[ad_1]

تصویری برای مقاله ای با عنوان (و چگونه) نحوه درست درست کردن یک استیک

عکس: دیویدچوک الکسی (Shutterstock)

تصویری از یک استیک کامل اختراع کنید و احتمالاً در یک فضای داخلی قرمز و شاداب قرار خواهید گرفت ، که در پوسته ای تند و قهوه ای پیچیده شده است. یک ماهیتابه چدنی چسبناک ، یک تکه سیر و روغن آغشته به گیاهان را اضافه کنید ، شاید کمی نمک دریایی پوسته پوسته روی آن به صورت نمک مانند بپاشید ، و شما کاملاً به کمال نزدیک شده اید. اینطور به نظر می رسد سادهبنابراین چرا اکثر استیک های خانگی به اندازه استیک طعم خوبی ندارند؟

راز نه تنها در استفاده از نمک ، بلکه در استفاده از نمک است درستبه

نمک یکی از بر مهمترین مواد در آشپزی طعم ها را تقویت می کند ، تلخی را از بین می برد ، کنتراست ایجاد می کند و بافت را ایجاد می کند. این به این معنی نیست که مصرف بیش از حد نمک در سلامتی ما نقش دارد. بخشی از جادوی نمک در تعادلی است که ایجاد می کند. برای احساس اثرات آن لازم نیست بیش از حد از آن استفاده کنید ، فقط باید از آن استفاده کنید بهتربه مقادیر مهم است. زمان اهمیت دارد. و همه نمک ها برابر نیستند.

یکبار دیگر ، تصویر استیک کامل را ایجاد کنید. دو ویژگی مهم یک استیک عالی ، پوسته خوب (که به گرمای شدید نیاز دارد) و فضای داخلی نرم و آبدار (که نیاز به برشته شدن سبک دارد) است. به عنوان یک متخصص گوشت ، مکس گرب (معروف به MaxTheMeatGuy) می گوید ، “آنها دو عنصر بسیار متناقض در آشپزی هستند و نحوه نمک زدن استیک ما به ما این امکان را می دهد که این کارها را به طور م effectivelyثر انجام دهیم تا این تعادل را به ما بدهد.”

وقتی استیک را نمک بزنید چه اتفاقی می افتد؟

استیک ها را بیشتر برای طعم دادن نمک بزنید ، اما این تنها چیزی نیست که کمک می کند. نمک نیز برای نرم شدن و حفظ رطوبت مورد نیاز است.

یک لایه نمک کوشر را روی یک تکه گوشت (یا هر غذایی که به این معنا دارای رطوبت است) بپاشید و به زودی در طول عملیات اسمز خواهید دید. در عرض چند دقیقه ، دانه های مایع روی سطح ظاهر می شوند ، و سپس شروع به حل شدن هر کریستال نمک می کنند. این باعث ایجاد آب نمک غلیظ در سطح استیک می شود. اگر زمان کافی وجود داشته باشد ، این آب نمک دوباره در گوشت پراکنده می شود و هم مزه و هم حساسیت را ارائه می دهد. هرچه زمان بیشتری برای انتشار مجدد (با در نظر گرفتن ضخامت برش) نیاز باشد ، عمق بیشتری می تواند نفوذ کند.

“وقتی که هستی نمک خشک استیک – گرب می گوید – تمام این نمک ، که به طور کامل توسط خود گوشت جذب شده است ، به این مولکول ها متصل می شود ، که مانع جریان آب می شود و در نهایت حفظ رطوبت در این سلول ها را بهبود می بخشد. بنابراین این کار نه تنها به شما اجازه می دهد که استیک خود را ادویه کنید ، بلکه نتیجه نهایی را به طرز چشمگیری آبدارتر می کند.

چرا زمان نمک زدن استیک اهمیت دارد

کتابهای آشپزی را جستجو کنید ، وبلاگ های آنلاین بخوانید و سرآشپزهای مشهور را تماشا کنید و طیف وسیعی از نظرات مختلف را در مورد بهترین زمان نمک زدن استیک خود قبل از پخت و پز خواهید یافت. برخی قسم می خورند که قبل یا حتی نمک بزنند در حالی که آشپزی دیگران گرم هستند که بسته به ضخامت برش ، یک استیک مناسب چاشنی باید 12 یا حتی 48 ساعت زودتر از آن نمک زده شود. سپس کسانی هستند که از نمک زدن امتناع می کنند تا زمانی که بعد از استیک آماده می شود اما اکثر آنها قبول دارند که پخت استیک شما در عرض 3 تا 45 دقیقه پس از نمک خوردن یک اشتباه بزرگ است. این زمان به نمک اجازه می دهد تا رطوبت را از استیک خارج کند ، اما زمان کافی برای دفع مجدد وجود ندارد. پخت و پز با این روش علاوه بر گرسنگی غذای شما با طعم و لطافت ، تهیه آن را بسیار دشوار می کند.

همانطور که می دانیم ، رطوبت دشمن تاریکی است. تا این مورد مورد پسند واقع شود واکنش میلارد، سطح استیک باید تا آنجا که ممکن است خشک باشد ، که باعث می شود سوزاندن تصاعدی بهتر شود. پخت به مدت تقریبی 3 تا 45 دقیقه – هنگامی که رطوبت از پروتئین حذف می شود اما هنوز به گوشت جذب نشده است – این یک ضرر بزرگ است. حداقل یک ساعت به او فرصت دهید. هرچه بیشتر اجازه دهید آب نمک دوباره در استیک جذب شود ، عطر و لطافت آن عمیق تر می شود ، در حالی که به سطح استیک زمان کافی برای خشک شدن مناسب می دهید.

گرب می گوید: “این بدان معناست که شما می توانید آن را در دمای کمی پایین تر بپزید و همچنان یک پوسته عالی بدست آورید ، در حالی که این لبه را به لبه متوسط ​​رسانده اید.”

بدیهی است زندگی سخت است و زمان نیز سخت است. اگر به سادگی زمان کافی برای این میزان برنامه ریزی ندارید ، قانون اصلی این است که استیک خود را آماده کنید به طور مستقیم پس از یک فصل – به عنوان مثال در عرض یک دقیقه ، به طوری که نمک زمان کافی برای جذب رطوبت از استیک را ندارد.

چگونه نمک استیک (و چه نمکی استفاده شود)

گرب می گوید: “به طور کلی ، مردم به شدت فصل را جعل می کنند.” “با استفاده از قیاس برف ، اگر استیک ضخیم باشد ، می توانید از بارش برف سنگین استفاده کنید. اگر استیک نازک است ، می خواهید از پودر بیشتری استفاده کنید. “

صحبت از دانه های برف ، هر یک منحصر به فرد است و همین امر در مورد لوبیا شور نیز صدق می کند. اگرچه تقریباً همه نمک های رومیزی کلرید سدیم هستند ، بافت ها و شکل های مختلف هر نوع نمک تأثیر متفاوتی بر نحوه تعامل آن با غذا خواهد داشت – برای اهداف ما در اینجا ، این بدان معناست که چگونه رطوبت را به طور همزمان جذب کرده و دوباره در گوشت پخش می شود. به

شکل نمک درشت کوشر ، مانند کریستال الماس ، آن را برای جذب در استیک (یا هر نوع گوشت در این ماده) و چسبندگی به این مولکول ها ایده آل می کند. از آنجا که سبک و بزرگ است ، اجتناب از نمک بیش از حد آسان تر است. توزیع یکنواخت نمک به دلیل ظرافت دانه ها بسیار دشوارتر است و قبل از اینکه بتواند به درستی رطوبت را جذب کرده و این آب نمک غلیظ را ایجاد کند به سرعت در گوشت حل می شود. (طعم نمک یددار نیز در این زمینه بطور قابل توجهی متفاوت است.) از آنجا که نمک دریا در طیف وسیعی از آسیاب ها وجود دارد ، این معمولاً اولین انتخاب من برای آب نمک خشک نیست ، اما افرادی هستند که به نمک دریایی سلتیک خاکستری روشن سوگند می خورند. که از قبل حاوی رطوبت اضافی است نمک و پولک دریایی مالدون برای طعم کمی در انتها برای طعم و بافت اضافی عالی است (و هی ، آنها همچنین بسیار خنک به نظر می رسند).

من هرگز از نمک درشت کوسر خود منحرف نمی شوم ، اما دانستن هر چیزی که شما انتخاب می کنید مهم است نمک اندازه گیری می شود از نظر وزن ، نه از نظر حجم ؛ یک قاشق چایخوری از یک گونه می تواند بسیار شورتر از یک قاشق چایخوری از گونه دیگر باشد.

هنگام نمک زدن استیک از توری استفاده کنید

برای کسانی که وقت دارند استیک خود را با آب نمک خشک کنند ، یک اشتباه رایج دیگر این است که فقط به یک طرف فکر کنند. گرب می گوید: “شما می خواهید آن را روی یک تنه بدون پوشش بگذارید ، به جای اینکه آن را در فویل حلبی بپیچید یا روی بشقاب بگذارید.” “در جایی که قسمت بالایی را می توان در معرض هوا قرار داد ، خشک می شود ، اما قسمت پایینی در یک مایع نشسته است و شما این اثر نمک زدن خشک را دریافت نخواهید کرد.” تا کنون ، این مولکول های پروتئین گرسنه در گوشت بیشترین تلاش را برای حفظ این می کنند. نمک. رطوبت با آب نمک خشک چندان چکه نمی کند ، اما ما همچنان می خواهیم مایع باقی مانده خوب و خشک در هوا باشد تا از هر دو طرف یک پخت ترد و ترد به دست آید.

آخرین چیزی که هرکسی می خواهد ، پس از صرف ساعت ها برای خشک کردن استیک ، این است که آن را در یک گودال رطوبت نشسته پیدا کند. استفاده از توری به شما این امکان را می دهد تا گردش هوا را در اطراف کل تکه گوشت تضمین کنید.

دلیلی وجود دارد که گرسنگی برای نمک چیزی است. بدن ما در واقع به آن (به طور متوسط) ، مانند استیک شما نیاز دارد. چه در حال کباب کردن ، سرخ کردن در تابه یا تماشای سوسو باشید ، نمک بهترین دوست استیک است. با مراقبت دقیق و احترام که سزاوار آن است رفتار کنید و این تصویر از استیک کامل به راحتی قابل دستیابی است.[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir