[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه انتخاب و نصب هارد اکسترنال مناسب برای PS5 شما

سونی اخیراً الزامات مربوط به ارتقاء حافظه داخلی پلی استیشن 5 با M.2 Solid State Drive (SSD) و این بسیار گیج کننده است. اگرچه چندین SSD وجود دارد که نیازهای سونی را روی کاغذ برآورده می کند ، اما تعداد کمی از دستگاه ها در حال حاضر بر روی PS5 اجرا می شودو کسانی که انجام می دهند بسیار گران هستند. در برخی موارد ، انتظار می رود کاربران با افزودن یک مرحله اضافی از گرمکن ، قابلیت خنک کننده SSD را بهبود بخشند که با ساختار سخت افزاری رایانه بیشتر مطابقت داشته باشد ، که این امر سادگی نصب و راه اندازی کنسول های خانگی را تضعیف می کند.

خوشبختانه راه دیگری برای افزایش فضای ذخیره سازی PS5 با هارد دیسک خارجی وجود دارد که حذف آن بسیار ساده تر است.

صادقانه بگویم ، استفاده از هارد اکسترنال با افزایش ظرفیت ذخیره سازی داخلی کنسول شما متفاوت است ، اما بارگیری برخی از بازی های شما بر روی هارد اکسترنال باعث صرفه جویی در فضای SSD اصلی PS5 شما می شود. تنها اشکال عمده این است که شما نمی توانید بازی های PS5 را از یک دستگاه ذخیره سازی خارجی انجام دهید ، اما می توانید من میتوانم هنگامی که می خواهید آنها را مجدداً نصب کنید ، آنها را برای دسترسی آسان در آنجا نگه دارید. از سوی دیگر ، بازی های PS4 را می توان بر روی PS5 از یک دستگاه خارجی اجرا کرد و کاملاً کار کرد ، و اگر هدف اصلی شما نصب بازی های بیشتر بر روی PS5 شما باشد ، می تواند گزینه ای مناسب باشد.

الزامات ذخیره سازی خارجی PS5

البته نمی توانید هارد دیسک قدیمی را به PS5 خود وصل کنید. فقط برخی از هارد دیسک ها به عنوان گزینه های ذخیره سازی پیشرفته سازگار هستند. به طور خاص ، شما به دستگاهی با یکی از انواع اتصال USB SuperSpeed ​​زیر نیاز دارید:

  • SuperSpeed ​​USB 5 Gbps (USB 3.0 / USB 3.1 Gen1 / USB 3.2 Gen1)
  • SuperSpeed ​​USB 10 Gbps (USB 3.1 Gen2 / USB 3.2 Gen2 / USB 3.2 Gen1x2)
  • SuperSpeed ​​USB 20 Gbps (USB 3.2 Gen2x2)

اندازه هم مهمه دستگاه ذخیره سازی گسترده باید حداقل 250 گیگابایت فضا داشته باشد و بزرگترین اندازه پشتیبانی شده 8 ترابایت است.

با این حال ، حتی اگر هارد دیسک شما با این مشخصات مطابقت داشته باشد ، سونی واضح است که برخی از دستگاه ها فقط روی PS5 کار نمی کنند. اگر قصد خرید یک دستگاه را دارید ، به طور خاص برای دستگاه های سازگار با PS5 تحقیق کنید و خرید کنید.

اگر هارد USB شما به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی گسترده در PS5 شما کار نمی کند ، نگران نباشید. تو می توانی در عوض از آن برای ایجاد پشتیبان خارجی در کنسول خود استفاده کنید. این کار را می توان در هر دستگاه ذخیره سازی USB به اندازه کافی بزرگ انجام داد تا داده هایی را که می خواهید پشتیبان گیری کنید ذخیره کند. شما نمی توانید از یک دستگاه پشتیبان بازی کنید ، اما می توانید داده ها را با خیال راحت در محلی ذخیره کنید ، که اگر PS5 شما دچار آسیب سخت افزاری یا حافظه شود و بتواند فضای اضافی را بر روی SSD داخلی PS5 شما خالی کند ، مفید خواهد بود.

نحوه استفاده از دستگاه USB خارجی به عنوان فضای ذخیره سازی گسترده در PS5

بنابراین ، هنگامی که یک هارد سازگار با PS5 دارید ، وقت آن است که آن را برای استفاده به عنوان یک دستگاه ذخیره سازی پیشرفته آماده کنید. برای انجام این کار ، باید دستگاه را به درستی متصل ، فرمت و پیکربندی کنید در PS5 خود. در اینجا باید چکار کرد:

دستگاه را به PS5 خود وصل کنید

اولین قدم به اندازه کافی ساده است: دستگاه را به یک درگاه USB در پشت کنسول PS5 خود وصل کنید. دستگاه باید مستقیماً به PS5 متصل شود – اگر از طریق هاب USB متصل شوید کار نمی کند. به طور مشابه ، شما فقط می توانید از یک هارد اکسترنال در یک زمان استفاده کنید. چندین مورد را می توان متصل کرد ، اما فقط یکی به عنوان محل ذخیره سازی گسترده فعال خواهد بود.

دستگاه را فرمت کنید

سپس باید دستگاه را فرمت کنیم تا PS5 بتواند از آن استفاده کند. در PS5 خود به تنظیمات> ذخیره سازی> ذخیره USB پیشرفته ، و “را انتخاب کنیدبه عنوان حافظه ذخیره سازی گسترده USB قالب بندی کنید. ”

هشدار: با این کار همه داده های دستگاه از پیش ضبط شده حذف می شوند ، بنابراین قبل از ادامه این فایل ها را در رایانه خود پشتیبان گیری کنید. این امر باعث می شود تا زمانی که دستگاه را مجدداً فرمت نکنید ، آن را با سایر دستگاه ها ناسازگار کنید.

بازی ها را روی دستگاه خود نصب کنید

اکنون می توانید بازی ها را به هارد دیسک خود منتقل کرده و نصب کنید. به یاد داشته باشید که بازی های PS4 را می توان با فضای ذخیره سازی طولانی بازی کرد ، اما بازی های PS5 اینطور نیستند.

برای انتقال بازی های PS4 به یک دستگاه خارجی:

  1. بازی را که می خواهید از صفحه کتابخانه PS5 خود منتقل کنید برجسته کنید.
  2. دکمه “options” را روی کنترلر خود فشار دهید ، سپس “را انتخاب کنیدبه یک دستگاه ذخیره سازی USB گسترده بروید.

همچنین می توانید بازی های PS4 را طوری تنظیم کنید که به صورت خودکار در دستگاه خارجی بارگیری شود تنظیمات> ذخیره سازی> ذخیره سازی پیشرفته و تعویض “بازی های PS4 را در ذخیره سازی USB طولانی نصب کنید.”

برای انتقال بازی های PS5 به دستگاه خارجی:

  1. بازی را که می خواهید از صفحه کتابخانه PS5 خود منتقل کنید برجسته کنید.
  2. پدکمه “options” را روی کنترلر خود فشار دهید ، سپس انتخاب کنید “یک کپی.”
  3. همه دستورات روی صفحه را دنبال کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir