[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: کاترینا مستووا (شاتر استوک)

وقتی به آن فکر می کنید استخرها کاملا ناخالص هستند. و هرچقدر که ایده شنا کردن در دسته ای از مواد شیمیایی را دوست نداریم – در این مورد کلر – احتمالاً بهتر از هر چیز دیگری است که بدون آنها در آنجا خفه شود. بله ، کلر لازم و مهم است ، اما این بدان معنا نیست که ما باید از رایحه تند آن یا آنچه برای پوست ما می کند لذت ببریم.

اگر در استخر روباز شنا می کنید ، بزرگترین نگرانی پوستی شما احتمالاً اشعه ماورا بنفش است و سعی می کنید از آفتاب سوختگی خودداری کنید. (همانطور که باید باشد.) اما حتی با SPF زیاد ، هنگامی که از استخر خارج می شوید ، ممکن است متوجه شوید که پوست شما به خصوص سفت ، خشک و لکه دار است. احتمال زیادی وجود دارد که کلر باشد. و برخی از افراد نسبت به بقیه واکنش شدیدتری دارند – از جمله بثورات پوستی. در اینجا مواردی است که باید در مورد بثورات کلر بدانید ، از جمله نحوه شناسایی و درمان آنها.

بثورات کلر چیست؟

اولین چیزهای اول: با توجه به کالج آمریکایی آلرژی ، آسم و ایمونولوژی (ACAAI) ، داشتن بثورات کلر به معنای حساسیت به ماده شیمیایی نیست.

زیرا بثورات در واقع “درماتیت تحریک کننده” است که شبیه سوختگی شیمیایی است و در اثر حساسیت بیش از حد به کلر ایجاد می شود. همانطور که مشخص شد ، کلر یک ماده تحریک کننده طبیعی است – به همین دلیل پوست شما پس از خروج از استخر احساس سفتی و خشکی می کند. آه ، و اگر شما قبلاً نوعی درماتیت قبلی داشته باشید ، کلر می تواند آن را بدتر کند ، ACAAI خاطر نشان می کند.

بثورات کلر چه شکلی است؟

بثورات کلر حداقل شامل یکی از این علائم لذت بخش است ، ACAAI می گوید:

  • قرمز شدن پوست ، حساسیت به لمس ، التهاب و / یا خارش در محل تماس
  • ضایعات پوستی یا بثورات پوستی
  • پوسته پوسته یا پوسته پوست
  • کندوی عسل

بثورات کلر را چگونه درمان می کنید؟

ACAAI توصیه می کند مقابله با بثورات کلر ، مشابه روشی که برای درمان سایر تحریکات و حساسیت های پوستی انجام می دهید: با “شستن منطقه آسیب دیده با آب تمیز برای از بین بردن آثار باقی مانده تحریک کننده” – در این مورد ، آب استخر.

اگر مورد شدیدتری دارید و این مسئله آن را حل نمی کند ، خوب است که به پزشک یا متخصص آلرژی مراجعه کنید ، در صورتی که این یک واکنش آلرژیک نامرتبط است. بسته به شرایط ، ارائه دهنده خدمات بهداشتی درمانی شما ممکن است کرم کورتیکواستروئید تجویز کند (اگرچه در صورت بروز چنین مشکلی ، باید طبق دستورالعمل مصرف شود و بیش از حد مصرف نشود). در صورت بروز کهیر ، پزشک ممکن است مصرف آنتی هیستامین مانند بنادریل را پیشنهاد کند.

دلیل دیگر شستشو با دوش سریع پس از خروج از استخر.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir