متخصص ارتودنسی چه کاری انجام می دهد؟ ارتودنتیست ها برای تغییر موقعیت دندان ها در دهان از وسایل دندانپزشکی ثابت و متحرک مانند بریس ها ، نگهدارنده ها و نوارها استفاده می کنند. آنها ناهنجاری های دندانی را درمان می کنند ، از جمله: دندان های کج ، مشکلات گزش ، مانند اوربایت یا کم لق شدن دندان های شلوغ یا دندان هایی که فاصله زیادی با هم دارند عدم انطباق فک هدف از مراقبت های ارتودنسی بهبود نیش بیمار است. دندانهایی که مستقیم و از هم فاصله دارند با دندانهای مخالف در فک هماهنگ می شوند. یک لقمه سالم به شما اطمینان می دهد که می توانید به درستی غذا بخورید ، جویدید و صحبت کنید. در گذشته مراجعه به یک متخصص ارتودنسی با کودکان یا نوجوانانی که به بریس نیاز داشتند ارتباط داشت.

با این حال ، متخصصان ارتودنسی می توانند مشکلات دندانی را در هر سنی اصلاح کنند. ارتودنتیست های آموزش و پرورش در کالج ، دانشکده دندانپزشکی و دانشکده ارتودنسی شرکت می کنند. پس از فارغ التحصیلی ، آنها دو یا سه سال را در یک برنامه رزیدنتی ارتودنسی می گذرانند. این آموزش اضافی ضروری است زیرا بیشتر دانشکده های دندانپزشکی آموزش ارتودنسی محدودی را ارائه می دهند. برنامه های رزیدنتی ارتودنسی آموزش فشرده و متمرکز را برای متخصصان دندانپزشکی ارائه می دهد. آنها روی دو رشته متمرکز هستند: ارتودنسی: نحوه جابجایی صحیح و ایمن دندان ارتوپدی دندان فک و صورت: چگونه می توان رشد در دندانها ، فک و صورت را به درستی هدایت کرد هنگامی که یک متخصص ارتودنسی آموزش را به پایان رساند ، آنها می توانند گواهینامه هیئت مدیره را دریافت کنند. در ایالات متحده ، این گواهینامه داوطلبانه است. دلایل مراجعه به یک ارتودنتیست ، عدم انطباق یا بد دهنی ، شایع ترین دلیل مراجعه افراد به ارتودنتیست است. ارثی است و نتیجه اختلاف اندازه بین فک بالا و پایین یا بین فک و دندان است. مال اکلوژن منجر به شلوغی بیش از حد دندان ، فک نامناسب یا الگوی نا منظم گزش می شود. مال اکلوژن معمولاً با این روش درمان می شود: بریس یا وسایل دندانپزشکی پیوندهای مربعی فلزی ، سرامیکی یا پلاستیکی به دندان ها متصل می شوند. مجموعه ای از سیم ها یا فنرها نیرو وارد می کنند و دندان ها را به سمت هم ترازی حرکت می دهند. بیماران مبتلا به مال اکلوژن جزئی غالباً به جای بریس های سنتی از بریس های شفاف ، به اصطلاح aligners استفاده می کنند.

برخی از بیماران ممکن است برای کمک به هم ترازی دندان ها با فشار خارج از دهان ، به پوشش سر نیاز داشته باشند. جراحی ممکن است برای طولانی شدن یا کوتاه شدن فک نیاز به جراحی اصلاحی بیماری که دچار کمبود زیاد یا اوربایت است. ارتودنتیست ها از سیم ، پیچ جراحی یا صفحه برای حمایت از استخوان فک استفاده می کنند. جراحی فک فقط درصورتی که رشد شما به پایان رسیده باشد و درمان های کمتر تهاجمی ارتودنسی موفقیت آمیز نباشد ، استفاده می شود. تصحیح سو mal گرفتگی دندان می تواند: سهولت گزش ، جویدن و گفتار را بهبود تقارن صورت و ظاهر کلی را کاهش دهد درد ناشی از اختلالات مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) دندانهای جداگانه و تمیز کردن آنها را آسان تر می کند ، به جلوگیری از پوسیدگی دندان ، یا حفره های دندان کمک می کند در متخصص ارتودنسی اغلب این دندانپزشک است که برای اولین بار در هنگام معاینه معمول متوجه عدم چینش دندان می شود. اگر دندانهای پشتی شما به درستی جمع نشده اند ، دندانپزشک ممکن است به شما پیشنهاد دهد که به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید.

در اولین مشاوره ارتودنسی ، احتمالاً تحت این آزمایش قرار خواهید گرفت:

یک معاینه دهانی عکس های صورت و لبخند اشعه ایکس دندانپزشکی (360 درجه) اشعه ایکس صورت و سر برداشت برای ایجاد قالب دندان های شما این آزمایشات به شما اطلاع می دهد متخصص ارتودنسی در مورد چگونگی ادامه درمان خود و اینکه چه مداخلات ارتودنسی برای شما بهتر است.

ارتودنسی خرم آباد