[ad_1]

جمعیتی از مردم با نقاب

عکس: الیزابت آردما (شاتر استوک)

موارد اینگونه است صعود نمایی. اگر هنوز فردی را که به COVID مبتلا شده است ، نمی شناسید ، به زودی خواهید شناخت. و با شیوع بیشتر ویروس ، احتمال آلوده شدن به افرادی که اقدامات احتیاطی را دنبال می کنند بیشتر می شود.

این امر تا حدی به این دلیل است که اقدامات ایمنی ما کامل نیستند ، بلکه همچنین به این دلیل است که بهار و تابستان امسال ما را از نظر احساسی برای جهانی که در این پاییز زندگی می کنیم آماده نکرده است. در اینجا چند یادآوری در مورد چگونگی تهیه ویروس کرونا وجود دارد ، حتی اگر تمام تلاش خود را برای جلوگیری از آن انجام دهید.

حباب شما از آنچه فکر می کنید بزرگتر است

اگر یک بالون با چندین نفر از اعضای خانواده و دوستان نزدیک پیدا کرده اید ، ممکن است فکر کنید که با خیال راحت می توانید با آنها در داخل خانه راه بروید و از نظر جسمی بدون ماسک نزدیک باشید. اما از کجا می دانید که این افراد در واقع بدون COVID هستند؟

در بیشتر موارد ، این کار را نمی کنید. حباب شما فقط این افراد نیستند. به یک معنا ، این افراد هستند به علاوه همه آنها با آنها همکاری نزدیک داشته اند. (این نمودار این ایده را کاملاً به تصویر می کشد.) هنگامی که شروع به جمع آوری افراد از خانواده های دیگر می کنید ، شبکه شما از اتصالات بالقوه مبتلا به COVID به دهها یا احتمالاً صدها نفر گسترش می یابد.

وسوسه انگیز است که فکر کنید اگر کسی را به خوبی می شناسید ، باید در حباب شما باشد. اما اگر کسی شغلی داشته باشد که در آن با مردم تعامل داشته باشد ، یا اگر فرزندش به مدرسه خصوصی برود ، یا اگر گاهی اوقات با دوستی که به اندازه آنها محتاط نیست در پاتوق شرکت کند ، یک حفره قدیمی بزرگ در این حباب وجود دارد. تعداد افرادی که در واقع یک بالون به همان اندازه ایمن هستند که فکر می کنند در حال از بین رفتن است.

قوانین همیشه از شما محافظت نمی کنند

اگر همه کارها را “درست” انجام دهید ، چگونه آن را تعریف می کنید؟ در بسیاری از موارد ، ما این کار را با دنبال کردن دستورالعمل انجام می دهیم: اگر هنگام بازگشایی دوباره به سالن های ورزشی ، آرایشگاه ها ، رستوران ها و محل کار خود برگردید ، احتمالاً تصور کرده اید که محافظات موجود برای محافظت از مردم کافی است. گذشته از همه اینها، مسئولین تصمیماتی گرفت که قرار بود از ما محافظت کند.

اما این قوانین همیشه برای محافظت از ما کافی نیستند. آنها غالباً امنیت را فدای اهداف دیگری می کردند ، از جمله اجازه فعالیت مجدد تجارت و تسهیل فشار سیاسی بر مدیران و رهبران دیگر. نمونه کتاب درسی: شومینه در یک استودیوی دوچرخه سواری داخلی ، که تمام قوانین را رعایت می کند. تنها مشکل این بود که این قوانین به مردم اجازه می داد تا یک ساعت در همان فضای بسته و ماسک با هم ورزش کنند. البته مردم بیمار شدند.

هیچ اقدامی برای ایمنی کامل نیست

حتی وقتی که از اندازه بالون خود هوشیار هستید ، حتی وقتی افراد مسئول قوانین معقول و منطقی را وضع کرده اند ، حتی وقتی که تمام تلاش خود را می کنید ، ویروس کرونا همچنان می تواند عبور کند.

تصویر مفید دیگر این است مدل پنیر سوئیسیجایی که هر لایه خطر شما را کاهش می دهد. فاصله کامل نیست ، اما خطر را کاهش می دهد. ماسک ها کامل نیستند ، اما خطر را کاهش می دهند. گذران وقت در خارج ایده آل نیست ، اما خطر را کاهش می دهد.

مدل پنیر سوئیسی چیز خوبی است: حتی اگر یکی از لایه های تداخل وجود نداشته باشد ، سایر موارد همچنان می توانند از شما محافظت کنند. موارد احتیاطی که روی هم قرار می گیرند بیشتر از شما محافظت می کنند ، درست مانند بستن کمربند ایمنی و ترمزهای اتومبیل خود را در شرایط خوبی حفظ کنید و رانندگی با دقت.

اما همچنین به این معنی است که هیچ تضمینی وجود ندارد. حتی با تمام لایه هایی که روی هم قرار گرفته اند ، هر کدام فقط خطر شما را کاهش می دهد. هیچ کس آن را کاملا از بین نمی برد. شما می توانید کاملاً “درست” هر کاری انجام دهید و در عین حال چند ذره ویروس راه آنها را باز می کند.

اعداد در انجمن شما بیش از هر اقدام خاصی که انجام می دهید اهمیت دارند

از آنجا که هیچ احتیاطی کامل نیست ، آنچه در اطراف شما اتفاق می افتد مهم است. اگر ماه فوریه باشد و فقط یک نفر در شهر شما وجود داشته باشد که COVID مثبت باشد ، بعید است ویروس کرونا را با اقدامات احتیاطی اندک یا بدون احتیاط دریافت کنید. پس از چند ده مورد ، اقدامات احتیاطی اهمیت بیشتری پیدا می کنند.

تا زمانی که ویروس به طور گسترده در منطقه شما گسترش یابد ، احتمالاً می توانید از اقدامات احتیاطی خود فراتر بروید. ساختن با زرق و برق را در نظر بگیرید: اگر فقط در چند دقیقه زرق و برق را برای آخرین لمس پروژه خود بیرون بیاورید ، ممکن است بتوانید آن را نگه دارید و بیت های بی خانمانی را که از دست داده اید بیرون بکشید. اما اگر کودک شما به یک سفر به یک کارخانه زرق و برق برود و در چیزهایی شنا کند ، این مسئله وجود دارد اراده فردا در کشوی جوراب های خود براق باشید ، حتی اگر تمام تلاش خود را انجام دهید تا قبل از ورود آن به خانه شروع به سوزاندن آن کنید.

اگر در مکانی زندگی می کنید که به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته باشد ، احتمالاً با این مفهوم آشنا هستید. اما اگر شخصاً کسی را که تا همین اواخر COVID دریافت کرده است نمی شناسید ، در طول هشت ماه اساساً آموخته اید که هر احتیاطی که می گیرید به اندازه کافی خوب بوده است. با افزایش تعداد موارد ، تعادل معادله ریسک / سود تغییر می کند. بله ، ویروس کرونا را می توانید همین حالا تهیه کنید ، حتی اگر مانند گذشته اقدامات احتیاطی را دنبال کنید.

در نهایت ، این بدان معنی است که برخی از افرادی که تمام اقدامات احتیاطی را دنبال کرده اند ، همچنان COVID-19 را دریافت می کنند. و برخی از افراد که اما اینجا و آنجا لیز خورد – یا کسی نتوانست از برخی جلوگیری کند خطرات ، مثل رفتن به محل کار برای پیگیری تشخیص ، نیازی به شرم و ننگ نیست ، زیرا این مسئله باعث می شود صحبت صادقانه در مورد آن دشوار باشد. اقدامات احتیاطی را که می توانید دنبال کنید و سعی کنید موارد مثبت را به عنوان نقص شخصی مشاهده نکنید. گاهی اوقات ما واقعاً بهترین تلاش خود را می کنیم.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir