[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه تمیز کردن سنگ مرمر بدون آسیب رساندن به آن

عکس: cdrin (Shutterstock)

سنگ مرمر نه تنها زیباست بلکه سنگ می تواند ویژگی طولانی مدت خانه شما باشد. این بنابراین از آن برای ساخت همه چیز استفاده می شود – از صفحات میز ، تا کف ، تا دوش. و مانند هر کسی که تا به حال روی یک سنگ مرمر پاک شده است ، می داند که این کار بسیار سخت است.

اما در عین حال ، برخی از محصولات و تکنیک های تمیز کننده که در سایر نقاط خانه شما عالی هستند ، می توانند به سنگ مرمر آسیب برساند. خوشبختانه ، ویراستاران ThisOldHouse.com آن را گرد هم آوردند راهنمای تمیز کردن ایمن سنگ مرمربه در اینجا چیزی است که باید بدانید.

هنگام تمیز کردن سنگ مرمر از چه چیزهایی باید اجتناب کرد

بیایید با چیزهایی شروع کنیم که می توانند به سنگ مرمر آسیب برسانند ، بنابراین مشخص است که از چه چیزی باید اجتناب کرد. در اینجا چند نمونه از سردبیران در ThisOldHouse.com:

  • فشار بیش از حد یا روغن کاری آرنج ها می تواند منجر به خاراندن سنگ مرمر (یا به گفته مرمر “حکاکی”) شود.
  • محصولات پاک کننده اسیدی – طبیعی یا غیر طبیعی – می توانند در عرض چند ثانیه شروع به خوردن سنگ مرمر کنند. به عنوان مثال می توان به سرکه ، آب لیمو و آبمیوه ، ویندکس ، سفید کننده و پاک کننده زنگ اشاره کرد.
  • محصولات تمیز کننده قلیایی (یا اساسی) نیز می توانند به سنگ مرمر آسیب برسانند. به عنوان مثال می توان آمونیاک ، بوراکس و لیمو را نام برد.
  • ماسه ، پاک کننده های ساینده یا اسفنج های درشت می تواند باعث حکاکی شود.

چگونه می توان سنگ مرمر را با خیال راحت تمیز کرد

هنگامی که می دانید از چه چیزی باید دوری کنید ، در اینجا نحوه تمیز کردن سطوح سنگ مرمر در خانه خود بدون آسیب رساندن به آنها ، به لطف سردبیران در ThisOldHouse.com:

  • از صابون ملایم ، خنثی و بدون ساینده ، مانند صابون ظرف ، استفاده کنید. پاک کننده های سنگ مرمر تخصصی در بازار وجود دارد ، اما اکثر مردم قبلاً صابون ظرف دارند (که این کار را انجام می دهد) ، بنابراین نیازی به خرید محصول دیگری نیست.
  • چند قطره صابون ایمن را روی یک حوله مرطوب قرار دهید یا چند قطره را با کمی آب گرم در یک بطری اسپری مخلوط کنید. سپس سطح مرمر را پاک کنید. فقط مقدار کمی صابون مورد نیاز است و مقدار زیاد آن می تواند منجر به فیلم شود.
  • به محض اتمام کار با صابون ، بلافاصله سنگ مرمر را بشویید و خشک کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir