هرچند که روشک کامپوزیت به هیچ عنوان مانند انواع سرامیکی آن نیستند، اما به خاطر پایین بودن هزینه هایی نهایی و سهولت نگهداری به نظر میرسد که گزینه مناسبی برای ترمیم دندان و رفع برخی از مشکلات آن باشد. اما عامل دیگری که باعث می شود شما نتوانید کاندیدای مناسبی برای کامپوزیت دندان باشید، دندان قروچه است.

در حقیقت نقش دندان بر روی سبک زندگی ما تاثیر به سزایی دارد. هر دوو روش مزایا و معایب خاص خود را دارد و با صلاح دید پزشک بهترین روش انتخاب می گردد. برخی افراد بجای دقت به جنس کامپوزیت به زیبایی و درجه روشنی آن اهمیت میدهند و تمایل دارند میزان سفیدی آن هرچه بیشتر باشد که این موضوع بسیار اشتباه است در انتخاب نوع کامپوزیت دندان باید نوعی انتخاب شود که بیشترین تناسب را با جنس دندان هایمان داشته باشد علاوه بر این نوع کامپوزیت باید مناسب شکل چهره نیز باشد.

دندانپزشک چگونه رنگ کامپوزیت دندان را به تناسب چهره کامپوزیت دندان چ قیمت است چک میکند ؟ یکی از مهمترین چالشهای دندانپزشکان در استفاده از مواد ترمیمی هم رنگ دندان برای دندانهای عقبی زمانبر بودن درمان و به خصوص مدت زمان نشستن بیمار بر روی صندلی است. پس می توان نتیجه گرفت که کامپوزیت و لمینت ها برای مشکلات درمانی و عملکرد دندان ها کاراریی ندارند و تنها برای برطرف نمودن کجی و فاصله بین دندان ها کارایی دارد. خیر ، چرا که کامپوزیت خود یک ماده ی درمانی است در واقع کامپوزیت دندان همان ماده ی پر کردن همرنگ دندان است که حالت خمیری دارد و در درمان پوسیدگی استفاده میشود پس اینکه علت خرابی دندان باشد صحیح نمیباشد اما این بدان معنا نیست که کامپوزیت مانع پوسیدگی میشود و نیازی به مراقبت ندارد.

کامپوزیت دندان را در چه سنی میتوان انجام داد ؟ اما این به معنای جلوگیری قطعی از پوسیدگی نیست شما باید رعایت بهداشت دهان را در اولویت قرار دهید حال انکه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان می تواند خود یک عامل برای پوسیدگی دندان و حتی پوسیدگی کامپوزیت ها شود. قطعا بله. دندان نیش کاملا هنگام صحبت کردن و خندیدن قابل رویت است. در مرحله بعدی دندانپزشک در رابطه با نوع و رنگ نهایی کامپوزیت با بیمار صحبت خواهد کامپوزیت دندان افتاده کرد.