[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه حذف فایلهای 'Other' Space-Hogging در Mac شما

عکس: لین V. اریکسون (Shutterstock)

مدیریت ذخیره سازی هر دستگاه می تواند یک چالش باشد. اغلب بدون هشدار، مک شما شبیه است ، “Зسلام من سیرم رفیقبه برخی موارد را حذف کنید. البته ، شما متعهد می شوید ، اما مشکلی وجود دارد: پرونده های “دیگر” یک پرونده را اشغال می کنند مال شما داده ها و رایانه شما به شما نمی گوید این فایل های “دیگر” چیست. چگونه باید th را حذف کنماگر حتی نمی دانید آنها چیست؟

فایلهای دیگر چیست؟

در macOS فایلهای دیگر فقط این هستند –فایلهای غیر از اینها که به خوبی در دسته هایی مانند موسیقی ، فیلم ، اسناد و عکس هابه اغلب این فایل های دیگر فایل های سیستمی هستند که اپل نمی خواهد شما به سادگی به آن نیاز داشته باشید.

بسیاری از این فایل ها می توانند فایل های کش (cache) باشند ، که داده هایی هستند که باید به برنامه ها و سرویس ها کمک کنند تا هموارتر اجرا و اجرا شوند. با گذشت زمان ، ثآه ، این فایل ها را می توان اضافه کرد و حجم ذخیره کل آنها می تواند مشکلات بیشتری را نسبت به هزینه آنها ایجاد کند ، به ویژه هنگامی که دیگر از برنامه یا ویژگی مرتبط با آنها استفاده نمی کنید.

با این حال ، همه فایل های دیگر ناخواسته نیستند. اپل انواع خاصی از فایل ها را در این مجموعه شامل فایل های PDF ، فایل های zip ، فایل های dmg ، فونت ها و سایر داده های مفید یا مهم شامل می شود. احتمالاً به همین دلیل است ، اگرچه اپل سیستم مدیریت ذخیره سازی خود را در سال های اخیر به روز کرده است ، اما هنوز نمی خواهد که شما با فایل های دیگر تعامل داشته باشید یا حذف کنید.

می توانید ببینید چقدر از فضای ذخیره سازی هارد دیسک شما توسط این فایل های “Other” اشغال شده است سپس روی Apple در گوشه بالا سمت چپ کلیک کنید همه چیز درباره این Mac> Storageبه پس از اجازه دادن به سیستم برای اسکن ، آرایه ای از آن را مشاهده خواهید کرد انواع فایل دیگران تا انتها با رنگ خاکستری تیره خواهد بود.

پاک کردن حافظه پنهان

اگر سریع نگاه می کنید و یک راه حل آسان برای پاک کردن سایر فایل های خود ، با پاک کردن حافظه پنهان شروع کنید. اگرچه اپل در جایی که این فایل ها را نگهداری می کند تبلیغ نمی کند ، اما می توانید با فشار دادن Shift + Command + G ، تایپ کردن ~ Library و سپس یافتن حافظه پنهان پوشه اگرچه می توانید این پوشه را به طور کامل حذف کنید ، اما این امکان وجود دارد چیزی مهم را برای یکی از برنامه های فعال خود حذف کنید.

بهتر است با حذف موارد مربوط به برنامه هایی که استفاده نمی کنید ، این لیست را اسکن کنید ، مخصوصاً وقتی این فایل ها بزرگ هستند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که حافظه پنهان دائماً پر از برنامه ها و خدمات روی رایانه شما است. هنگامی که به استفاده از مک خود ادامه می دهید ، حافظه پنهان دوباره شروع به پر شدن می کند.

از ابزار نظافت شخص ثالث استفاده کنید

یکی از راه های حل محدودیت های اپل با سایر فایل ها استفاده از ابزار تمیز کردن شخص ثالث است. این ابزارها می توانند macOS را دور زده و به شما نشان دهند همه چيز فایل های شما در سیستم بهترین ها این کار را به گونه ای انجام می دهند که به وضوح آنچه را که مشاهده می کنید نشان می دهد ، بنابراین نیازی نیست که متخصص فایل Mac باشید تا بدانید در حال انجام چه کاری هستید.

یکی از بهترین هاست دیزی دیسکاما پس از یک دوره آزمایشی رایگان 10 دلار قیمت دارد. CleanMyMacX یکی دیگر از طرفداران مورد علاقه است ، اما ویژگی های آن عمدتا در پشت اشتراک پولی قفل شده است. اگر می خواهید پرداخت کنید ، این کار را انجام دهید ؛ هر دو برنامه عالی هستند اما شما من میتوانم از برخی ویژگی های رایگان برای پاک کردن فایل های خود استفاده کنید.

برای مثال CleanMyMacX را در نظر بگیرید. شروع کن با آشغال سیستمبه برای عمیق ترین اسکن ، به برنامه دسترسی کامل به دیسک بدهید. روی “کلیک کنیداعطای دسترسی“، سپس کلیک کنید”تنظیمات سیستمدر پنجره بازشو. حالا روی قفل در گوشه پایین سمت چپ کلیک کنید ، مطمئن شوید ، روی کادر کنار کلیک کنید CleanMyMacX، سپسخارج شوید و دوباره باز کنیدبه ”

پس از راه اندازی مجدد برنامه ، به آشغال سیستم و روی “کلیک کنیددر حال اسکن کردنبه “هنگام اسکن ، به پوشه های مختلف رایانه خود اجازه CleanMyMacX را بدهید. پس از اتمام ، روی “کلیک کنید”جزئیات را مرور کنید، ”و لیستی کامل از فایل هایی را مشاهده خواهید کرد که CleanMyMacX فضای آنها را از دست داده است. درجه سانتی گرادلیسیدننشان دادندر کنار هر مورد برای مشاهده تفکیک کامل فایل های زیر. روی هر کدام راست کلیک کرده ، سپس “را انتخاب کنیددر Finder کشف کنیدبرای رفتن مستقیم به فایل زبالهبه

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه حذف فایلهای 'Other' Space-Hogging در Mac شما

تصویر: جیک پترسون

اکنون می توانید به سادگی این فایل را حذف کنید ، به CleanMyMacX برگردید و این روند را برای همه تکرار کنید فایل ها دوست داری بری اگرچه ممکن است آزاردهنده باشد ، اما رایگان است و برخی از فایل های غول پیکر را که ممکن است پیدا نکرده اید بارگیری کنید. مال خودت

می توانید سایر قسمتهای رایانه خود را با استفاده از CleanMyMacX تمیز کنید ، که مطمئناً می تواند به فضای ذخیره سازی کمک کند. اما فقط بدانید که دسته دیگر فقط تحت تأثیر “پرونده های ناخواسته سیستم” قرار می گیرند فایل ها.

تیاین تنها گزینه رایگان شما نیست. برنامه هایی مانند OmniDiskSweeper که 100٪ پرداخت نشده است و می تواند به یافتن فایل های بزرگ کمک کند. مشکل این است که اگر ندانید چه کار می کنید ممکن است کمی پیچیده باشد. برنامه در اصل شبیه به Finder است ، فقط با اندازه فایل در کنار هر مورد. دیدن آنچه که بیشترین فضا را در رایانه شما اشغال می کند بسیار آسان است ، اما به راحتی نمی توان دانست که آیا این فایل ها متعلق به دیگران است یا فایل های مهمی هستند که نباید حذف کنید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir