[ad_1]

تصویر مقاله با عنوان شما می توانید نور پس زمینه صفحه کلید را در مک بوک خود تنظیم یا غیرفعال کنید

عکس: شهید جمیل (شاتر استوک)

اکثر MacBook ها دارای صفحه کلید با نور پس زمینه هستند – نور سفید زیر که به شما امکان می دهد کلیدها را در هنگام تاریکی ببینید. به طور پیش فرض ، نور پس زمینه صفحه کلید تنظیم می شود که وقتی MacBook شما شرایط کم نور را تشخیص می دهد و سطح روشنایی به طور خودکار تنظیم می شود ، به طور خودکار روشن شود.

با این حال ، اگر روشنایی صفحه کلید شما بسیار زیاد یا کم است ، در صورت تمایل می توانید آن را تنظیم کرده یا حتی نور پس زمینه صفحه کلید را کاملاً خاموش کنید. در اینجا پنج روش برای تنظیم سطح روشنایی صفحه کلید MacBook آورده شده است.

نحوه جلوگیری از تغییر خودکار روشنایی صفحه کلید مک بوک خود

غیرفعال کردن تنظیمات روشنایی صفحه کلید Mac خودکار.

غیرفعال کردن تنظیمات روشنایی صفحه کلید Mac خودکار.
اسکرین شات: پرانای پاراب

برای تنظیم سطوح روشنایی صفحه کلید در مک بوک خود ، باید با غیرفعال کردن تنظیمات روشنایی خودکار صفحه کلید شروع به کار کنید. می توانید فشار دهید گزینه + F5 یا گزینه + F6 روی صفحه کلید خود برای دسترسی سریع به صفحه تنظیمات صفحه کلید.

متناوباً ، می توانید کلیک کنید لوگوی اپل در گوشه سمت چپ بالای صفحه و به تنظیمات برگزیده سیستم> صفحه کلید و انتخاب کنید صفحه کلید بخش.

این صفحه اولویت صفحه کلید را غیرفعال کنید روشنایی صفحه کلید را در نور کم تنظیم کنید.

نحوه تنظیم روشنایی صفحه کلید مک بوک با استفاده از صفحه کلید

سریعترین راه برای تنظیم روشنایی صفحه کلید مک شما استفاده از کلیدهای عملکرد صفحه کلید است. اگر فشار می دهید F5 (نماد کوچک طلوع آفتاب) ، اگر فشار دهید ، روشنایی صفحه کلید نیز کاهش می یابد F6 (نماد طلوع بزرگ خورشید) ، افزایش می یابد. یک نشانگر مفید روی صفحه وجود دارد که میزان روشنایی نور پس زمینه صفحه کلید را به شما نشان می دهد. وقتی کلیدهای F5 یا F6 را فشار می دهید ، می توانید از این شاخص برای اندازه گیری سطح روشنایی استفاده کنید.

توجه داشته باشید که اگر تنظیمات صفحه کلید را برای استفاده از F1 ، F2 و غیره تغییر داده اید. به عنوان کلیدهای عملکرد استاندارد ، سپس می توانید فشار دهید fn + F5 برای کاهش روشنایی صفحه کلید و fn + F6 برای افزایش آن

نحوه تنظیم روشنایی صفحه کلید مک بوک با استفاده از مرکز کنترل

روشنایی صفحه کلید را با استفاده از نوار منوی Mac تنظیم کنید.

روشنایی صفحه کلید را با استفاده از نوار منوی Mac تنظیم کنید.
اسکرین شات: پرانای پاراب

اگر از macOS Big Sur (نسخه 11) یا بالاتر استفاده می کنید ، می توانید از مرکز کنترل برای تنظیم سریع روشنایی صفحه کلید Mac خود استفاده کنید. برای بررسی اینکه از کدام نسخه استفاده می کنید ، کلیک کنید لوگوی اپل در گوشه سمت چپ بالای صفحه و انتخاب کنید برای این مک. اگر نسخه 11 یا بالاتر وجود دارد ، شما راه اندازی شده است.

کلیک نماد مرکز کنترلکه در کنار ساعت در گوشه سمت راست بالای صفحه قرار دارد و انتخاب کنید روشنایی صفحه کلید. برای افزایش روشنایی صفحه کلید ، می توانید نوار لغزنده را به سمت راست کلیک کرده و بکشید و برای کاهش روشنایی صفحه کلید ، آن را به چپ بکشید.

برای ذخیره کلیک ها می توانید به سرعت دکمه روشنایی صفحه کلید را به نوار منو اضافه کنید لوگوی اپل یکبار دیگر و انتخاب کنید تنظیمات ترجیحی سیستم> بارانداز و نوار منو. در پنجره سمت چپ ، گزینه را انتخاب کنید روشنایی صفحه کلید و در پنجره سمت راست انتخاب کنید در نوار منو نمایش داده می شود. نماد روشنایی صفحه کلید (که شبیه طلوع خورشید است) در نوار منو در بالا ظاهر می شود.

نحوه خاموش کردن خودکار نور پس زمینه صفحه کلید مک بوک

نور پس زمینه صفحه کلید مک را خاموش کنید.

نور پس زمینه صفحه کلید مک را خاموش کنید.
اسکرین شات: پرانای پاراب

همچنین می توانید از مک بوک خود بخواهید وقتی از صفحه کلید استفاده نمی کنید ، نور پس زمینه صفحه کلید را خاموش کند تنظیمات برگزیده سیستم> صفحه کلید یا فشار دهید گزینه + F5 یا گزینه + F6 روی صفحه کلید شما

صفحه تنظیمات صفحه کلید را بررسی کنید سپس نور پس زمینه صفحه کلید را روشن کنید. یک منوی کشویی وجود دارد که به طور پیش فرض پنج ثانیه است ، به این معنی که نور پس زمینه صفحه کلید پس از پنج ثانیه عدم فعالیت خاموش خواهد شد ، اما می توانید بر روی منوی کشویی کلیک کرده و فاصله دیگری را انتخاب کنید.

چگونه نور پس زمینه صفحه کلید را در مک بوک خود غیرفعال کنیم

روشنایی صفحه کلید با استفاده از مرکز کنترل Mac صفر شده است.

روشنایی صفحه کلید با استفاده از مرکز کنترل Mac صفر شده است.
اسکرین شات: پارانای پاراب

در حالی که اکثر مردم مجبور به انجام این کار نیستند ، برخی از افراد از مک بوک های خود با صفحه کلیدهای خارجی استفاده می کنند و روشن کردن تصادفی نور پس زمینه صفحه کلید می تواند آزاردهنده باشد.

پس از غیرفعال کردن تنظیمات روشنایی خودکار صفحه کلید ، فقط کافی است فشار دهید F5 صفحه کلید را خاموش کنید تا نور پس زمینه صفحه کلید خاموش شود. متناوباً می توانید به آن بروید مرکز کنترل> روشنایی صفحه کلید و نوار لغزنده را به سمت چپ حرکت دهید. هنگامی که نور پس زمینه صفحه کلید غیرفعال می شود ، دیگر فعال نمی شود مگر اینکه دوباره آن را به صورت دستی روشن کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir