[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: آنا اندرسون (شاتر استوک)

مهم نیست که هر چند وقت یکبار کاشی ها ، وسایل و حمام / دوش را تمیز می کنید ، باز هم ممکن است با یک مشکل آزار دهنده و تکراری روبرو شوید: قالب روی پرده دوش. یک روز شما یک پد تازه می گذارید و به نظر می رسد که فقط چند روز بعد قالب دوباره ظاهر می شود.

پس چرا این اتفاق می افتد و در مورد آن چه می توانید انجام دهید؟ مایکل روبینو ، متخصص حذف قالب ، آن را خراب می کند در مقاله ای در مورد mindbodygreen. آنچه در اینجا باید بدانید اینجاست.

چه چیزی باعث رشد کپک روی پرده های دوش می شود

در اصل ، همه اینها به تهویه و جریان هوا برمی گردد. “رطوبت بیش از حد واقع بین پرده دوش و پوشش دوش می تواند وارد شود ، و یک محیط ایده آل برای قالب و کپک ایجاد می کند (که ، به هر حال ، باید به اندازه قالب جدی گرفته شود) برای رشد “، روبینو می نویسد.

تهویه حمام

راه حل واضح روشن کردن فن خروجی است ، اما همانطور که روبینو توضیح می دهد ، شما نمی توانید فقط یک سوئیچ را فشار دهید و انتظار داشته باشید همه چیز درست شود:

شایان ذکر است که وقتی فن خروجی خود را روشن می کنید ، یک فضای فشار منفی در حمام خود ایجاد می کنید که بخار و هوا را می مکد. برای اینکه فن شما به درستی کار کند ، باید این هوا را با همان سرعتی که در آن استخراج می کنید جایگزین کنید. به همین دلیل مهم است که هر وقت در یا پنجره ای را باز می کنید باز کنید.

اگر جریان هوا در حمام را جایگزین نکنید ، اگزوز به اندازه کارآمد کار نمی کند. آیا تا به حال دیده اید که پس از دوش آب گرم از رطوبت از فن خود می چکد؟ این رطوبت است که به دلیل کمبود هوای ورودی در داخل دریچه حفظ می شود.

و اگر فن خروجی ندارید ، قطعاً می خواهید پنجره ای برای تأمین هوای گرم و بخار در جایی باز کنید.

راه های دیگر برای جلوگیری از کپک زدن روی پرده دوش

علاوه بر اطمینان از تهویه مناسب حمام ، Rubino پیشنهادهای دیگری نیز برای پاک نکردن پرده دوش دارد:

پرده دوش را جدا کرده و اصلاح کنید

از آنجا که قالب اغلب بین پرده دوش و کاشی تشکیل می شود ، پنج ثانیه بیشتر پس از دوش یا حمام جدا کنید تا آنها را جدا کنید – این بدان معنی است که کاشی در وان قرار دارد و پرده خارج از وان است. برای روبینو:

با جدا نگه داشتن آنها ، اجازه می دهید تا به درستی خشک شوند. با لمس این دو سطح مرطوب ، رطوبت می تواند مدت طولانی تری بین آنها باقی بماند. (این موضوع را در نظر بگیرید که آیا باید یک اسفنج مرطوب را روی پیشخوان بگذارید یا اسفنج و میز زیر آن برای مدت طولانی مرطوب باقی می مانند).

تشک حمام را روی زمین نگذارید

از آنجا که هدف خشک نگه داشتن قسمت دوش شماست ، روبینو می گوید مهم است که بعد از دوش گرفتن یا حمام ، تشک حمام را نیز آویزان کرد تا از به دام افتادن رطوبت مشابه بین پرده ها جلوگیری کند.

او می نویسد: “فقط حصیر حمام خود را روی میله دوش یا حوله قرار دهید تا بتوانید در بین موارد استفاده کاملاً خشک شود و در مورد رشد کپک در اطراف دوش خود با مشکلات کمتری روبرو خواهید شد.”

تشک حمام و پرده دوش را مرتباً بشویید

روبینو می گوید ، اگر عادت ندارید تشک حمام و پرده دوش را به طور منظم در سینک ظرفشویی قرار دهید ، وقت آن است که شروع کنید ، او یادآور می شود که او هفته ای یک بار شستشو می کند. وی نوشت: “با گذشت زمان ، گرد و غبار روی هر دو جمع می شود و هنگامی كه جمع می شود ، نوعی آهنربا برای اسپورهای قالب رسوبی ایجاد می شود كه بر روی آن فرود می آیند.”

چگونه می توان از قالبی که از قبل وجود دارد خلاص شد

اگر پرده دوش شما نسبتاً ارزان و کپک زده است ، احتمالاً بهتر است آن را دور بریزید ، سپس از ابتدا شروع کرده و از نکات بالا برای جلوگیری از کپک زدن استفاده کنید.. اما اگر می خواهید آن را تمیز کنید ، Rubino استفاده از آن را توصیه می کند این محصول.

احتمال دیگر از وب سایت ناشی می شود خدمتکاران. آنها توصیه می کنند پرده کپک زده شده دوش خود را با یک محلول دو قسمت پراکسید هیدروژن و یک قسمت آب بپاشید ، اجازه دهید برای پنج تا 10 دقیقه بماند ، سپس آن را با یک محلول پاک کنید قطعات مساوی جوش شیرین و آب. از آنجا که شما با کپک کاری سر و کار دارید ، در حالت ایده آل این کار را در خارج انجام می دهید ، اما اگر این عملی یا ممکن نیست ، می توانید آن را در خود وان نیز تمیز کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir