[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه برخورد با سندرم لانه خالی در طول همه گیری

عکس: آرتازوم (Shutterstock)

در طول یک سال گذشته ، بسیاری از والدین به دلیل مسائل مختلف همه گیر مانند حرکت دانشگاه به کلاس های آنلاین ، از دست دادن شغل یا استرس مالی ، تجربه غیر منتظره ای از نقل مکان فرزندان بزرگتر خود را در آنها تجربه کرده اند. با توجه به اخیر نظرسنجی مرکز تحقیقات پیو، 52 درصد از جوانان 18 تا 29 ساله در ژوئیه 2020 با والدین خود زندگی می کردند. این بالاترین درصد ثبت شده از آغاز اندازه گیری است و دومین بالاترین در پایان رکود بزرگ است. لانه که یکبار خالی بود دوباره پر شد.

اکنون که همه چیز باز است ، بسیاری از والدین مشغول اخراج فرزندان خود هستند از نوایجاد دور دوم سندرم لانه خالی برای بسیاری از والدین ، ​​این می تواند منجر به احساس غم و اندوه و از دست دادن و همچنین ارزیابی مجدد آنها در خارج از نقش والدین شود. و در این زمان خاص ، این احساسات با بسیاری از عوامل استرس زای دیگر در 18 ماه گذشته آمیخته شده است.

ناتالی کین ، که سازمان آن است ، می گوید: “فقط آسیب پذیری بیشتری در COVID وجود دارد.” زندگی در حال گذار، از والدینی که در حال گذار هستند ، مانند خروج فرزندان خود ، پشتیبانی می کند.

وقتی بچه های بزرگتر را بیرون می برند و بعد دوباره به خانه می آیند

او می گوید: “ما به عنوان یک خانواده مدل خاصی داریم ، شیوه ای از زندگی که تا حدودی راحت می شود.” جرولد شاپیرو، استاد روانشناسی بالینی در دانشگاه سانتا کلارا و نویسنده کتاب یافتن معنا ، مواجهه با ترس ها: زندگی در دوران میانه و بازنشستگی به طور کاملبه “سپس تغییری ایجاد می شود که ما به طور ناگهانی از سیستمی خارج می شویم که در آن کودکان می توانند نقطه کانونی باشند ، جایی که والدین فقط با یکدیگر هستند. این نیاز به تعدیلات زیادی دارد. ”

در مورد کودکان بزرگتر که دوباره به خانه می روند و سپس دوباره به خانه می روند ، این تنش های جدیدی را ایجاد می کند ، زیرا والدین ابتدا باید مجموعه جدیدی از قوانین و انتظارات خانواده را برای زندگی با فرزندان بزرگتر خود تعیین کنند. حتی اگر رابطه والدین و فرزندان سالم باشد ، بازگرداندن یک کودک بزرگسال همچنان می تواند استرس زا باشد.

“وقتی بچه ها خانه را ترک می کنند ، خود را تنظیم می کنید ، یک سیستم جدید ایجاد می کنید ، سپس آنها برمی گردند ، و این به تنظیمات دیگری نیاز دارد ، و این تنظیم پیچیده ای است ، زیرا وقتی بچه ها برمی گردند ، دیگر کوچک نیستند.” شاپیرو گفت. سپس ، بعد از اینکه فرزندانشان دوباره رفتند ، والدین باید یک بار دیگر خود را وفق دهند. شاپیرو گفت: “هر یک از این تنظیمات ما را به ترس از ناشناخته ها سوق می دهد.”

اهداف و رویاهای خود را دوباره ارزیابی کنید

شاپیرو گفت: “مواجهه با ترس از ناشناخته ها با قطعات معقول و معتدل بسیار سالم است.” این ممکن است شامل آزمایش سرگرمی های جدید ، تغییر کار در حرفه شما و گذراندن وقت اضافی با شریک زندگی شما برای برقراری ارتباط مجدد خارج از چارچوب وظایف والدین آنها باشد.

از آنجا که والدین با سندرم لانه خالی روبرو هستند ، مهم است که صبور باشید و به یاد داشته باشید که سازگاری به زمان نیاز دارد. شاپیرو گفت: “انجام این تنظیمات بسیار دشوار است.” “وقتی با شخصی سازگار می شوید که به خانه شما نقل مکان می کند و خارج می شود ، سپس داخل و خارج می شود ، این تنظیمات باید همیشه انجام شود.”

بزرگترین چالشی که با ترک فرزندان پیش می آید ، فرایند بازیابی هویت آنها خارج از نقش آنها به عنوان والدین است. “والدین با” نقش من چیست؟ ” گفت کین.

حرکت از برنامه شلوغ والدین تمام وقت به خانه ای خلوت تر و خلوت تر می تواند شوکی شدید باشد-حتی اگر برای بار دوم از خانه خارج شوند. برای بسیاری از والدین ، ​​این زمان برای تکیه بر شبکه پشتیبانی آنها ، که شامل دوستان و خانواده است ، و زمان خوبی برای ارزیابی مجدد برخی از اهداف و رویاهای خود است.

کین گفت: “به خود اجازه دهید از خواب دیدن کاری که قبلاً انجام نداده اید و دوست دارید انجام دهید لذت ببرید.” “شما باید لیست رویاها و لیست واقعیت خود را داشته باشید.”

برای برخی ، این می تواند حرفه آنها را دوباره کشف کند. برای دیگران ، این می تواند سلامتی و تناسب اندام یا یک سرگرمی جدید باشد. این لیست رویایی برای همه متفاوت به نظر می رسد ، اما مهم است که تعیین کنید چه چیزی برای شما مهم است ، نه برخی از فعالیت های کلیشه ای تر که دیگران انتظار دارند.

یک خط ارتباطی باز با فرزندان خود حفظ کنید

تنها به این دلیل که فرزندان شما خارج شده اند به این معنی نیست که شما والدین خود را متوقف می کنید. شاپیرو گفت: “نگرانی ها در مورد بچه ها پس از رفتن به کالج زیاد کاهش نمی یابد.” این لحظه ای است که شما باید امیدوار باشید که به فرزندان خود به اندازه کافی خوب آموخته اید و هر کاری احمقانه و خطرناک که آنها ناگزیر انجام می دهند ، حداقل برای همیشه به آنها آسیب نمی رساند. در جهان مبتلا به COVID-19 ، این بدان معناست که شما باید نگران سالم ماندن آنها باشید.

همانطور که کین تأکید می کند ، مهم است که به فرزندان خود بفهمانید که همه مرتکب اشتباهاتی می شوند ، از جمله شما ، و وقتی آنها از تجربه یاد می گیرند یا نه ، هنوز در کنار آنها خواهید بود.

کین گفت: “معلم نباشید ، فردی همدل باشید.” همانطور که او اشاره می کند ، اگر بیش از حد بر یادگیری از اشتباهات خود تأکید کنید ، باعث سردرگمی کودکان می شود و آنها را به این باور می رساند که اگر چیزی یاد نگرفتند ، ممکن است شما در کنار آنها نباشید. “آنچه واقعاً می خواهید بگویید این است که” اشتباهات اتفاق می افتد و ما برای شما اینجا هستیم. ” دوره ، “کین گفت.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir