[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه خشک کردن گلهای تازه برای تزئین

عکس: чаивит чана (Shutterstock)

گلهای تازه – چه مستقیماً از حیاط یا باغ شما جمع آوری شوند ، چه از طریق دسته گل یا چیدمان حرفه ای تهیه شوند – ماندگاری نسبتاً کوتاهی دارند. مهم نیست چقدر تمیز است شما در مصرف آب صرفه جویی می کنید یا تعداد زیادی از این بسته های کوچک گل که به گلدان اضافه می کنید بخشی از تازگی است او می داند که آنها برای همیشه نیستند. یعنی مگر اینکه آنها را به درستی خشک کنید.

که در مقاله برای خانه ها و باغ های بهترکلی روبرتسون ما را از طریق فرایند گل خشک کردن هوا راهنمایی می کند ، که برای شما یک ماده تزئینی در طول سال باقی می گذارد. در اینجا چیزی است که باید بدانید.

نحوه خشک کردن گلهای تازه در هوا

اکثر گلها را می توان با هوا خشک کرد – خبر خوبی برای کسانی که روش دورتر را ترجیح می دهند. گلهایی مانند هیدرانسیا و خارها که دارای ساقه سالم هستند را می توان به سادگی در یک گلدان خالی در یک اتاق خنک و با رطوبت کم قرار داد و به این طریق خشک کرد. رابرتسون توضیح می دهدبه

اما برای هر چیز دیگریاو می گوید: “خشک کردن گل های وارونه بهترین انتخاب شما است.” درست همین جا چه باید کرد:

  1. با استفاده از قیچی های تیز باغی یا قیچی های گلدار ، گل ها را صبح بعد از خشک شدن شبنم برش دهید.
  2. روبرسون هنگام تصمیم گیری برای بریدن گلها می گوید با گلهایی که کاملاً باز نیستند و کاملاً بالغ نشده اند بروید و توضیح می دهد که “آنها تا خشک شدن باز می شوند و اگر گلبرگهای خود را از دست بدهند [they’re] کاملا بالغ “
  3. پس از بریده شدن گلها ، سبزیهای غیر ضروری را از ساقه ها مانند برگها یا سایر سبزیها برداریدبه
  4. این به شما بستگی دارد که گلها را به صورت شکوفه های جداگانه رها کنید یا آنها را در دسته های کوچک دسته بندی کنید. اگر با بسته نرم افزاری می روید ، آنها را با نخ یا نخ دندان به هم ببندید.
  5. سپس دسته ها و / یا شکوفه های انفرادی را به هم وصل کنید (انگار به کمربند لباس آویزان شده اند). در حین انجام این کار حتما گلها و شاخها را قرار دهید اجازه می دهد هوا بین شکوفه ها گردش کند و از ظهور کپک روی آنها جلوگیری شود.
  6. گلها را وارونه در اتاق آویزان کنید منطقه ای سرد ، خشک و تاریک روبرسون می گوید قرار دادن یک پنکه در یک اتاق با محیط کم محیط همچنین می تواند به جلوگیری از رشد کپک کمک کند.

روبرتسون توضیح می دهد که شما قادر خواهید بود بگویید که گلها وقتی خشک می شوند و در لمس سخت می شوند پژمرده شده اند. و زمان بندی مشخصی برای خشک کردن گلها وجود ندارد ، او می گوید: بسته به نوع گلهایی که با آنها کار می کنید و شرایط فضا. جایی که خشک می شوید ، ممکن است چند روز یا چند هفته طول بکشد.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir