[ad_1]

دست یک بزرگسال با نوار چسب

عکس: استیو هیپ (شاتر استوک)

اگر کاملاً علیه COVID-19 واکسینه شده باشید ، احتمالاً با تسکین آه کشیده اید. اما تا کی می توانید انتظار داشته باشید که این احساس ادامه یابد؟ CDC هنوز فرضیه ای درباره دوام ایمنی پس از واکسیناسیون ارائه نکرده است در وب سایت آنها، اما چندین مطالعه به ما سرنخی داده است.

و تاکنون ، این بیشتر خبر خوبی است. نامه ای از یک گروه تحقیقاتی درباره واکسن به مجله پزشکی نیوانگلند در ماه آوریل (شما می توانید این نامه ها را به عنوان مینی مطالعه در نظر بگیرید) نشان داد كه افراد شش ماه پس از دریافت دوز دوم واكسن Moderna هنوز از محافظت قوی برخوردار هستند. این گروه نوشت: “اگرچه تیترها و سنجش های آنتی بادی که در حال حاضر بهترین ارتباط را با اثر واکسن دارند ناشناخته است ، آنتی بادی های ناشی از mRNA-1273 به مدت 6 ماه پس از دوز دوم باقی می مانند ، همانطور که توسط سه تجزیه و تحلیل مختلف سرولوژی تعیین شده است.” Pfizer نیز در آوریل اعلام شد مشخص شد که افرادی که واکسن Pfizer را دریافت کرده اند ، شش ماه پس از دوز دوم خود هنوز از محافظت قوی برخوردار هستند.

این نتایج مطالعه به معنای چنین محافظتی نیست فقط شش ماه طول می کشد ، اما تاکنون ، در ایست بازرسی شش ماهه ، مصونیت هنوز قوی است. به یاد داشته باشید که هر دو واکسن در ماه دسامبر مجاز هستند ، بنابراین این واکسن فقط شش ماه است که در بازار وجود دارد. حتی افراد واکسن آزمایش شده نیز به طور متوسط ​​در زمان درخواست مجوز تولیدکنندگان واکسن ، فقط دو ماه اطلاعات پیگیری داشتند ، بنابراین آنها کمی جلوتر از بقیه ما هستند. (واکسن جانسون و جانسون دیرتر از بقیه کار می کند ، زیرا آزمایشات آن چند ماه بعد از دو مورد دیگر به پایان می رسد.)

آزمایشات با عکسهای تقویت کننده قبلاً آغاز شده است ، اما اکنون به نظر می رسد احتمالاً حداقل یک سال طول خواهد کشید تا کسی به آن احتیاج داشته باشدو احتمالاً طولانی تر. مصونیت امری پیچیده است و دانشمندان هنوز آزمایشی را انجام نداده اند که بتواند تفاوت بین فردی که در برابر COVID-19 محافظت شده است و دیگری که هنوز حساس است را تشخیص دهد. به احتمال زیاد ما این کار را خواهیم کرد در ماه های آینده بیشتر بیاموزید ، اما در حال حاضر ، ما احتمالاً می توانیم از دانش مطمئن باشیم واکسن های ما حداقل برای شش ماه ، احتمالاً حداقل یک سال و شاید بیشتر هم خوب هستند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir