[ad_1]

صفحه نمایش آیفون منوی قابلیت دسترسی را نشان می دهد

عکس: پریماکوف (Shutterstock)

سیستم عامل تلفن هوشمند شما دارای بسیاری از ویژگی های دسترسی عالی است طراحی شده است تا زندگی را برای کسانی که بینایی ضعیفی دارند ، مشکلات حرکتی دارند و یا مشکلات شنوایی دارند بهتر کند. اگر شما هر یک از این مسائل را دارید ، یا فردی را می شناسید که با آنها برخورد می کند ، ایده خوبی است که ویژگی های دسترسی مفید را که ممکن است به آنها کمک کند ، پیگیری کنید – اگرچه ارزش دارد در مورد آنها بدانید ، حتی اگر ندارید ، به شما کمک می کند راه های جدیدی را برای انجام کارهای معمول در تلفن خود پیدا کنید. در زیر ، wما بهترین این ویژگی ها را برای هر دو جمع آوری کرده ایم Android و iPhone در یک لیست مناسب

تنظیمات دسترسی Android و iPhone کجاست؟

تقریباً تمام ویژگی هایی که برای افراد دارای معلولیت طراحی شده است ، در آن قرار دارد تنظیمات> قابلیت دسترسی منو در هر دو Android و iPhone. در حالی که ما هستیم هنگام بحث در مورد بهترین این ویژگی ها ، نمی توانیم تک تک گزینه ها را پوشش دهیم. به همین دلیل توصیه می کنیم این صفحه تنظیمات را بررسی کنید و به دنبال دیگران باشید ویژگی های خاص مفید خواهید یافت– اگرچه بمتوجه می شویم که برخی از آنها فقط هنگامی که لوازم جانبی دسترسی ، مانند صفحه کلید بریل را متصل می کنید ، کار می کند.

بقابلیت دسترسی است ویژگی هایی برای افراد کم بینا

تیدر اینجا برخی از ویژگی های مفید در هر دو سیستم عامل برای کاربران کم بینا آمده است. مهمترین آنها a است صفحه خوان ویژگی. همانطور که از نامش پیداست ، پیکربندی می شود تلفن شما آنچه را که روی صفحه نوشته شده است می خواند. از متن در مقالات گرفته تا متن مورد استفاده در سیستم عامل، عملکرد صفحه خوان برای کسانی که بینایی کمی دارند بسیار مفید است.

می توانید این گزینه را فعال کنید در iPhone زیر تنظیمات> دسترس پذیری> VoiceOver. در Android به تنظیمات> دسترس پذیری> TalkBack.

ذره بین یکی دیگر از ویژگی های عالی iPhone در این زمینه است. از دوربین تلفن شما برای بزرگنمایی محیط اطراف و دیدن آنها از نزدیک استفاده می کند ، چیزی شبیه ذره بین. Yیا شاید تنظیم سریع رنگ و کنتراست از تصویر را تغییر دهید تا بتوانید همه چیز را که سعی می کنید ببینید راحت تر کنید. برای فعال کردن این ویژگی در iOS، قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> قابلیت دسترسی> ذره بین.

متأسفانه اندروید چنین ویژگی داخلی ندارد ، اما شما می توانید از برنامه دوربین برای بزرگنمایی دستی استفاده کنید ، یا یک برنامه ذره بین شخص ثالث را امتحان کنید ، مانند ذره بین + چراغ قوه.

همچنین در سراسر جهان مفید است اندازه و رنگ متن روی صفحه نمایش گوشی هوشمند خود را با توجه به نیاز خود تنظیم کنید. در iPhone به تنظیمات> دسترسی> صفحه نمایش و اندازه متن انجام این ترفندها ؛ در اینجا نیز خواهید یافت گزینه های مفید برای افرادی که دارای نقص بینایی رنگ هستند، مانند فیلترهای رنگی ، که به شما امکان می دهد تشخیص رنگ ها را آسان تر کنید. در اندروید مانند گزینه ها پیدا شد که در تنظیمات> قابلیت دسترسی زیر نمایش دادن عنوان فرعی.

بقابلیت دسترسی است ویژگی ها برای افراد ناشنوا یا ناشنوا

اگر ناشنوا یا کم شنوا هستید، تلفن هوشمند شما دارای ویژگی های دسترسی مفید بسیاری است که به شما کمک می کند.

مهمترین آنها یک رونویسی زنده است که در خط تلفن های Pixel گوگل تعبیه شده است و می باشد همچنین به عنوان یک برنامه کاربردی در دسترس است فروشگاه Google Play برای سایر گوشی های هوشمند اندرویدی رونویسی زنده به طور خودکار صداهای اطراف شما را تشخیص داده و آنها را تبدیل می کند در متن. این برنامه از چندین زبان پشتیبانی می کند و مهمتر از همه ، می تواند به شما در مورد برخی از زبانهای غیر هشدار دهدصدا می کنم در اطرافت مثل گریه کردن عزیزم یا آ دود یا اعلام حریق. اعلان ها یا به صورت چراغ چشمک زن ظاهر می شوند و یا به صورت ارتعاش، که اجتناب از گم شدن سیگنال های مهم را تسهیل می کند.

در حالی که آیفون چنین داخلی ندارد کاربرد، تو می توانی گزینه های شخص ثالث را امتحان کنید ، مانند شنونده و رونویسی زنده. برخی از این ویژگی ها از طریق قابلیت تشخیص صدای آیفون در دسترس است که می توانید با رفتن به آن پیکربندی کنید تنظیمات> دسترس پذیری> تشخیص صدا. اگر یک فلش LED برای هشدارها می خواهید ، می توانید آن را در زیر پیکربندی کنید سمعی و بصری در شما تنظیمات دسترسی

اگر در یک گوش دچار کم شنوایی هستید ، می توانید سعی کنید آن را فعال کنید مونو صوتی بر روی تلفن هوشمند شما گاهی اوقات صدای استریو وجود دارد بخشی از صدای ضبط شده در کانال چپ و بخشی دیگر در راست. تغییر به صدای مونو اطمینان می دهد که همه صدا در یک کانال در دسترس است ، بنابراین شما می توانید خود را قرار دهید هدفون در یک گوش است و چیزی را از دست ندهید.

در iPhone می توانید این مورد را در زیر فعال کنید تنظیمات> دسترسی> صوتی / تصویری> مونو صوتی. در Android ، این گزینه در قسمت Audio and Screen Text در Android وجود دارد تنظیمات> قابلیت دسترسی.

بویژگی های دسترسی برای افرادی که دارای مشکلات حرکتی هستند وجود دارد

اگر با a مواجه هستید مشکلات جسمی مانند اختلال در مهارت های حرکتی، برخی از گزینه های عالی برای Android و iPhone وجود دارد که می تواند استفاده از تلفن شما را آسان تر کند. دکمه AssistiveTouch در روزهایی که مردم نگران آیفون چسبناک بودند ، بسیار محبوب شد دکمه های خانه، و آن در دوران آیفون بدون دکمه یک قابلیت دسترسی عالی باقی می ماند ، اجازه دادن برای ترسیم ویژگی های مفید – مثلاً ، گرفتن اسکرین شات ، استفاده از یک حرکت کوچک یا شروع دوربین –به گنجاندن مجرددکمه روی صفحه

می توانید این f را فعال کنیدذخیره سازی با رفتن به تنظیمات> دسترس پذیری> ضربه بزنید> لمس کمکی روی آیفون در همان صفحه به منوی سطح بالا را سفارشی کنید برای افزودن یا حذف اقدامات نقشه برداری شده روی این دکمه. همچنین می توانید پیکربندی کنید که وقتی یکبار روی دکمه AssistiveTouch ضربه می زنید ، چه اتفاقی می افتد ، دوبار یا فشار داده و نگه دارید تماس کمکی صفحه زیر منوهای زیر: یک لمس،، دو تا ضربه ی آهسته بزن، و فشار طولانی.

در اندروید می توانید فعال کنید منوی قابلیت دسترسی برای به دست آوردن ویژگی های مشابه قابل اعتماد و متخصص تنظیمات> قابلیت دسترسی و انتخاب کنید منوی قابلیت دسترسی زیر کنترل های تعامل عنوان فرعی.

همچنین باید یک میانبر برای دریافت خودکار تماس های تلفنی پس از مدت زمان از پیش تنظیم شده فعال کنید. در iPhone ، به تنظیمات> دسترس پذیری> ضربه بزنید> مسیریابی صدا تماس بگیرید. در اینجا می توانید انتخاب کنید کدام دستگاه صدا را از یک تماس پخش می کند ، بنابراین اگر ترجیح می دهید از هدست یا بلندگوی بلوتوث استفاده کنید ، می توانید صدای تماس را مستقیماً به آن هدایت کنید. همچنین می توانید مدت زمان پاسخگویی خودکار به تماس های تلفنی را در این صفحه تنظیمات تنظیم کنید.

آ یک گزینه مشابه برای برخی از اندروید موجود است تلفن های هوشمند ، اما نه همه با باز کردن آن می توانید آن را جستجو کنید شماره گیر برنامه ، فشار دادن نماد با سه نقطه در گوشه سمت راست بالا و انتخاب کنید تنظیمات. اگر این ویژگی در تلفن شما موجود است ، yآن را در تماس پیدا خواهید کرد تنظیمات.

سرانجام، دیکته یک ویژگی عالی است که به شما اجازه می دهد به جای نوشتن صحبت کنید. در iPhone می توانید آن را در زیر فعال کنید تنظیمات> عمومی> صفحه کلید> فعال کردن دیکته. آ نماد میکروفون روی صفحه کلید و کادرهای متنی ظاهر می شود و می توانید آن را فشار داده و شروع به صحبت کنید. سپس تلفن گفتار شما را به متن تبدیل می کند.

در Android ، دیکته به طور پیش فرض فعال است. می توانید ضربه بزنید نماد میکروفون در کادر متن یا درست بالای صفحه کلید برای استفاده از ویژگی تبدیل به گفتار.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir