[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه اندازه گیری پرداخت های کارت اعتباری خود برای افزایش رتبه اعتباری شما

عکس: shurkin_son (Shutterstock)

راه اندازی پرداخت خودکار برای پرداخت کارت اعتباری یک راه عالی برای جلوگیری از هزینه ها و جریمه های دیرهنگام است ، اما یک ترفند اضافی وجود دارد که می تواند به شما در رتبه بندی اعتبار شما کمک کند.به با بازپرداخت کامل موجودی خود قبل از مهلت مقرر – روزی که موجودی بدهی شما به دفاتر اعتباری گزارش می شود – می توانید مطمئن باشید که میزان اعتبار شما به نظر می رسد کم ، یک عامل کلیدی در تعیین رتبه اعتباری شماست.

تاریخ بسته شدن کارت اعتباری چیست؟

این می تواند گیج کننده باشد ، از آنجا که اکثر مردم فقط در مورد کارت اعتباری خود می دانند تاریخ پرداختزمانی که انتظار می رود بخشی از بدهی معوق خود را هر ماه بازپرداخت کنید (معمولاً 1-3 of از کل موجودی صورت حساب، از جمله سود و کارمزد). تاریخ پرداخت هنوز هم مهمترین تاریخی است که باید به خاطر داشته باشید ، زیرا عدم پرداخت هزینه های تأخیری یا نرخ بهره بالاتر را به دنبال خواهد داشت.

با این حال، وشما هم دارید “تاریخ پایان “، وقتی موجودی بدهی شما به سه دفتر اعتباری اصلی (Equifax ، Experian ، و TransUnion). زیرا 30 درصد از رتبه اعتباری شما بر اساس رتبه شما است نسبت استفاده از وام– یا میزان بدهی شما در تاریخ بسته شدن – این زمان ایده آل برای بازپرداخت موجودی خود با پرداخت خودکار برنامه ریزی شده است. این به راحتی می تواند حداقل تفاوت ایجاد کند 30 امتیاز در رتبه اعتباری شما

صبر کنید ، این چگونه کار می کند؟

به عنوان مثال ، فرض کنید سررسید پرداخت شما 10 ماه و مهلت شما 14 است. ممکن است تصمیم به پرداخت داشته باشید موجودی کامل بدهی برای محدودیت اعتباری 1500 دلار در تاریخ پرداخت شما (در دهم) ، اما شاید پس از آن ، قبل از تاریخ بسته شدن (در 14) ، هزینه کنید – به عنوان مثال ، 500 دلار. در این حالت ، موجودی گزارش شده شما بیش از 30 credit از اعتبار استفاده می کند ، که می تواند به رتبه اعتباری شما آسیب برساند (هرچه کمتر استفاده کنید ، بهتر است)

در عوض ، شما می توانید با پرداخت حداقل حداقل مبلغ در تاریخ پرداخت (یا بیشتر) و سپس پاکسازی مابقی قبل از تاریخ پایان کار ، استراتژیک تر عمل کنید ، بنابراین میزان استفاده از اعتبار خود را بهینه کنید.

خوب ، اما چگونه می توان پرداخت های خودکار را تنظیم کرد؟

اکثر شرکت های کارت اعتباری به شما این امکان را می دهند که پرداخت های خودکار را برای پرداخت کارت اعتباری خود در یک تاریخ خاص برنامه ریزی کنید. برای انجام این، وارد حساب خود شوید و به دنبال پرداخت های خودکار باشید که معمولاً در بخش “پرداخت ها” یافت می شوند. از آنجا می خواهید:

  • تنظیم خودکار پرداخت برای تاریخ پرداخت شما (می توانید “حداقل پرداخت” – هر مبلغی را مشخص کنید).
  • تنظیم خودکار پرداخت برای تاریخ پایان خود (می توانید “موجودی معوق” – با هر مبلغ) را تعیین کنید. تنها ایرادی که وجود دارد این است که تاریخ های بسته شدن متفاوت است و معمولاً در گزارش ماهانه شما ذکر نمی شود ، بنابراین می خواهید تاریخ را با تماس با شرکت کارت اعتباری خود تأیید کنید. به طور مستقیم.

این تقریبا همه چیز است. در غیر این صورت، برخی هشدارها وجود دارد: اگر قبلاً از کارت اعتباری خود برای خریدهایی که می توانید نسبتاً سریع بازپرداخت کنید ، استفاده کنید ، این استراتژی بهترین کار را می کند. همچنین ، روش “تنظیم کنید و فراموش کنید” خودکار است اگر شما پول کافی ندارید ، پرداخت ها می توانند هزینه اضافه برداشت را ایجاد کنند ، بنابراین بهتر است یک بالش پول را در حساب جاری خود نگه دارید (یا مراقب مانده خود باشید).

و همانطور که نردوال اشاره می کند، ممکن است برخی از بانک ها حتی برای نقل و انتقالات “خودکار” چندین روز تاخیر داشته باشند ، بنابراین ممکن است بخواهید پرداخت های خود را بر اساس حساب تاخیر ترتیب دهید (هنگامی که مهلت خود را درخواست می کنید می توانید در این مورد بپرسید).

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir