مراحل تنظیم قفل رمز عبور برای فایل های Word، Excel و PDF


قفل کردن یک فایل Word با رمز عبور و کار با فایل های کامپیوتری با تمام فرمت ها برای کاربران کامپیوتر برای انجام بسیاری از وظایف مرتبط با هر برنامه مهم است.برنامه های آفیس متعددی وجود دارد و هر برنامه چندین کار برای انجام یک سری دستورات دارد و از جمله این برنامه ها علاوه بر فایل PDF، برنامه های Microsoft Word و Excel نیز وجود دارد.

مراحل تنظیم قفل رمز عبور برای فایل های Word، Excel و PDF 2023

حفاظت از داده ها در هر برنامه رایانه ای مهم است تا هیچ کس دیگری نتواند این فایل ها را که حاوی اطلاعات و داده هایی است که در موارد دیگر قابل استفاده است را ببیند، بنابراین تنها راه حل برای این کار محافظت از این فایل ها است که فقط با استفاده از مالک می توانند رمزگشایی شوند. فایل اصلی را قرار داده و این فایل ها را قفل کنید و در صورت لزوم به آنها مراجعه کنید.

مایکروسافت ورد

تنظیم قفل رمز عبور برای فایل Word یک برنامه مهم در مجموعه آفیس است که در مهارت های نوشتاری تخصص دارد. این برنامه برای پردازش کلمات و وارد کردن آنها به صورت الکترونیکی، با قابلیت تغییر و قالب بندی آنها و افزودن هر چیزی به آنها، تصاویر، نمادها یا هر چیز دیگری که بتواند آنها را به طرحی زیبا تبدیل کند، طراحی شده است. این به خودی خود یک معیار نیست. و روش استفاده از تمام ابزارهای برنامه برای ایجاد متن نوشته شده به زیباترین شکل برنامه Word ابزارهای مهم زیادی را در اختیار کاربر قرار می دهد که به کاربر اجازه می دهد به راحتی با عبارت یا متن کار کند.

مراحل تنظیم قفل رمز عبور برای فایل های Word، Excel و PDF
مراحل تنظیم قفل رمز عبور برای فایل های Word، Excel و PDF 2023

و از تمامی امکانات ارائه شده توسط برنامه و چندین نسخه برنامه بهره ببرید و با هر نسخه جدید امکانات جدیدی به برنامه اضافه می شود که کار با آن را نسبت به قبل آسان می کند.

مراحل تعیین رمز عبور برای فایل Word

تنظیم قفل رمز عبور برای فایل Word مراحل زیادی برای محافظت از فایل Word شما در برابر هک شدن وجود دارد که این مراحل عبارتند از:

 • فایل Word از یک مکان ذخیره در رایانه شخصی باز می شود و باید رمز عبور برای آن ایجاد شود.
 • نماد تب FILE در رابط کاربری برنامه در سمت چپ پنجره انتخاب شده است.
 • لیستی از دستورات مربوط به برنامه ظاهر می شود بر روی گزینه INFO کلیک کنید.
 • نماد PROTECT DOCUMENT انتخاب شده است.
 • با کلیک بر روی گزینه رمزگذاری که در مقابل کاربر ظاهر می شود، با کلیک روی رمز عبوری که در گزینه های منوی باز وجود دارد ENCRYPTED WITH PASSWORD.
 • در فیلدی که ظاهر می شود، یک رمز عبور بنویسید تا فایلی که داده در آن نوشته شده است را مسدود کنید و روی کلمه تایید کلیک کنید.
 • از کاربر خواسته می شود که رمز عبور را مجدداً برای تأیید وارد کرده و OK را کلیک کنید.
 • هنگام انتخاب رمز عبور باید پیچیده و حاوی نمادها، اعداد و حروف باشد تا رمزگشایی و مشاهده فایل برنامه آسان نباشد، یعنی باید سخت باشد.
 • پس از ایجاد حفاظت برای فایل، رمز عبور جدید باید در یادداشتی نوشته شود تا کاربر آن را فراموش نکند و در مواقع نیاز از آن استفاده کند.
 • اگر رمز عبور فراموش شود، بازیابی یا تنظیم مجدد آن برای کاربر دشوار است.
حتما بخوانید:
6 داروهای گیاهی اشتباهات شما باید به هیچ وجه بسازید

مایکروسافت اکسل

برنامه دیگری از بسته نرم افزاری مایکروسافت و کاربرد آن با مایکروسافت ورد متفاوت است زیرا مایکروسافت اکسل وظایف دیگری را انجام می دهد که با مایکروسافت ورد متفاوت است زیرا در سازماندهی و هماهنگی محاسبات مختلف داده ها به صورت آماری و ایجاد جداول و نمودارها تخصص دارد. این برنامه در بسیاری از زمینه ها برای کاربردهای مهم آن مانند مدیریت و منشی و همچنین ورود داده ها، مهندسی، پزشکی و فناوری کاربرد دارد، کاربردهای آن بسیار و متنوع است زیرا در زمینه های بسیاری برای دقت نتایج به دست آمده از آن و با بسیاری از ابزارها، کار به شکل دقیق و منظمی بیرون می‌آید. استفاده ساده از اکسل قبلاً روی یک ماشین حساب با استفاده بسیار محدود انجام می شد، اما اکسل به دلیل ابزارهای زیادش پیچیده و گسترده است.

برتری داشتن

ابزارهای مورد استفاده به شما امکان می دهد داده های عددی و متنی را به طور دقیق ثبت کنید، آمار مربوط به این داده ها را نگه دارید، در صورت تمایل به دریافت یک گزارش آماری کامل، برای تمام داده های ثبت شده روی آن، وظیفه انجام کلیه محاسبات ساده، متوسط ​​و پیچیده را دارید. بدون در نظر گرفتن دقت آنها، برنامه آنها را به دقیق ترین روش خروجی می دهد که در محاسبه دستمزد و حقوق کارکنان مربوط به آنها قابل اعتماد باشد، برنامه برای انجام این وظیفه، کار حسابداری جامع و سازمان یافته را بدون استفاده از برنامه های دیگر انجام می دهد. این برنامه با کمک ابزارهای مختلف، هدف لازم را با دقت بالایی انجام می دهد.

مراحل اولیه برای ایجاد رمز عبور برای یک فایل اکسل

یک برنامه اکسل با فایل های فراوان به صورت شیت حاوی اطلاعات مهم زیادی مربوط به حقوق یا طرح های کارکنان، داده های اعتباری و سایر ارقام مهم است که به دلیل محرمانه بودن و صحت آنها قابل مشاهده نیست تا توسط افراد غریبه استفاده نشود. بنابراین فایل باید محافظت شود تا از هک شدن محافظت شود. داده های آن مانند فایل Word است و مراحل ایجاد رمز عبور برای فایل عبارتند از:

حتما بخوانید:
بهترین دلیل برای نگه داشتن خامه زده شده در یخچال خود همیشه
برتری داشتن
 • اکسل فایل جدیدی را برای کار با آن باز می کند و باز می کند.
 • از رابط اصلی برنامه، گروه های استفاده برای برنامه ظاهر می شود.
 • روی تب FILE کلیک کنید.
 • روی نماد گزینه حفاظت از فایل کلیک کنید از کتاب کار محافظت کنید.
 • بر روی گزینه حفاظت از رمز عبور کلیک کنید رمزگذاری با رمز عبور.
 • کاربر پسورد انتخاب شده را در پنجره ظاهر شده وارد کرده و گزینه موافقت را کلیک می کند.
 • رمز برای تایید مجدد وارد می شود و کلمه تایید کلیک می شود.
 • سپس فایل قفل می شود و هیچ کس به جز کاربر قادر به باز کردن و مشاهده آن نخواهد بود.

فایل پی دی اف

فایل PDF یک فرمت سند قابل حمل است که توسط Adobe در سال 1993 توسعه یافته است. بسیاری از اسناد را به روشی خاص با قالب بندی تصاویر و متون موجود در یک فایل PDF نمایش می دهد.

هنگامی که با یک فایل PDF سروکار دارید، درک و ویرایش آن برای کاربر دشوار است.

استفاده از فایل های پی دی اف چه فایده ای دارد

سند PDF برای ارسال اسناد به صورت دیجیتال استفاده می شود و تغییری در آن صورت نمی گیرد. فایل های PDF در تمام سیستم عامل های کامپیوتر باز می شوند. فایل df، به راحتی به افراد ایمیل ارسال کنید، اما آنچه کاربران هنگام استفاده از فایل متوجه می‌شوند این است که نمی‌توان آن را ویرایش یا تغییر داد، زیرا اگر کاربر بخواهد از بخش‌هایی از آن در فایل Word استفاده کند، این یک سند امن است که نمی‌توان آن را تغییر داد. با او کار کنید و از آن بهره مند شوید.

بسیاری از کاربران در فایل ورد می نویسند و وقتی تمام شد و هیچ داده دیگری اضافه نمی کنند در فایل ورد و به صورت سازماندهی شده به عنوان طرح نمایش داده می شود، فایل ورد به راحتی به PDF تبدیل می شود تا به صورت سازمان یافته درآید. تصویر، اما پس از تبدیل به PDF قابل تغییر نیست.

مراحل تنظیم قفل رمز عبور برای فایل های Word، Excel و PDF 2023

مراحل اولیه برای ایجاد رمز عبور برای یک فایل PDF

 • از طریق برنامه ACROPAT DC فایل PDF که می خواهید برای آن رمز عبور ایجاد کنید باز می شود.
 • در بالای پنجره، روی تب FILE کلیک کنید.
 • روی نماد PASSWORD PROTECT کلیک کنید.
 • رمز عبور انتخاب شده برای محافظت از فایل ضبط می شود.
 • پس از وارد کردن رمز عبور، برای تایید مجدد وارد می شود.
 • روی APPLY کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید