نحوه درمان سرمازدگی تا زمانی که به کمک پزشکی نرسید


دست در برف

عکس: وف (شاتر استوک)

سرمازدگی وقتی اتفاق می افتد که پوست ، گاهی اوقات همراه با سایر بافت های نرم ، به دلیل قرار گرفتن طولانی در معرض سرما ، یخ می زند. دانش کمک های اولیه برای درمان سرمازدگی تا زمانی که بتوانید به پزشکی توجه کنید می تواند به جلوگیری از آسیب دائمی کمک کند ، بنابراین در اینجا آنچه باید انجام دهید آورده شده است اگر هستی بدان گذراندن وقت در سرمای شدید.

ممکن است قبل از احساس سرما زدگی مشاهده کنید

انگشتان دست و پا ما معمولاً در سرما گزگز می شوندo اگر اندام شما شروع به یخ زدن می کند ، لزوماً آن را احساس نخواهید کرد. سرمازدگی زودرس یا خفیف ممکن است شامل خارش یا سوزن سوزن شدن باشد. پس از آن بصورت بصری علائمی را مشاهده خواهید کرد ، چه روی خودتان و چه شخص دیگری. به ترتیب شدت ، در اینجا تغییرات رنگی است که باید جستجو کنید:

  • پوست زرد کمرنگ یا سفید می شود (روشن)
  • پوست سفت و سخت و براق یا مومی به نظر می رسد (متوسط)
  • پوست تیره و آبی یا خاکستری می شود (سنگین)

چه موقع باید به دنبال کمک پزشکی باشید

در صورت مشکوک به سرمازدگی هر چه سریعتر به اورژانس مراجعه کنید. این شامل هر یک از تغییرات رنگ فوق و همچنین هر نوع تغییر رنگ می باشد مانند درد شدید ، خونریزی یا تاول در اثر گرم شدن پوست.

ممکن است کسی که به اندازه کافی سرد شده و دچار سرمازدگی شده باشد هیپوترمی ، شرایطی که در آن دمای هسته بدن کاهش یافته است. هیپوترمی بیش از سرمازدگی اضطراری است، بر اساس CDC، بنابراین ابتدا هیپوترمی را هدف قرار دهید. سرمازدگی شدید ممکن است به قطع عضو نیاز داشته باشد. هیپوترمی شدید می تواند منجر به مرگ شود. افراد مبتلا به هیپوترمی ممکن است گیج ، خسته و گفتار نامفهوم داشته باشند.

چه کاری باید انجام داد در حالی که منتظر کمک هستید

اولین قدم در درمان سرمازدگی این است به آرامی منطقه آسیب دیده را گرم کنید. پوست را مالش ندهید؛ در حالی که مالش می تواند به گرم شدن کسی کمک کندانگشتان دست و پا ، این نیز می تواند باعث آسیب بیشتر پوست شود.

اگر پوست خیس است ، لباس های مرطوب (مانند جوراب یا دستکش) را برداشته و محل را خشک کنید. در صورت امکان به مکان گرم بروید. اگر بیرون هستید ، به دنبال پناهگاه باشید.

برای گرم کردن پوست ، گرمای ملایم را از آب گرم استفاده کنید یا از حرارت بدن استفاده کنید –به عنوان مثال ، نگه داشتن انگشتان شخص به هسته بدن وی یا بدن شخص دیگری.

اگر از آب استفاده می کنید ، آن را کمی بالاتر از دمای بدن ، حدود 105 تا 110 درجه گرم کنید. (اگر دماسنج ندارید ، آن را امتحان کنید. آب باید مانند یک وان آب گرم احساس شود ، نه سوپ داغ.) آب زیاد گرم علاوه بر سرمازدگی می تواند باعث سوختگی انسان شود که این ترکیب سرگرم کننده ای نیست.

نظارت بر دما مهم است ، زیرا ممکن است فرد مبتلا به سرمازدگی نتواند گرم بودن منبع گرم را تشخیص دهد. به همین دلیل ، آب گرم ایمن تر از نشستن در کنار آتش یا بخاری است. اگر نیاز به استفاده از یکی از این منابع گرما دارید ، اطمینان حاصل کنید که شخصی که گرما را احساس می کند قادر است دما را کنترل کند تا از سوختگی جلوگیری کند.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes