[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان شما در مورد مافین های انگلیسی خود در تمام مدت اشتباه کرده اید

عکس: جعفری (Shutterstock)

چالش برانگیزترین جنبه این شغل ، دانستن چیزی است که “اکثر مردم” از قبل می دانند. فکر کردن در مورد غذا و پخت و پز تقریباً به این معنی است که من در مورد آنچه “دانش عمومی” و آنچه مفید است مفید نیست. برای به اشتراک گذاشتن با عموم در این لحظات عدم قطعیت ، به همکارانم در Lifehacker مراجعه می کنم ، که (خوشبختانه) نویسنده غذا نیستند.

برای مثال کلوچه های انگلیسی عبارتند از a نان ساده و یکی از معدودی که به آن نیاز دارید نه تقسیم با چاقو این دقیقاً همان چیزی است که بسته بندی توماس انگلیسی مافین می گوید ، و با این حال چند نفر از هکرهای زندگی من هیچ تصوری از این نداشتند چنگال در واقع ، این ابزار مناسب برای کار بود.

درست.  راز NOOKS.

درست. راز NOOKS.
عکس: کلر لاور

طبق دستورالعمل روی جعبه ، باید با استفاده از “چنگال یا دست” مافین انگلیسی را با دقت “از وسط نصف کنید”. انگشتانم برای چنین کارهای ظریف سرسخت هستند ، اما چنگال مانند یک رویا عمل می کند.

با قرار دادن دندان ها در اطراف مافین ، شبکه ظریف گلوتن و آرد را می شکنید و مافین به راحتی خراب می شود. با این کار بافت حباب دار و ناهمواری که گوشه های معروف کلوچه را تشکیل می دهد ، حفظ می شود و اندازه سطحی که می تواند قهوه ای شود را بهینه می کند و به مافین می دهد. بافتبه استفاده از چاقو گوشه و کنار گودال ها را منفجر می کند و اول از همه هدف کلی این نان را از بین می برد.به

هنگامی که مافین شما با چنگال جدا شد ، به سادگی آن را در توستر بگذارید یا آن را در کمی چربی بیکن باقی مانده رنده کنید (در اینجا یک چربی مفید است راهنمای به نحوه جمع آوری ، ذخیره و طبخ با چربی بیکن)، سپس یک تخم مرغ ، بیکن یا برش های گوجه فرنگی تازه را روی آن قرار دهید. من اخیراً چربی زیادی تولید کرده ام و به شدت آن را توصیه می کنم بدون تردید و رزروبه

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir