[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان چگونه می توان تفاوت پیچک سمی و گل بی خطر را هنگام گسترش گونه های مهاجم تشخیص داد

عکس: مارینا لسنیتسکایا (Shutterstock)

فرض کنید اواخر تابستان به پیاده روی می روید و با قطعه ای آشنا از گلها آشنا می شوید که دارای ساقه های باریک و بلند و گلهای سفید کوچک است که در مچ های گرد کنار هم رشد می کنند. آنها شبیه توری ملکه آن هستند – یک گیاه گلدار که در چیدمان گلها دیده اید و ممکن است در کودکی تاج ایجاد کرده باشد.

اما آنها همچنین می توانند یک ساقه سمی باشند و این فرصتی نیست که بخواهید از آن استفاده کنید. بیایید تفاوتهای بین توری ملکه آن و سنجد سمی – یک گونه مهاجم و در حال حاضر توزیع می شود از طریق ایالت

هملوک سمی چیست؟

به گفته شاه بلوط سمی در ایالات متحده متولد نشده است ، اما از زمانی که کسی آن را از اروپا در دهه 1800 برای استفاده به عنوان گل زینتی آورده است ، در سراسر کشور رشد کرده است. گسترش دانشگاه ایالتی میشیگانبه متأسفانه ، هر گونه استفاده تزئینی از این گیاه تحت الشعاع قرار می گیرد که یک گونه مهاجم و سمی برای انسان ، حیوانات خانگی ، دام و سایر حیوانات است.

قسمت دشوار این است که ، مانند دیگر اعضای خانواده هویج ، جوانه سمی گلهای سفید روی چتر جوانه می زند – گروه هایی از گلهای کوچک که از ساقه های کوتاه کوتاه کنار هم رشد می کنند و بله ، شبیه چتر هستند. و از بین همه اعضای خانواده او ، قزل آلا سمی بیشتر شبیه هویج وحشی است که به توری ملکه آن نیز معروف است و بسیار رایج است.

نحوه تشخیص تمشک سمی و توری ملکه آن

علاوه بر شباهت به هم ، سنجد و توری سمی ملکه آن دوساله است و در سال اول تنها برگ تولید می کند ، در سال دوم گلهای سفید و هزاران دانه تولید می کند و سپس می میرد. حالا بیایید به تفاوت ها نگاه کنیم ، با احترام گسترش دانشگاه ایالتی میشیگان:

دوره گلدهی

  • هملوک مسموم: از خرداد تا مرداد
  • توری ملکه آن: از ژوئیه تا سپتامبر

ساقه ها

  • هملوک سمی: ساقه های توخالی سبز رنگ با لکه های بنفش
  • توری ملکه آن: ساقه های سبز متراکم

برگها

  • هملوک مسموم: روباه بدون مو
  • توری ملکه آن: موهای ظریف روی برگها

عطر

  • هملوک سمی: هنگام خرد شدن بوی نامطبوعی دارد
  • توری ملکه آن: ریشه ها بوی هویج می دهند

ارتفاع

  • هملوک سمی: ارتفاع 6-10 فوت در بلوغ
  • توری ملکه آن: ارتفاع 1-2 پا در بلوغ

قزل آلا چقدر سمی می تواند شما را بیمار کند

در صورت بلعیدن هر قسمتی از گیاه سم قارچی سمی برای انسان (و حیوانات) سمی است گسترش دانشگاه ایالتی میشیگان توضیح می دهد بنابراین قطعاً آن را نخورید و مطمئن شوید که بچه ها هم نمی دانند.

علاوه بر این ، آب سمس شاه بلوط حاوی یک ترکیب سمیت فوتوتوکسیک است که شما نمی خواهید روی پوست خود قرار دهید ، زیرا می تواند باعث حساسیت بیش از حد به اشعه ماوراء بنفش شود که منجر به تاول بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید می شود.نمایشگاه اما خوشبختانه این وضعیت در مورد پیچک سمی نیست ، که در آن شانه زدن سبک برگها می تواند واکنش وحشتناکی ایجاد کند. در عوض ، شیره موجود در گیاه سم قارچی تنها در داخل ساقه یافت می شود. با این حال ، ایده خوبی است که به هیچ وجه از دست زدن به آن خودداری کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir