[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان مفیدترین اصلاح کننده های جستجوی Google که همه باید از آن استفاده کنند

عکس: تاسپول سانگسی (Shutterstock)

شما احتمالاً هستید چندین بار از Google استفاده کنید a روز ، از من به دنبال رستوران های نزدیک ، به جستجو برای پاسخ ها به مسائل روزمرهبه و معمولاً گوگل در ارائه آنچه می خواهید بسیار خوب است ، حتی اگر عبارت صحیح را وارد نکرده باشید. بهنگامی که صحبت از استفاده از Google برای اهداف تحقیقاتی ، به ویژه برای کار می شود ، در آنجا وجود دارد “محتمل است فضای کمی برای پیشرفت … aو بس جایی که چندین پنهان ترفندها می توانند برای کمک به شما.

تا جایی که می توانید از نقل قول ها استفاده کنید

من به دنبال چیز خاصی هستم ، lبه عنوان نام نویسنده ، عبارت طولانی ، متن یا اصطلاح؟ گاهی اوقات گوگل نتایجی را به شما نشان می دهد که با چند کلمه مطابقت دارد اما با کل عبارت مطابقت ندارد. از نقل قول هایی در اطراف عبارت استفاده کنید تا Google را مجبور کند فقط نتایج مطابقت با آن عبارت را نشان دهد.

مثلا: iPad Air “نسل 4”

استفاده شدهخاکستر برای حذف گمراه کننده کلمات

گاهی اوقات یک کلمه خاص نتایج جستجوی شما را گیج می کند. اگر نمی خواهید برای یک کلمه خاص نتیجه بگیرید ، می توانید آن را به معنای واقعی کلمه با استفاده از خط فاصله استخراج کنید.

مثلا: گرند کانیون

از گوگل استفاده کنید بخش هایی برای بهترین ابزار جستجو

فراموش کردن آن آسان است ، اما گوگل چیزی فراتر از یک جستجوی متنی است. Google Images ، Maps و Google Books وجود دارد. برای جابجایی بین این حالت ها از زبانه های بالا استفاده کنید.

استفاده درilde شامل رایج است مترادف

آیا می خواهید نتایج جستجوی خود را گسترش دهید؟ برای پیدا کردن نتایج مربوط به این عبارت ، قبل از کلمه از نماد tilde استفاده کنید.

مثلا: برنامه نویسی ~ کلاس (Tکلاه مسیر همچنین نتایج کدگذاری کالج ها ، کلاس ها ، دوره ها و غیره را مشاهده خواهید کرد.)

من به دنبال بر نوع فایل خاصی که به دنبال آن هستید

این امر به ویژه هنگام جستجوی اسناد آنلاین مفید است: یک عبارت جستجو وارد کنید ، سپس “filetype: pdf” را در انتها اضافه کنید تا PDF ها را جستجو کنید. همچنین می توانید با استفاده از این قالب ، ارائه های پاورپوینت ، اسناد Word و کاربرگ های Excel را پیدا کنید.

مثلا: فایل گزارش تغییرات آب و هوا: ppt

نقل قول هایی را که به صفحه خاصی منتهی می شوند پیدا کنید

این توصیه مبهم است ، اما می تواند به شما در یافتن صفحاتی که منجر به یک صفحه خاص می شوند ، کمک کند. اگر به دنبال نقل قول برای مقاله در کالج هستید ، به عنوان مثال ، jفقط از فرم “link:” (پیوند را در اینجا قرار دهید) برای پیدا کردن پیوندها استفاده کنید.

مثلا: لینک: lifehacker.com

برای کلماتی که به خاطر ندارید از ستاره استفاده کنید

گاهی اوقات شما به دنبال اشعار هستید و چند کلمه را به خاطر نمی آورید. در اینجا یک ستاره ظاهر می شود. گوگل با این کار به عنوان یک علامت وحشی برخورد می کند یا یک فضای خالی و iT ‘من نتایج جستجو را با در نظر گرفتن شکاف هایی که در دانش شما وجود دارد به شما می دهم.

مثلا: berry * برای همیشه

وب سایت های مرتبط را با آنچه می بینید پیدا کنیدجچنگ زدن برای

این یک ترفند جستجو است که همه باید در مورد آن بدانند: فرض کنید وب سایتی را که دوست دارید پیدا کرده ایدnd می خواهید وب سایت های مشابه بیشتری پیدا کنید – بلهبه سادگی می توانید از گوگل بخواهید با استفاده از عبارت جستجو “related: (آدرس سایت)” کار سختی را برای شما انجام دهد.

مثلا: مرتبط: boardgamegeek.com

آن را مخصوص سایت کنید مستقیم جستجو کنید از گوگل

جستجوی وب سایت معمولاً عالی نیست. اما از آنجا که گوگل محتوای وب را فهرست بندی می کند ، می توانید از گوگل برای جستجوی مطمئن وب سایت ها استفاده کنید. دفعه بعد که می خواهید در سایتی جستجو کنید از عبارت “سایت: (پیوند به وب سایت)” استفاده کنید.

مثلا: سایت: lifehacker.com

نتایج را از دو مکان خاص پیدا کنید

من به دنبال یافتن نتایج از هستم دو اصطلاح؟ به عنوان مثال ، ممکن است به دنبال برنامه های تلویزیونی باشید از Netflix یا Amazon Prime. می توانید این کار را با کمک لوله انجام دهید نماد (این عمودی نوار) ​​، اساساً به Google می گوید بین این “یا” آن یکی را انتخاب کندبه

مثلا: Netflix | نخست

جستجو در طیف وسیعی از اعداد

وقتی از Google برای تحقیقات آنلاین استفاده می کنید ، محدود کردن نتایج در یک دوره زمانی می تواند کمک. می توانید از دو نقطه جستجو بین محدوده دو عدد استفاده کنید.

مثلا: تحقیقات دانشگاهی 1920..1935

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir