[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان

عکس: NabuPhotoBank (شاتر استوک)

آخری اداره آمار کار یک گزارش می گوید ایالات متحده 850،000 شغل در ماه ژوئن اضافه کرده است ، و چه کسی می داند – پدرنمی تواند شغل رویایی شما باشد! یا شغل رویایی شما ممکن است کاری باشد که هنوز اختراع نشده است ، ولی می تواند ، شاید اگر تصمیم گیرندگان در یک شرکت مناسب فقط در مورد شما ، مهارت ها و اهداف شما می دانستند.

چه شغل ایده آل شما “چیزی غیر از فعلی” باشد و چه مواردی بیش از حد خاص ، شما احتمالاً زمان زیادی را صرف ترال کردن موقعیت های باز در کمین خود می کنید. LinkedIn یا حتی انداختن پول برای خدمات لیست و پایگاه داده که می تواند شما را به سمت نقش هایی که باید پر شوند هدایت کند.

آیا داری همیشه جداخل مستقیماً به منبع و آگهی وارد شوید خودم به جای انتظار برای مدیر استخدام برای ارسال پست کنسرت باز؟ البته به نظر می رسد مرحله ای باشد اما کارفرما می تواند مانند حرکات کروی و اگر چنین نباشد ، این ممکن است نشانه خوبی باشد شما و شرکت به هر حال برای یکدیگر مناسب نیستیم. بله ، شما می توانید یک استخدام کننده را در برنامه خود بگنجانید و زمان برنامه ریزی کنید تا ، همانطور که در تجارت می گوییم ، “شروع به گفتگو کنید.”

در اینجا نحوه گفته شده است ، به گفته تیم ساکت ، مدیر عامل یک شرکت احتمالی HRU Tech و نویسنده راه حل استعداد: راهنمای رهبران برای جمع آوری استعداد عالی.

نام استخدام کننده مناسب را دریافت کنید

کمی وقت جدی بگذارید تا بفهمید او کیست بهترین فرد تماس در شرکتی که به آن علاقه دارید.

“چگونه آنها را پیدا می کنید؟” احتمالاً LinkedIn و جستجوی شرکت و کارمندانی که در این شرکت کار می کنند ، و سپس منتخبان این شرکت را به تماس دعوت می کند. “ ساکت می گوید“یا با کسی در این شرکت تماس بگیرید که برای نوع شغل مورد نظر شما کار می کند و از او می پرسید کدام استخدام کننده بخش / بخش / محل کار آنها را پشتیبانی می کند.”

زمان شروع شبکه است – حتی اگر فقط بصورت آنلاین باشد. اگر در منطقه جستجوی کار هستید ، احتمالاً در حال بررسی بررسی GlassDoor برای شرکت ها و نمایه های LinkedIn کارمندان ارشد هستید. یک قدم جلو بروید و با کسی در آنجا ارتباط برقرار کنید ، حتی اگر قدرت ظاهری استخدام را نداشته باشد.

بگویید می خواهید در یک شرکت بزرگ حسابدار شوید. خود را به جای شخصی بگذارید که قبلاً در آنجا حسابدار است. مطمئناً ، آنها مشغول زندگی رویای شما و همه چیز هستند ، اما آنها مانند شما یک فرد عادی هستند و اگر در صندوق پستی آنها ظاهر شوید و به دنبال یک جهت باشید ، می توانند تملق – یا فقط قدیمی کنجکاو باشند. ممکن است مدتی طول بکشد تا شما جرات داشته باشید از یک فرد غریبه در مورد نام یک استخدام کننده بپرسید ، اما پاسخ دادن به آنها فقط چند ثانیه طول می کشد. در حالت ایده آل ، آنها به دلیل پیشنهاد اجاره جدید پاداش پولی دریافت می کنند ، بنابراین ممکن است به دلایلی غیر از سرقفلی خالص ، تمایل بیشتری به کمک به یک جویندگان کار واجد شرایط داشته باشند. این را به سود خود استفاده کن.

یا واقعاً میتوانست برای حسن نیت در آن باشید.

“اگر افراد در LinkedIn در یک حرفه یا در یک منطقه جغرافیایی یا بهتر از این ، فارغ التحصیل مدرسه خود هستند ، مایل هستند به شما کمک کنند تا ارتباط برقرار کنید.” ساکت می گوید.

چگونه رسیدن به کار استخدام کننده

به محض دریافت نام استخدام کننده مناسب ، در واقع باید با آنها تماس بگیرید. این می تواند ترسناک باشد ، بنابراین بهتر است آماده باشید.

از به روز بودن رزومه و همچنین سایر مواردی که برای ارتقا skills مهارت های خاص خود مانند نمونه کارها یا حلقه ها نیاز دارید اطمینان حاصل کنید. اگر نتوانسته اید شماره مستقیم استخدام کننده را ارائه دهید یا از تماس تلفنی بخصوص ترسیده اید ، ایمیلی برای پیوست ها و پیوندهای مربوطه بنویسید اما آنها را با داستان زندگی خود غرق نمی کند. (و لطفاً روی انزجار از تماس های تلفنی کار کنید.)

شما می خواهید برای انجام وظیفه خود با این استخدام کننده یک به یک شوید ، بنابراین نیازی نیست که یادداشت اولیه را با یک نامه کامل ، لیستی از منابع یا یک درخواست ناامید کننده ارسال کنید. اطلاعات کافی را برای نشان دادن واجد شرایط بودن خود وارد کنید ، سپس از آنها بخواهید تا با در دسترس بودن چت با شما تماس بگیرند.

اگر از قبل شماره تلفنی دریافت کردید ، از ایمیل برنامه ریزی صرف نظر کرده و اطلاعات کتبی را برای پیگیری ذخیره کنید. مستقیم باش با تماس مستقیم با آنها نشان دهید که چقدر مصمم و جاه طلب هستید ، اما رزومه خود را برای مراجعه مفید نگه دارید.

“آماده باشید تا پیامی بگذارید!” ساکت می گوید. “نود و نه درصد”. آنها گفتگوهای سرد با استخدام کنندگان انجام نمی دهند ، نه به این دلیل که آنها نمی خواهند صحبت کنند یا استعداد زیادی پیدا کنند ، بلکه به این دلیل که روز خود را با نمایش برنامه ریزی شده افرادی که قبلا پیدا کرده اند پر می کنند. با دانستن این مسئله ، پیام شما باید آنها را متعجب کند که چرا باید شما را به یکی از این تماس های برنامه ریزی شده تبدیل کنند. توضیح دهید که به چه موقعیتی علاقه دارید و تا آنجا که ممکن است مشخص باشید زیرا بیشتر انتخاب کنندگان همزمان در 25-50 شغل مختلف کار می کنند! “

برای پیام صوتی از قبل اسکریپت بنویسید. خم کردن از مسیر ، تکرار یا از دست دادن جزئیات اصلی هنگام ضبط در حین کار آسان است – به خصوص اگر عصبی هستید و مخاطرات زیاد است. با نام به آنها سلام کنید ، هدف تماس خود را مشخص کنید ، از آنها بخواهید پیام گپ خود را به شما برگردانند ، از آنها برای وقتشان تشکر کرده و اطلاعات تماس خود را بگذارید. بوم ، شما آن را میخکوب کردید.

چه چیزی به استخدام کننده بگویید

هنگامی که استخدام کننده به ایمیل یا پیام شما پاسخ می دهد – یا ، در بعضی موارد ، فقط تماس سرد شما را می گیرد و شروع به صحبت با شما می کند – وقت آن است که بحث کنید.

از اینجا ، مانند هر مصاحبه شغلی ، با مکالمه رفتار کنید ، حتی اگر کمی نقش را تغییر دهید و این بار در واقع متجاوز باشید. از رزومه و کارهای قبلی خود به عنوان مرجع استفاده کنید و استدلال روشن و محکمی در مورد اینکه چرا می خواهید در این شرکت کار کنید ارائه دهید. از اینکه آیا استخدام کننده از مشاغلی که در آن باز می شوند آگاه است یا خیر و آیا چه مشاغل فوری در دسترس نیست ، چه چیزی را برای باز کردن مهارت های شما مناسب می دانید یا نه.

حتی اگر هیچ جای خالی در شرکت وجود نداشته باشد ، شما اکنون در رادار استخدام هستید. تا زمانی که شما تجربه و مهارت مناسبی داشته باشید ، آنها شما را فراموش نخواهند کرد – مخصوصاً بعد از اینکه در یافتن آن زحمت کشیدید. آنها، در حالی که کار آنها را آسان تر می کند ، استقامت خود را نشان دهید.

ردیابی

مهم نیست که مکالمه چگونه پیش می رود ، برای تشکر از وقت استخدام کننده پیگیری کنید و تعهد خود را برای استخدام در شرکت تکرار کنید. اگر تماس اولیه شما یک تماس بوده است ، نه یک ایمیل ، اطمینان حاصل کنید که پیام بعدی شامل رزومه شما و مطالبی است که از طریق تلفن در مورد آن بحث کرده اید تا آنها بتوانند آنها را بررسی کنند و امیدواریم آنها را ارسال کنند. شرکت.

اگر مدتی بدون ارتباط از طرف استخدام کننده سپری شد ، برای آنها ایمیل بفرستید و حال آنها را جویا شوید و آیا در سازمان تغییراتی ایجاد شده است.

هر بار که به چیز جدیدی دست یافتید ، ارتقا پیدا کردید یا حتی شغل خود را تغییر دادید ، آنها را در یادداشتی دوستانه به آنها اطلاع دهید. هرچه مطالب شما به روزتر باشد ، از مهارت بالاتری برخوردار هستید و هرچه ارتباطات بیشتری داشته باشید ، شانس یافتن مکان مناسب را افزایش می دهید ، اما استخدام کننده برای کمک به تحقق این امر باید تمام جزئیات مربوطه را بداند.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir