[ad_1]

قایقرانی حامل وسایل قایقرانی شخصی (PFDS).

عکس: Клара_Стефкова (Shutterstock)

یکی از چیزهایی که وقتی اولین کایاکم را گرفتم متوجه شدم این است که باید PFD یا دستگاه شناور شخصی خود را نیز بخرم. هنگام اجاره یک قایق ، کارکنان معمولاً یک جلیقه نجات به شما می دهند و شما سعی می کنید در هنگام تفریح ​​در قایق خود چقدر ناراحت کننده است را نادیده بگیرید. اما اکنون که می توانید خود را خریداری کنید ، می توانید گزینه های خود را در نظر بگیرید.

چرا شما به یک وسیله قایقرانی شخصی نیاز دارید

گارد ساحلی توصیه می کند که هر کشتی تفریحی حاوی PFD برای هر نفر در کشتی باشد – و بله ، این شامل یک دست و پا زدن است تخته سایر قوانین و مقررات نیز ممکن است اعمال: F.یا برای مثال در یک پارک دولتی باید قوانین پارک را رعایت کنید. به طور کلی ، کودکان و غیر شناگران هنگام بیرون رفتن از آب باید از PFD استفاده کنند. بزرگسالانی که می توانند شنا کنند نباید لباس شنا بپوشند ، اما هنوز باید یکی از آنها را در کشتی داشته باشید.

PFD هایی که برای بزرگسالان طراحی شده اند همیشه برای کودکان مناسب نیستند ، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید. حتی قبل از اینکه قایق شخصی داشته باشم ، چندین جلیقه نجات داشتم که توسط گارد ساحلی تأیید شده بود. به این ترتیب ، من می توانم پسر کوچکم را به سفر قایقرانی خانوادگی ببرم بدون اینکه نگران این باشم که آیا فضای اجاره به همان اندازه خواهد بود. PFD های کودکان نیز هستند عالی برای استفاده در استخرهابه

PFD ها در سبک های مختلف موجود هستند

طبق قانون ، PFD ها ملزم به برچسب های بزرگ و واضح هستند که نشان می دهد چه کسانی هستند و برای چه کسانی هستند. جلیقه های نجات برای کودکان با وزن مناسب مشخص می شوند: IPFD های کودکان تا 30 پوند ، PFD های کودکان 30 تا 50 پوند و PFD های جوانان 50 تا 90 پوند است. علاوه بر این ، آنها می توانند مدلهای بزرگسال را بپوشند.

این جزوه گارد ساحلی ویژگی های انواع مختلف PFD را مورد بحث قرار می دهد. مواردی وجود دارد که برای کایاک با فضای زیاد برای حرکت دادن شانه ها بریده شده است. PFD های شکار با تور و استتار و آنهایی که شما را در آب سرد گرم می کند وجود دارد. PFD هایی وجود دارند که به طور خودکار باد می شوند و سایر مواردی که با کشیدن یک رشته متورم می شوند.

فکر کنید که به چه نوع نیاز دارید

اگر نمی خواهید یک جلیقه نجات کامل بپوشید ، سبک های مینیمالیستی جذاب هستند ، اما شما فکر می کنید احمقانه است که فقط یک PFD در قایق خود داشته باشید (این همان چیزی است که گارد ساحلی در بروشور خود ذکر کرده است که در اکثر مرگ و میر با قایق در یک آب آرام ، متوفی یک جلیقه نجات در کشتی داشت). اما اگر آنها واقعاً برای شما منطقی هستند ، باید با خودتان صادق باشید.

من یکی از اینها را دارم، سبک کمربندی که با دست قابل باد شدن است. در مواقع اضطراری ، من باید طناب را بکشم و کارتریج CO2 یک پاکت زرد رنگ می کند. این کیسه ، وقتی باد می شد ، مانند یک پیشخوان جلوی قفسه سینه من می نشست و من یک بند به گردن دور کمرم می بندم. انجام این کار در موارد اضطراری بسیار زیاد است ، بنابراین این سبک فقط برای افرادی توصیه می شود که شناگران خوبی هستند و انتظار ندارند شگفت زده شوند (به عنوان مثال ، از قایق سوار شوید). سپس دوباره ، چه کسی این کار را می کند؟

من همچنین جلیقه سبک قایقرانی دارم و قطعاً برای بیشتر موقعیتها انتخاب بهتری است. اگر از قایقم بیفتم و نتوانم برگردم ، این کار باعث می شود من روی آب بمانم تا مجبور نباشم تمام انرژی خود را برای حفاری آب هدر دهم ، و این حتی ممکن است به گرم نگه داشتن من کمک کند.

PFD های کودکان دارای چندین ویژگی اضافی خارج از نسخه های بزرگسالان هستند: آنها یک بند دارند که بین پاها قرار می گیرد تا کودک نتواند از جلیقه خود بیرون بیاید و دارای دسته ای در بالا هستند تا بتوانید در صورت لزوم کودک را از آب بیرون بیاورید. بسیاری از مدلهای کودک و برخی مدلهای بزرگسال، شامل یک بالش سر باشد که می تواند به شما کمک کند در صورت طولانی مدت در حال قایقرانی یا حتی اگر بیهوش هستید ، روبرو بمانید.

ایمنی آب چیزی فراتر از پوشیدن PFD است ، اما پوشیدن یک PFD خوب انتخاب شده و مناسب ، شروع خوبی را برای شما به ارمغان می آورد. مثل گارد ساحلی نشان میدهد، بهترین PFD آن است که می پوشید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir