[ad_1]

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه دریافت رابط سافاری در macOS 12 در macOS 11

عکس صفحه: سیب

مرورگر Safari اپل به عنوان بخشی از به روزرسانی آینده MacOS 12 Monterey که اواخر امسال راه اندازی می شود ، یک بازنگری بصری دریافت می کند.در اینجا چند روش برای آزمایش مرورگر جدید قبل از به روزرسانی macOS 12 آورده شده است ، از جمله روش هایی که اکنون می توانید آن را در macOS 11 وارد کنید.

چه تغییراتی در MacOS 12 ایجاد می شود سافاری؟

قبل از اینکه به نحوه تست Safari جدید زودتر بپردازیم ، بیایید نگاهی به تغییرات موجود در مرورگر بیندازیم ، با شروع از رابط کاربری جدید ، که ظاهر و احساس نوار برگه را کاملا تغییر می دهد. برگه های Safari اکنون به صورت دکمه های مربع مجزا در بالای پنجره مرورگر شناور هستند ، تا حدودی شبیه به Firefox اخیراً دوباره طراحی شده است نوار زبانه اما برخلاف برگه های جدید Firefox، سافاری وجایگزینی بر نوار جستجو به طور کامل. به جای یک نوار URL در بالای پنجره ، هر برگه مخصوص خود را داردسپس روی یک برگه کلیک کنید گسترش می یابد تا URL کامل نشان داده شود و شما می توانید آدرس های دیگر را وارد کنید و کلمات را به طور معمول جستجو کنید.

کنترلهای صفحه مرورگر نیز در برگه ها قرار دارند. درعوض ، دائماً حاضر شوید “ایکس” برای بستن یک برگه ، اکنون مکان نما را روی نماد برگه نگه دارید تا “X” نشان داده شود. به همین ترتیب ، جدید “…” دکمه بسیاری از دکمه های معمول نوار ابزار را در منوی بازشو جایگزین و تلفیق می کند ، از جمله نماد بازخوانی صفحه.

تصویر مقاله ای با عنوان نحوه دریافت رابط سافاری در macOS 12 در macOS 11

عکس صفحه: سیب

رابط کاربری Safari نیز بسته به اینکه در کدام وب سایت هستید تغییر رنگ می دهد. کلیک کردن بین برگه ها به طور پویایی طرح رنگ را تغییر می دهد ، اگرچه تاکنون فقط برخی از وب سایت ها از این ویژگی پشتیبانی می کنند.

جدیدترین موارد اضافه شده به Safari جدید گروههای برگه هستند که به شما امکان می دهد چندین صفحه را در یک برگه باز کنید. گروه های تب در مرورگرهای دیگر ظاهر شده اند (برای دریافت مختلط) ، اما هدف آنها این است که مرور در چندین تب کمتر دست و پا گیر است.

نحوه آزمایش سافاری جدید قبل از عرضه macOS 12

طراحی مجدد Safari بخشی از به روزرسانی macOS 12 خواهد بود ، اما شما می توانید طراحی جدید را در جدیدترین Preview Technology Safari برای macOS 11.3 Big Sur آزمایش کنید. در macOS 12 beta نیز موجود است ، اما روش مرور Safari بسیار آسان تر است. همچنین به عنوان یک برنامه جداگانه از سافاری معمولی نصب شده است. اگر تغییرات را دوست ندارید ، یا ممکن است با Safari Technology Preview مشکلی داشته باشید ، می توانید به سادگی به برنامه Safari برگردید در حالی که macOS 12 و به روزرسانی های جدید Safari شروع و جایگزین رابط فعلی می شوند.

  1. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، به MacOS Big Sur 11.3 به روز شوید. روی منوی Apple کلیک کنید ، سپس به آن بروید تنظیمات سیستم> به روزرسانی نرم افزار برای بررسی نسخه macOS خود. کلیک “اکنون به روز کنید” در صورت بروزرسانی
  2. پیش نمایش فناوری Safari را برای Big Sur از بارگیری و نصب کنید صفحه بارگیری توسعه دهنده Safari.
  3. پیش نمایش فناوری Safari را راه اندازی کنید. رابط بخش جدید بلافاصله قابل مشاهده است.

[AppleInsider]

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir