[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان مدت زمان مفید بودن لوبیا خشک چقدر است؟

عکس: فوریه (Shutterstock)

مفهوم من از غذای “بد” ساده است: اگر بوی عجیبی نمی دهد ، احساس چسبندگی بیشتری از آنچه باید داشته باشید ، یا کپک روی آن رشد می کند ، احتمالاً خوب است! اما برخی غذاها مانند ارد یا لوبیای خشک کمی پیچیده تر است. لوبیا خشک می شود هرگز آنقدر “بد” نشوید که استرس جسمی زیادی ایجاد کند –اگرچه آنها می توانند شما را پایمال کنند ، صرف نظر از سن ، که می تواند آزاردهنده باشد.

هرچه زودتر لوبیا خشک شود ، یکبار خامه تر می شود و سریعتر به آنجا می رسد. به گفته نوابغ لوبیا در مزرعه افتخار می کند، تعریف “تازه” بسیار موافق است:

گونه های موروثی و موروثی اگر تازه استفاده شوند نیازی به سر و صدا ندارند ، که من آن را ظرف دو سال تعریف می کنم.

دو سال ، که مدت زمان نگهداری لوبیا است که FDA توصیه می کند ، زمان کافی برای استفاده از کیسه لوبیا است. اگر لوبیا شما یک میراث نیست و نمی دانید چه موقع خشک شده است ، من این پنجره “تازگی” را برای طعم بهترین لوبیا به یک سال کوتاه می کنم.

نگهداری آنها در مکانی تاریک ، خشک و خنک باعث افزایش عمر آنها می شود ، بنابراین آنها را از کیسه بیرون بیاورید یک محفظه هوای بسته همیشه یک حرکت خوب است. اگر بعید است چند سال پیش کیسه لوبیا خریداری کرده اید – و من می دانم که خریدم – فقط تاریخ را روی کیسه بنویسید (یا ظرفی که آنها را به آن منتقل می کنید).

اگر به طور تصادفی ظرفی با لوبیا پیدا کردید که فراموش کرده اید ، همیشه می توانید سعی کنید آن را تهیه کنید ، حتی اگر فکر می کنید بیش از چند سال از عمر آن می گذرد. یکبار به آنها خوب بدهید و مطمئن شوید که کپک زده نیستند ، حشره دار یا بو دار (و در صورت وجود آنها را دور بیندازید)به وقتی مطمئن شدید که حبوبات پر از حشرات نیست ، می توانید آنها را آماده کنید. شاید لازم باشد آنها را بیشتر بپزید.

خیساندن یک شبه،، پخت و پز تحت فشار، جوشاندن اضافی و جوش شیرین هر چیزی می تواند به نرم شدن دانه های بسیار سفت کمک کند ، و خیساندن راه خوبی برای از بین بردن بچه های سرسخت سر سخت است – در صورت کوچک شدن هر نوع پس از خیساندن طولانی مدت ، آنها را دور بیندازید

اگر به همه اینها اهمیت نمی دهید ، همیشه می توانید از آنها به عنوان وزن پای استفاده کنید. فصل نان در حال نزدیک شدن است و هرگز نمی توان آمادگی زیادی داشت فصل برای پای

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir