[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان فریب این برنامه های رمزنگاری جعلی در فروشگاه Google Play را نخورید

ارزهای رمزنگاری شده همچنان محبوبیت خود را به دست می آورد، اما با افزایش علاقه ، خلاقیت کلاهبرداران که می خواهند از تغییرات فرهنگی برای ربودن مردم استفاده کنند ، افزایش می یابد. به گفته الف گزارش اخیر تیم امنیت سایبری Trend Micro، اکنون وجود دارد ده ها برنامه جعلی رمزنگاری و کیف پول جعلی در فروشگاه Google Play گمراه کردن مصرف کنندگان برای پرداخت هزینه خدمات جعلی مانند حفاری و ذخیره سازی ابر.

این گزارش به طور خاص برای هشت برنامه درخواست می کند:

  • بیت کوین 2021
  • Bitcoin Miner – Cloud Mining
  • بیت کوین (BTC) – کیف پول ابری برای استخراج استخر
  • BitFunds – استخراج ابر رمزنگاری شده
  • Crypto Holic – استخراج ابری بیت کوین
  • جوایز روزانه بیت کوین – سیستم استخراج ابری
  • اتریوم (ETH) – ابری برای استخراج استخر
  • MineBit Pro – Crypto Cloud Mining & btc miner

اکثر این برنامه ها یک چیز را پنهان می کردند دو برنامه استخراج جعلی – یا Trend Micro با برچسب “AndroidOS_FakeMinerPay” یا “AndroidOS_FakeMinerAd”- این امر مصرف کنندگان را مجبور می کند تا هزینه خدمات کاوش ابری جعلی را ، معمولاً با هزینه ماهانه 15 دلار ، بپردازند. در واقع ، هیچ یک از برنامه های کاربردی ارزهای رمزنگاری شده در واقع استخراج یا به مصرف کنندگان پرداخت می شوند.

برخی نیز تبلیغات پولی و خریدهای اضافی را وارد برنامه کردند و حداقل دو برنامه – Crypto Holic و Daily Bitcoin Rewards – برنامه های برتر بودند که کاربران برای بارگیری آنها باید خریداری می کردند.

به دنبال گزارش Trend Micro ، Google این برنامه ها را از فروشگاه Google Play حذف کردبه برنامه های ذکر شده بعداً غیرفعال شده و از همه دستگاه هایی که بارگیری شده اند حذف می شوند ، اما همچنان عاقلانه است که در صورت بارگیری برنامه های ذکر شده در بالا ، آنها را از تلفن Android خود حذف کرده باشید.

هنوز برنامه های رمزنگاری جعلی بیشتری وجود دارد

متأسفانه ، حتی پس از این ممنوعیت ها (و در گوگل حسابرسی خود سیاست رمزنگاری)محققان Trend Micro مدعی هستند که هنوز بیش از 120 برنامه رمزنگاری تقلبی دیگر در فروشگاه Play موجود است. برخی از آنها توسط بیش از 100،000 کاربر بارگیری شده است. و اینها تا زمانی که ثابت نشود که در واقع مرتکب نوعی تقلب در رمزنگاری شده اند ، برنامه ها فراخوانی یا حذف نخواهند شد.

همانطور که هر بار یکی از آنها را به شما یادآوری می کنیم داستان برنامه های مخرب در حال انتشار است، مطمئن شوید که هر نرم افزاری را که بارگیری می کنید کاملاً بررسی کرده اید. به برنامه ها و توسعه دهندگان معروف پایبند باشید و رتبه ها را حتما بخوانید و بررسی –شامل کسانی از سایتهای معتبر مانند فروشگاه Google Playبه ارزش یک جستجوی سریع در اینترنت را داردهمچنین یا حتی درخواست نظر دوم در مورد a انجمن بحث قابل اعتمادبه

با این حال ، توسعه دهندگان مخرب می روند از طریق نحوه ایجاد درخواست های آنها مشروع به نظر می رسد. برای هیچ برنامه ، سرویس یا ویژگی خاصی هزینه ای پرداخت نکنید مگر اینکه از اصل بودن آنها مطمئن شوید. اگر شک دارید ، این کار را نکنید اطلاعات پرداخت یا اطلاعات شخصی خود را ارسال کنید و اگر قبلاً برای برنامه ای هزینه پرداخت می کنید که ادعا می کند خدمات ابری ارائه می دهد ، اما بازدهی نداشته اید ، این بدان معناست که احتمالاً جعلی است. برنامه را حذف کرده و فوراً گزارش دهید.

[Cointelegraph]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir