[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه بررسی اینکه آیا کشور شما به شما پول ناخواسته بدهکار است یا خیر

عکس: NATNN (Shutterstock)

نباید باشدپول را روی میز بگذارید که به حق شماست ، بدر مورد اموال بدون ادعا – وجوه یا دارایی هایی که شرکت ها یا موسسات مالی به شما بدهکارند – ممکن است حتی ندانید که چه چیزی را از دست داده اید.

به زبان ساده ، اموال بی ادعا شامل پول (بازپرداخت سپرده ضمانت ، پرداخت بیمه ، و فیش های نقدی ، به عنوان مثال) ، و همچنین اقلام فیزیکی ، مانند محتویات صندوق امانات ، که برای مدت زمان طولانی رها شده اند. اگر دارایی های ناخواسته دارید ، مشاغل باید با شما تماس بگیرند ، بut بعد از a به اصطلاح “دوره استراحت” ، اموال بدون ادعا به دولت واگذار می شود ، که پیدا کردن و بازیابی آنچه متعلق به شما است را برای شما آسان تر می کند.

ایالت ها وب سایت های رسمی برای اموال بدون ادعا دارند جایی که می توانید اطلاعات اولیه (اغلب فقط نام خود) را وارد کرده و دارایی های رها شده را برای بازیابی آنها جستجو کنید. در اینجا نحوه فهمیدن اینکه کشور شما به شما بدهکار است یا نه ، آورده شده است.

نحوه پیدا کردن (و باز پس گرفتن) اموال بدون ادعا

  1. قابل اعتماد و متخصص unclaimed.org، وب سایت رسمی انجمن ملی مدیران املاک بدون ادعا. به پایین دکمه “کشور یا استان خود را انتخاب کنید” بروید یا روی نقشه خود روی نقشه کلیک کنید تا به سایت املاک رسمی کشور خود بروید. این شامل DC ، گوام ، پورتوریکو ، و شما.S. جزایر ویرجین، و همچنین استانهای کانادا
  2. هر پایگاه داده وضعیت کمی متفاوت است ، اما گزینه ای برای جستجوی اموال ناخواسته مشاهده خواهید کرد. باز هم ، بسته به کشور شما ، ممکن است لازم باشد نام خانوادگی یا نام تجاری خود ، و همچنین نام ، شهر خود را وارد کنید. یا سایر اطلاعات شناسایی که ممکن است مورد نیاز نباشند اما می توانند به شما در محدود کردن نتایج کمک کنند.
  3. نتایج را مرور کنید تا ببینید آیا هر یک از ویژگی های ذکر شده متعلق به شما است یا خیر. برخی از ایالت ها مبلغ قابل پرداخت و نام شرکت یا موسسه را لیست می کنند ، که همچنین می تواند به شما کمک کند وجوه ناخواسته خود را از دیگران جدا کنید.
  4. از آنجا ، مراحل تشکیل ادعا متفاوت است. ممکن است لازم باشد ملک ذکر شده و رابطه خود با مدعی (چه شما و چه شغل یا ورثه شما) را انتخاب کرده و درخواست را به سبد خرید ارسال کنید تا اطلاعات نهایی خود را برای نهایی کردن درخواست خود وارد کنید. برخی از کشورها ممکن است از شما بخواهند که برای شروع فرایند ادعا ، یک حساب ایجاد کنید.

به خاطر داشته باشید که نمی توانید فقط ادعای مالکیت افراد تصادفی کنید و انتظار داشته باشید که چک در صندوق ورودی شما ظاهر شود. شما باید هویت خود را تأیید کرده و مدارک را ارائه دهید به عنوان کارت تأمین اجتماعی و شناسه عکس برای تکمیل درخواست شما انتظار داشته باشید که این روند نیز کمی طول بکشد – این احتمالاً یک راه حل سریع برای قبوض معوق یا چک اجاره آینده شما نیست.

[h/t CNET]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir