سرعت انتقال داده در ثانیه در هارد سرور بیشتر از هارد معمولی است. در ابتدای راه و نسلهای اولیه SAS به صورت کلی دارای پهنای باند بیشتری نسبت به SATA بود اما در نسل سوم یعنی SATA3 میزان پهنای باند این رابط همانند نسل دوم SAS به شش گیگابیت در ثانیه رسید. 2. SATA با قابلیت پشتیبانی از RAID: این هارد دیسکها از قابلیت RAID در سطوح مختلف پشتیبانی میکند.

SAS ها برای Error Recovery و Error Reporting از مجموعه دستورات SCSI استفاده میکنند که بسیار بهتر از مجموعه دستورات ATA است که SATA استفاده میکند. اندازه سکتور در دیسکهای SATA برابر با 512 بایت است، این در حالی است که سکتور در دیسکهای SAS اندازهای 520 بایتی دارد. HPE DS این امنیت و اطمینان را فراهم میکند که Firmware درایو از منبع معتبری تامین شده و خطری آن را تهدید نمیکند و از سیستم در مقابل حملات مخرب محافظت میکند و از دسترسیهای غیرمجاز به دادههای شما جلوگیری میکند. سرعت: سرور از هارددیسکهایی استفاده میکند که میتوانند به 7200 یا 10000 دور در دقیقه برسند.

سرعت چرخش دیسکها در این هارد 7200 دور در دقیقه است. این بخش عدد نشان دهنده سرعت انتقال اطلاعات توسط Interface درایو می باشد. بعد از پردازنده و رم سرور، هارد سرور HP مهم ترین ترین قطعه پردازشی و ذخیره سازی داده در سرورهای HP هارد سرور سیگیت می باشد. کاربرد SAS زمانی است که سرعت بالا به همراه rewriting cycle زیاد لازم داریم مثلا سیستم های مدیریت کوئریهای زیاد مثلا ترمینال سرور و ۱C-server، سیستم های distributed، وب سرورهای با لود بالا و database management systems (DMS).

همان طور که گفتیم، HPE SSD ها کاملا تست شده و باکیفیت هستند و با سرورهای پرولیانت اچ پی، HPE Synergy و راهکارهای HPE BladeSystem سازگارند. 2. تست هارد سرور تحت سخت ترین آزمایشات و کنترل کیفیت برای به حداقل رساندن مشکلات پنهان هارد: هر هارد درایو hp به مدت ۳.۳۵ میلیون ساعت، تحت سختترین آزمایشات و برنامه تعیین کیفیت قرار گرفته است. هاردها بسته به دستگاهی که قرار است در آن قرار گیرند با یکدیگر از نظر ظرفیت و … هاردها انواع مختلفی دارند که یک نوع آن Hdd است. مهم نیست که هارد شما از نوع HDD باشد یا SSD ، خانگی یا سازمانی.