[ad_1]

قوطی های گاز یکپارچه

عکس: کوله پشتی من (شاتر استوک)

اگر بنزین ذخیره کرده اید (امیدوارم) در کیسه های پلاستیکی یا ظروف تصادفی دیگر نباشید) ، مهم است که بدانید که ممکن است اشتباه رخ دهد و بعد از مدتی دیگر نمی خواهید آن را در ماشین یا ماشین چمن زنی قرار دهید. اما شما نباید آن را در خیابان پرتاب کنید. در اینجا آنچه شما باید در مورد دفع ایمن بنزین قدیمی یا تاریخ مصرف گذشته بدانید آورده شده است.

چه مدت طول می کشد جمع آوری گاز به اشتباه بروید؟

بنزین فرار است ، به این معنی که فقط عادلانه است به سختی مایع تمام مولکول های موجود در بندر آن رویای فرار و شناور آزادانه در هوا را دارند و اگر درب ظرف به اندازه کافی محکم نباشد ، این کار را می کنند. بنزین نیز به راحتی اکسید می شود ، به این معنی که مولکول های آن در اثر تماس با برخی دیگر از مواد شیمیایی از جمله اکسیژن از بین می روند. این خاصیت آن را در موتورها بسیار قابل اشتعال و بسیار خوب می کند. وقتی سوخت را خیلی سریع اکسید می کنید ، دچار آتش سوزی می شوید – یا وقتی در موتور ماشین هستید ، یک سری انفجارهای بسیار کوچک باعث حرکت پیستون ها می شوند.

وقتی گاز به آهستگی اکسید می شود – چه در جعبه گاز در باغ شما باشد ، در نهایت با یک مولکول روبرو می شوید که کاملاً با بنزین معمولی یکسان نیستند. آنها ممکن است موتور شما را همانطور که انتظار می رود تأمین نکنند و در بعضی موارد خطوط سوخت آنها تمام شود.

به همین دلایل ، واقعاً نمی توانید انتظار داشته باشید که بنزین ذخیره شده برای همیشه دوام داشته باشد. سه تا شش ماه بهترین گزینه ای است که می توانید هنگام ذخیره صحیح به آن امیدوار باشید. اگر در یک قوطی با درپوش شل باشد یا در معرض گرما قرار گرفته باشد ، ممکن است حتی کمتر از آن باشد.

اگر بنزین قدیمی را همه جا دور بریزید چه اتفاقی می افتد؟

شما احتمالاً به صورت شهودی می دانید که نه سیستم فاضلاب شهر شما و نه اکوسیستم محلی از مصرف بنزین به ارزش یک مخزن بسیار خوشحال نخواهند شد. گاز خورنده ، سمی و قابل اشتعال است و به سادگی در این مکان ها تعلق ندارد.

دفع بنزین تقریباً در همه جا غیرقانونی است – قوانین محلی خود را بررسی کنید – و جریمه های شرکت کننده می تواند قابل توجه باشد. همچنین ، اگر قبلاً در حال کشف مکان هایی هستید که می توانید بدون گرفتار شدن بنزین خود را در آن تخلیه کنید ، یک حماقت هستید.

نحوه دفع ایمن گاز قدیمی

شهر ، شهر یا شهرستان شما باید نوعی روش برای این کار داشته باشد که می توانید در وب سایت آنها جستجو کنید. همچنین می توانید در Google “دفع زباله های خطرناک” را جستجو کنید [your area]”برای یافتن گزینه های اضافی.

دستورالعمل های آنها را دنبال کنید ، اما شما معمولاً باید کار مشابهی انجام دهید:

  1. اطمینان حاصل کنید که بنزین در یک ظرف تأیید شده است (بازهم این شامل نمی شود) کیسه های پلاستیکی یا سطل های تصادفی)
  2. پیش از این با دفن زباله تماس بگیرید تا ساعات کار ، قوانین و سایر موارد را بررسی کنیدشما می توانید خلاص شوید جعبه های رنگ قدیمی یا باتری های اتومبیل به طور همزمان.
  3. با استفاده از روش های تایید شده آن را در جای مناسب بگذارید، و از آرامش ذهنی حاصل از برداشتن مایعات قابل اشتعال از دستان خود بدون ایجاد مسمومیت در محیط لذت ببرید.

[ad_2]

منبع: kaheshvazn-khabar.ir