مدفوع ، که کمتر تهاجمی هستند اما باید هر ساله بیشتر انجام شوند.

پیش نویس توصیه USPSTF شامل موارد زیر است: نمودار از انواع مختلف غربالگری و هر چند وقت یک بار انجام شود. آنها برای افراد بین 50 تا 75 سال “A” و برای افراد بین 45 تا 49 سال “B” را نشان می دهند. معمولاً هر چیزی با درجه A یا B باید تحت پوشش بیمه باشد. اگر شما بین 75 تا 85 سال دارید ، گروه کاری می گوید شما و پزشک باید با هم تصمیم بگیرید که آیا غربالگری برای شما منطقی است یا خیر و آنها غربالگری افراد بالای 85 سال را توصیه نمی کنند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir