قبل از خرید، بررسی کنید که آیا گوشی هواوی شما دارای گواهینامه گوگل است (فروشگاه Google Play را پشتیبانی می کند).


اگر قصد خرید یک گوشی هوشمند جدید هواوی را دارید، این مقاله برای شما مفید خواهد بود. ما نکته ای برای بررسی اینکه آیا گوشی هواوی شما توسط گوگل تایید شده است و از برنامه های اصلی گوگل مانند گوگل پلی استور، جی میل، نقشه گوگل، گوگل فوتوز و غیره پشتیبانی می کند یا خیر، داریم…

همه چیز بین گوگل و هواوی خوب بود تا اینکه دولت ایالات متحده ممنوعیت تجاری را برای هواوی اعمال کرد. این ممنوعیت به این دلیل اعمال شد که هواوی تهدیدی برای امنیت ملی است. بنابراین هیچ شرکت آمریکایی بدون مجوز مناسب حق معامله با آنها را ندارد. همین امر در مورد گوگل نیز صدق می کند، که پس از آن از همکاری با هواوی در دستگاه های جدید منع شد. این غول موتور جستجو همچنین محدودیت هایی را برای ارائه برنامه ها و خدمات گوگل برای حمایت از دارندگان گوشی های تازه راه اندازی شده هواوی اعمال کرده است. با این حال، تایید گوگل مبنی بر اعمال این ممنوعیت برای دستگاه‌هایی که پس از تاریخ مشخصی عرضه می‌شوند، تسکین کوچکی برای هواوی است. این بدان معناست که همه مدل‌های قدیمی‌تر به پشتیبانی از برنامه‌ها و سرویس‌های Google در اندروید ادامه می‌دهند.

چگونه بررسی کنیم که آیا گوشی هواوی شما توسط گوگل تایید شده است یا خیر

بر اساس تاریخ انتشار:

در حال حاضر، قانون ایالات متحده تنها به گوگل اجازه می دهد تا با مدل های هوآوی در دستگاه هایی که در قبل یا قبل از آن در دسترس عموم بوده اند کار کند 16 مه 2019. بنابراین، هر گوشی هوشمند هوآوی که پس از آن تاریخ عرضه شود، مراحل صدور گواهینامه و امنیتی گوگل را طی نخواهد کرد. بنابراین، همه این مدل‌ها کلید Google Apps and Services را ندارند. همچنین، گوگل به‌روزرسانی‌های آینده اندروید را نیز تضمین نمی‌کند.

حتما بخوانید:
چرا همیشه باید در مورد هزینه های پزشکی خود "سوپر حساب" درخواست کنید

عدم وجود فروشگاه Google Play:

راه دیگر برای بررسی اینکه آیا دستگاه شما دارای گواهینامه گوگل است یا خیر، از طریق فروشگاه Google Play است. به دلیل محدودیت‌های دولتی، برنامه‌ها و سرویس‌های Google در دستگاه‌های جدید هوآوی در دسترس نیستند. برای محافظت از حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربر، و برای محافظت از تجربه کلی، فروشگاه Google Play، Google Play Protect و برنامه‌های اصلی Google (از جمله Gmail، YouTube، Maps و غیره) فقط در دستگاه‌های دارای تأییدیه Play Protect در دسترس هستند. .

لوگوی محافظت از گوگل پلی
دفاع بازی کن

دستگاه‌های دارای گواهی PlayProtect تحت یک بررسی امنیتی کامل و فرآیند تست سازگاری توسط Google قرار می‌گیرند تا اطمینان حاصل شود که داده‌های کاربر و اطلاعات برنامه ایمن نگه داشته می‌شوند. بنابراین، دانلود رسمی برنامه گوگل پلی استور در هر گوشی هواوی بسیار غیرممکن است. بنابراین، عدم وجود فروشگاه Google Play نشان دهنده عدم تایید دستگاه توسط گوگل است.

خوشبختانه راه‌های غیررسمی برای نصب اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های گوگل بر روی گوشی‌های هواوی وجود دارد.

اگر فروشگاه گوگل پلی به صورت غیر رسمی دانلود شد چه باید کرد؟

این می تواند نگران کننده باشد زیرا خرده فروشان می توانند با دانلود برنامه های Google بر روی گوشی هوشمند هوآوی مشتریان را فریب دهند. این یک روش غیر رسمی است که توسط PlayProtect تایید نشده است. برای بررسی آن، به فروشگاه Google Play > منو > تنظیمات. در پایین صفحه یک بخش وجود خواهد داشت “گواهی محافظت بازی. می خواند”دستگاه دارای گواهینامه می باشد / دستگاه دارای گواهینامه می باشد“اگر چنین است. هر پیام دیگری نشان می دهد که Play Store به طور غیر رسمی نصب شده است یا هنوز تأیید نشده است.

بازی حفاظت از گواهینامه com android vending
دستگاه دارای گواهینامه می باشد / دستگاه دارای گواهینامه می باشد

لیست دستگاه های اندروید مورد تایید گوگل:

یک راه ساده تر برای بررسی اینکه آیا دستگاه هواوی شما دارای گواهی اندروید است یا خیر، از طریق فهرست رسمی دستگاه های اندرویدی پشتیبانی شده گوگل است. این لیست شامل تمام دستگاه های OEM است که از Google Play پشتیبانی می کنند. این مراحل را دنبال کنید تا ببینید آیا گوشی شما در لیست است یا خیر.

  1. به لیست دستگاه های Android پشتیبانی شده بروید یا لیست را از اینجا دانلود کنید.
  2. دستگاه خود را با استفاده از دستورات زیر پیدا کنید:
  • سیستم عامل ویندوز: Ctrl + F
  • سیستم عامل مک: Command + F
  • دستگاه تلفن همراه: منو، سپس “جستجو بر اساس صفحهیا فشار دهیدجستجو کردن. این ممکن است بسته به برنامه ای که برای مشاهده لیست استفاده می کنید متفاوت باشد.
حتما بخوانید:
ماینینگ یا استخراج ارز دیجیتال چیست و چگونه انجام می شود؟

یک یادداشتبرای پیدا کردن مدل یا شماره ساخت دستگاه اندرویدی خود، به برنامه تنظیمات و سپس درباره تلفن بروید.

  1. اگر دستگاه شما در لیست است، یک دستگاه اندرویدی تایید شده است و باید بتواند از فروشگاه Play استفاده کند!

آیا راهنمای بالا برای تأیید گواهی Android در دستگاه Huawei شما مفید بود؟ از طریق نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید.