نحوه دریافت گذرنامه برای اولین بار


تصویر مقاله ای با عنوان نحوه دریافت گذرنامه برای اولین بار

عکس: شاتر استوک (شاتر استوک)

یکی از اولین تشریفات برای هر مسافر گرفتن گذرنامه شماست. و در حالی که برخی از افراد از کودکی به خارج از کشور سفر کرده اند ، بسیاری دیگر هرگز گذرنامه نداشته اند و نمی دانند چگونه مراحل را شروع کنند. این اطلاعات برای آنها. (لطفا توجه داشته باشید: رویه های توضیح داده شده در زیر هنگام درخواست گذرنامه در شرایط عادی اعمال می شوند ؛ مانند همه موارد دیگر ، بیماری همه گیر است ادامه به پرتاب یک بار معمولی است مهلت شکه شده)

چه مدارکی و اطلاعاتی برای درخواست گذرنامه نیاز دارید

  • برنامه کامل شده (DS-11). می توانید پر کنید برنامه بصورت آنلاین یا این را چاپ کنید کپی پی دی اف در پاسخ های خود بنویسید
  • اثبات ملیت (شناسنامه یا شناسنامه) گزارش کنسولی درباره تولد در خارج از کشور اگر در خارج از ایالات متحده متولد شود). از جلوی سند تابعیت و پشت (اگر چیزی در پشت آن نوشته شده است) فتوکپی بگیرید. فتوکپی باید روی کاغذ استاندارد 8.5×11 اینچ ، سیاه و سفید و به وضوح قابل مشاهده باشد. اگر شناسنامه ندارید ، باید این قوانین را بررسی کنید اشکال ثانویه شناسایی
  • اثبات هویت با شناسنامه عکس: شناسه دولتی ، گواهینامه رانندگی ، شناسنامه نظامی ، شناسه کارمند منقضی شده ، مدیکر / کارت بیمه درمانی یا کارت سبز. شما به یک نسخه از مواردی که باید هنگام ارسال درخواست خود اضافه کنید ، نیاز دارید. شما باید یک فرم شناسایی اولیه ارسال کنید. اگر نمی توانید یکی از اصلی ترین فرم های کارت شناسایی را ارائه دهید ، می توانید از 2 فرم شناسایی ثانویه از جمله مجوز ازدواج ، کارت تأمین اجتماعی ، ثبت نام وسیله نقلیه ، کارت شناسایی کارفرما ، کارت دانشجویی و / یا عکس سالنامه استفاده کنید.
  • عکس پاسپورت. عکس باید در شش ماه گذشته ، تمام رنگی ، روی یک زمینه سفید و تمیز گرفته شود. همچنین باید نمای کاملی از جلوی صورت شما داشته باشد و اندازه آن باید 2×2 اینچ باشد. در عکس نمی توان از عینک استفاده کرد و می توانید لبخند بزنید به شرطی که افراطی نباشد یا چشمان شما را ببندد.

از کجا می توان برای گذرنامه اقدام کرد

هنگام درخواست گذرنامه ، گزینه های مختلفی وجود دارد. در حالی که برخی از آنها در طی همه گیری بسته شده بودند ، بیشتر خدمات دولتی اکنون در سراسر کشور کاملاً باز است.

  • نامه
  • آژانس های گذرنامه (اینجا لیست)
  • دفتر کارمند منطقه
  • آژانس های خصوصی این آژانس ها همراه هستند مال خود لیست قیمت خدمات ارائه شده ، اما اگر سریعتر و نه دیرتر به سفر بپردازید ، می توانند به شما در سرعت بخشیدن به روند کار کمک کنند.

هزینه دریافت گذرنامه چقدر است؟

دفترچه گذرنامه برای مسافر هزینه های 16 ساله و بالاتر 145 دلار است هزینه درخواست (110 دلار) و هزینه پذیرش (35 دلار).

هنگام مراجعه به آژانس گذرنامه ، می توانید از طریق کارت اعتباری ، کارت نقدی پرداخت کنید، چک (شخصی ، صندوقدار ، مجاز ، سفر “ث) ، حواله ها یا مقدار دقیق پول تغییر نخواهد کرد داده شده). همچنین می توانید از a کارت اعتباری این دارد آرم ویزا یا مسترکارت. هنگامی که از طریق پست درخواست می کنید ، می توانید از طریق چک پرداخت کنید (دوباره: شخصی ، صندوقدار ، مجاز ، مسافر “ج)

برای خدمات اضافی مانند حمل و نقل ، هزینه ها بیشتر است. Fیا مثال ، tدر اینجا 60 دلار جایزه برای خدمات گذرنامه سریع وجود دارد. می توانید لیست کامل هزینه ها را پیدا کنید اینجا.

چه مدت طول می کشد تا گذرنامه خود را دریافت کنید؟

در شرایط عادی ، گذرنامه ها طی 6-8 هفته از طریق پست تحویل می شوند (اگر در برنامه خود از طریق پست ارسال کرده باشید). وزارت امور خارجه گفت ، اما با ظهور ملت از بیماری همه گیر زمان انتظار فعلی به 18 هفته نزدیکتر است اگر سرویس شتابی را انتخاب کنید ، قبل از اینکه بتوانید روی گذرنامه خود حساب کنید آماده شوید که در 2-3 هفته ، اما در حال حاضر به 12 نزدیک است.

همچنین گزینه ای برای دریافت خدمات اضطراری وجود دارد که در برخی مواقع انجام می شود امکان خدمات یک روزه یا 1-2 روزه. درخواست چنین معافیتی نیاز دارد مدرک سفر (تأیید بلیط هواپیما ، رزرو محل اقامت و / یا مسیر). اگر فوراً به گذرنامه احتیاج دارید،، اعمال مستقیم به a آژانس گذرنامه که اینها را سریع ارائه می دهد زمان معکوس

AZCentral نکات زیر را برای افرادی که به دنبال خدمات اضطراری هستند ارائه می دهد:

ابتدا به یک قرار ملاقات احتیاج دارید. نمی توانید وارد شوید و جلسات بیشتر مختص موارد مربوط به موارد اضطراری در زندگی و مرگ است. اگر این مربوط به شرایط شما است ، برای تعیین وقت خود با دفتر شماره 877-487-2778 تماس بگیرید.

قرارهای بسیار کمی برای سفرهای غیر ضروری وجود دارد که طی 72 ساعت انجام می شوند و به سرعت پر می شوند. اگر این وضعیت شماست ، می توانید در یک وقت ملاقات آنلاین قرار دهید https://passportappointing.travel.state.gov.


منبع: kaheshvazn-khabar.ir

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes