میکرو دوزینگ چیست و م workثر است؟


قارچ در زمینه رنگارنگ

عکس: عکس حشیش (شاتر استوک)

میکرودوزینگ –عمل مصرف مقادیر کمی از داروهای روانگردان –محبوب نوع خاصی از مردم بود بدنبال عملکردی بیشتر از هک های استاندارد زندگی مانند کافئین و مدیریت زمان هستند. اینکه آیا هنوز کار می کند ناشناخته است ، اما a مطالعه جدید نشان می دهد که مزایای ستایش شده ممکن است ناشی از باشد اثر دارونما تمام مدت.

داروهای درگیر ، معمولاً قارچ LSD یا psilocybin ، در اکثر نقاط غیرقانونی است و جوامعی که درباره چگونگی دوز مصرف می کنند معمولاً در زیر زمین ، غیررسمی و پر از حکایت بیش از داده ها هستند. این قطعه 2018 از The Cut پدیده را با جزئیات توصیف می کند.

با این حال ، ایده اصلی این است که اگر مقدار کمی از توهم زا را مصرف کنید – غالباً 10٪ یا کمتر از دوز استراحت ، احساس بالا نخواهید کرد ، اما احساس خواهید کرد چیزی. آ راهنمای reddit برخی از مزایای متداول مانند احساس تمرکز ، خلاقیت ، “گشودگی” ، آرامش ، هوشیاری ، دلسوزی ، قدرشناسی یا توانایی جریان را توصیف می کند.

با وجود چنین مزایای ظریف ، ممکن است برای شخص غیرممکن باشد که بفهمد تجربه اش از دارو است یا نه تجلی انتظارات خودشان. به عبارت دیگر ، این ممکن است اثر دارونما باشد.

اصطلاح “اثر دارونما” در اصل برای اشاره به این واقعیت است که افراد در آزمایش های بالینی اغلب حتی در صورت عدم آزمایش دارو بهبود می یابند. اکنون غالباً به عنوان یک پدیده غالب در ذهن توصیف می شود ، جایی که شما درک خود را در واقعیت درک خواهید کرد. ولی همچنین می تواند ترکیبی کمتر هیجان انگیز از عوامل باشدمانند نسبت دادن تغییرات خوب به دارو و تغییرات بد به ما یا موانع خارجی. همچنین به ندرت یک چیز را به تنهایی تجربه می کنیم. اگر برای تمرکز با دوزهای دوز مصرف می کنید ، احتمالاً موسیقی خوبی قرار داده و علامت “مزاحم نشوید” را بر روی درب خود آویزان می کنید.

بنابراین برای حل این مسئله ، گروهی از دانشمندان پروتكلی “خودكور” ابداع كرده اند كه ریزپردازان می توانند در خانه تهیه كنند. به شرکت کنندگان آموزش داده شد که کپسول هایی را با و بدون میکرو دوز معمول داروهای روانگردان خود تهیه کنند. آنها کپسول ها را در پاکت های کد QR قرار می دهند ، سپس پاکت را مرتب کرده و انتخاب می کنند تا در مطالعه مورد استفاده قرار گیرد به گونه ای که اطمینان حاصل کند چهار یا چهار هفته از میکرو دوز دریافت می کنند ، چهار هفته از هیچ چیز یا نصف و نیمه.

شرکت کنندگان احساس خود را ارزیابی کردند و همچنین آزمایش های آنلاین مختلفی را برای اندازه گیری عملکرد شناختی خود انجام دادند. سرانجام ، افرادی که میکرو دوز دریافت کرده و دریافت نکرده اند ، در “تمام نتایج روانشناختی” بهبود یافته اند. افرادی که میکرودوز واقعی دریافت کرده اند کمی بیشتر بهبود یافته اند ، که به نظر می رسد یک اثر واقعی کوچک را نشان می دهد.

اما یک پیچ و تاب وجود دارد: محققان از شرکت کنندگان خواستند بدانند که آیا آنها دوزهای واقعی را گرفته اند یا خالی. افرادی که هنگام مصرف میکرودوز بهترین احساس و عملکرد را داشتند همان افرادی بودند که به درستی تصور می کردند که میکرودوز مصرف می کنند. بنابراین ممکن است که این عوارض به دلیل افرادی باشد که می دانند چه چیزی مصرف می کنند.

محققان نوشتند: “یافته ها نشان می دهد که مزایای حکایتی میکرو دوز را می توان با اثر دارونما توضیح داد.” تحقیقات بیشتر ممکن است در صورت وجود مزایای ملموس داشته باشد. شاید انواع یا دوزهای خاص بهتر از سایرین عمل کنند. اما تاکنون مطمئناً به نظر می رسد که مزایای میکرو دوزها باشد خیلی کوچک.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes