[ad_1]

زنی با نقاب توسط افراد بدون نقاب احاطه شده است

گرافیکی: حیوان شکن، عکس: شاتر استوک

مطالعه اخیر در مورد استفاده از ماسک در دانمارک به اشتراک گذاشته شده است که گویی اثبات می کند ماسک از ما محافظت نمی کند. در واقع این موضوع گفته نشده است.

من به جزئیات زیر می پردازم ، اما در حال حاضر می خواهم به چند خط از خود سند اشاره کنم:

مهمترین محدودیت غیرقابل قبول بودن یافته ها است …

و

تاکید بر این مهم است که این مطالعه اثرات ماسک را به عنوان یک کنترل منبع در نظر نمی گیرد [protecting others from the wearer] یا به عنوان حفاظت در شرایطی که فاصله اجتماعی و سایر اقدامات بهداشت عمومی اعمال نشده است.

بنابراین ، اگر برای تأیید عقیده خود مبنی بر اینکه احمقانه ماسک ها هستند و نمی خواهید آنها را بپوشید ، این مطالعه را به اشتراک می گذارید ، لطفاً دست از این کار بردارید. حال بیایید ببینیم مطالعه واقعاً در مورد چه چیزی بوده است.

مطالعه برای پاسخ دادن به چه سوالی در نظر گرفته شده است؟

مطالعه تازه منتشر شده ، تحت عنوان اثربخشی افزودن توصیه ماسک به سایر اقدامات بهداشت عمومی برای جلوگیری از عفونت SARS-CoV-2 در افراد ماسک دانمارکی، در آوریل و مه سال جاری در دانمارک برگزار شد.

فضای مطالعه شباهت زیادی به جهانی که اکنون در آن زندگی می کنیم نبود. موارد کمی وجود داشت و بیشتر مردم ماسک نمی زدند. این کشور با محاصره ای که از ماه مارس آغاز شد ، به فاصله اصلی به عنوان راه اصلی خود برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 اعتماد کرد. ادامه در ماه مه.

س wasال این بود: اگر یک جعبه ماسک به افراد بفرستیم و بگوییم آنها را بپوشند ، آیا افراد دارای ماسک خطر عفونت را به شدت کاهش می دهند؟ این مطالعه کور نشده است ، زیرا شما بدیهی است که می دانید ماسک زده اید یا خیر. شرکت کنندگان از نظر آنتی بادی مورد آزمایش قرار گرفتند و در مطالعه ای گزارش دادند که آیا طبق دستورالعمل از ماسک استفاده کرده اند یا خیر.

چه چیزی پیدا کردند؟

محققان شاهد کاهش شدید عفونت مورد انتظار آنها نبودند. هر دو گروه – برای کسانی که یک جعبه ماسک برای آنها ارسال شده بود و برای کسانی که نبودند – تقریباً با عفونت مشابهی مواجه شدند.

آیا آنها دیدند کم اهمیت کاهش خطر؟ گفتن غیرممکن است. مطالعه انجام شد ، به معنای آماریتا 50٪ کاهش عفونت بین گروه ماسک و گروه کنترل را تشخیص دهد. اگر ماسک ها خطر را با اندازه کمتری – 25٪ کاهش می دهند؟ 10٪؟ – این تحقیق نتوانست این را پیدا کند.

بنابراین گزارش شده است که یافته اصلی مطالعه از کاهش کمتر از 50٪ تا احتمال افزایش حتی عفونت است. این یک مجموعه بزرگ از احتمالات است ، زیرا این مطالعه به منظور نشان دادن تفاوت بین هیچ یک از آنها طراحی نشده است.

“در پایین – بعید است استفاده از ماسک خطر عفونت را به نصف کاهش دهد. اما می تواند 20٪ آن را کاهش دهد و در کشوری که یک اپیدمی گسترده را تجربه می کند ، این امر اضافه می کند. ”

چه چیزی پیدا نکرد

در این تحقیق س askال نشده است که اگر بیشتر افراد اطراف شما ماسک بزنند و شما تصمیم بگیرید که این کار را نکنید چه اتفاقی می افتد. (در آن زمان، با پوشیدن ماسک غیر معمول در دانمارک است.)

در این تحقیق سال نشده است که اگر مشغول زندگی ، خرید و برقراری ارتباط بدون ماسک باشید چه اتفاقی می افتد. (دانمارک در بیشتر مطالعات قفل شده بود.)

این نظرسنجی دستور ماسک را در سراسر کشور آزمایش نمی کند (باز هم چنین چیزی وجود نداشت).

این مطالعه آزمایش نمی کند که آیا ماسک ها در صورت بیماری از انتشار ویروس کرونا جلوگیری می کنند. (این فقط خطر ابتلا به عفونت را برای کاربر در نظر گرفته است.)

این مطالعه به طور مستقیم ماسک را آزمایش نمی کند ، بلکه فقط آنچه که به افراد توصیه می کنید از آن استفاده کنند ، انجام می شود. (مثل وینای پراساد امروز در MedPage نوشت، “کیک هم خمیر است و هم دمای فر ، و توصیه بهداشت عمومی هم خود توصیه است و هم اینکه مردم از آن پیروی می کنند.” این مطالعه این دو را از هم جدا نمی کند.)

همانطور که CDC اخیراً روشن کرده است ، ما داریم شواهد دیگری مبنی بر اینکه ماسکها به نفع مصرف کننده هستند. مطالعه دانمارکی با بیان اینکه انتظار نداریم ماسک ها برای مصرف کننده سود زیادی داشته باشد ، دانش ما را تکمیل می کند. او همچنین به ما یادآوری می کند که مردم همیشه توصیه ها را دنبال نمی کنند. شرکت کنندگان در مطالعه مجبور شدند گزارش دهند که آیا ماسک را طبق توصیه خود استفاده کرده اند یا نه ، و فقط نیمی از آنها گفتند که دقیقاً دستورالعمل ها را دنبال کرده اند.

مایروویتس-کاتز می گوید: “درست نیست که بگوییم ماسکها بر اساس این مطالعه شکست خورده اند یا بی فایده هستند.” او اشاره می کند که مأموریت های استفاده از ماسک هنوز هم می توانند “فواید زیادی برای جامعه” داشته باشند ، حتی اگر مزایای هر فرد اندک باشد. ما قبلاً این را می دانستیم ، مگر نه؟ ماسک خود را ادامه دهید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir